Burdur

1975'ten Beri Aynı Lezzet! İlk Marka Tescilli Ürünü!

Burdur'un Gölhisar ilçesinden çıkan ve 1975 yılından beri aynı lezzetle sunulan çörekotu kahvesi, insan sağlığına olan faydaları ve otantik sunumuyla dikkat çekiyor.

1975'ten Beri Aynı Lezzet! İlk Marka Tescilli Ürünü!

Burdur’un, Gölhisar ilçesinde, 1975 yılından itibaren servis edilen ve ilçenin ilk marka tescilli ürünü olan çörekotu kahvesi insan sağlığına olan faydaları ile dikkat çekerken otantik olarak hazırlanan mekanda müşterilerin ilgi odağı konumunda.

Gölhisar İlçesi Konak Mahallesinde 1975 yılında kahvehane olarak çalıştırdıkları işletmede müşterileri için çay bardağından hazırladıkları Çörekotu Kahvesi’nin hikayesini anlatan Memiş Bilgin, işletmesinin dizaynı ile aynı zamanda gelen misafirlerine bir nostalji de yaşatıyor. İdrar söktürücü, hazmı kolaylaştırıcı, iltihaplı hastalıklara karşı iyileştirici, bağırsak ve midede meydana gelen şişkinlik ve gaz problemine karşı, öksürük, astım ve nefes darlığına karşı iyileştirici özellikleri bulunan çörekotu kahvesi Burdur’un Gölhisar ilçesinde vatandaşlar tarafından bol bol tüketilen bir kahve niteliğinde.

İlçede bulunan bir işletme nostaljik eserlerden oluşan dizaynıyla ilgi çeken bir işletmede vatandaşlara sunulan çörekotu kahvesine ülkenin birçok yerinden gelen turistlerin ilgisi büyük. Bu nostaljik ortamda geçmişe adeta bir yolculuğa çıkan müşteriler, diğer taraftan farklı sunumuyla Çörekotu Kahvesinin tadına bakıyorlar.

1975 yılından bu tarafa yaptıkları kahveyi anlatan işletme sahibi Memiş Bilgin(56); “1968 Gölhisar Doğumluyum. Gölhisar denince aklımıza Kibyra Antik Kenti, Gölhisar Kavurması, Kar Şerbeti, Kültür evi gelir. Gölhisar ile özdeşmiş değerlerimizdir bunlar. Biz bunlardan bir tanesi olan Çörekotu Kahvesini yapıyoruz. 1975 yılından beri çörekotu kahvesini kahve olarak yapıyoruz. İlçemiz için önemli olan bu kahvenin bir kenarda kalmasına gönlümüz el vermedi. Kültürel bir zenginliğimiz olarak ön plana çıkmasını istedik. Özel bir mekân olarak kültür kahvesinde sergilediğimiz ürünlerle bu kahvemizi sunuyoruz. 7’den 77’ye herkesin buluştuğu bir mekandayız. Kültür sunumuyla kahvemizi sunuyoruz. Ahşap senit üzerinde, toprak testideki suyu ile birlikte lokumumuzu birlikte sunuyoruz. Hazırladığımız kahvemize ilave çörekotu ya da susam eklenerek içilmesini tavsiye ediyoruz. Kaliteli ürünlerin, kaliteli işlerin marka olması içinde marka tescilimizi 10 yıl önce alarak değer kattık. Gölhisar’ımızın ilk marka tescilli ürünüdür çörekotu kahvesi” şeklinde konuştu.

Hasadı yapıldıktan sonra kurutulan çörek otu tohumlarının kavrulup değirmende toz haline gelinceye değin öğütülüp içerisine yine kavrulmuş nohut tozu ilave edildikten sonra toz kahve haline gelen çörek otu kahvesi, aynı Türk kahvesi gibi pişirilerek sunuma hazır hale gelir.

1975'ten Beri Aynı Lezzet! İlk Marka Tescilli Ürünü!1975'ten Beri Aynı Lezzet! İlk Marka Tescilli Ürünü!1975'ten Beri Aynı Lezzet! İlk Marka Tescilli Ürünü!1975'ten Beri Aynı Lezzet! İlk Marka Tescilli Ürünü!1975'ten Beri Aynı Lezzet! İlk Marka Tescilli Ürünü!

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 11
  GÜLDÜM
 • 3
  BEĞENDİM
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM

Yorumlar (1)

Mehmet Serdar

1 ay önce / 02.03.2024

BURDUR Merkezde satılıyor mu? Nerede hangi isim ile ulaşabilirim?

  |   Beğenmedim 0   |   Cevapla

İlgili Haberler

BİDAA Özhan Marketlerde! Lezzet ve Pratiklik Bir Arada!
Bölgesel

BİDAA Özhan Marketlerde! Lezzet ve Pratiklik Bir Arada!

Yankı Yemek İştiraki olarak, 'Geleneğin Pratik Tadı' sloganıyla EDT pazarına iddialı bir giriş yapan Doybox Gıda, BİDAA markası ile ürettiği yeni nesil hızlı tüketim ürünleriyle lezzet tutkunlarını mutlu ediyor.

Bucak'ta İzmir Lezzeti! İzmir Kumru Kumrucu Def Açıldı!
Tanıtım

Bucak'ta İzmir Lezzeti! İzmir Kumru Kumrucu Def Açıldı!

İzmir kumrusunun lezzeti artık Bucak'ta! İzmir Kumru İzmir Kumru Kumrucu Def, Burcu Daran'ın işletmeciliğiyle Burdur'un Bucak ilçesinde hizmete açıldı.

Şanlıurfa’da Tepsi Yemeği Geleneği: Fırınlar İftar Sofralarını Hazırlıyor - Haberler
Yaşam

Şanlıurfa’da Tepsi Yemeği Geleneği: Fırınlar İftar Sofralarını Hazırlıyor - Haberler

Şanlıurfa’da Ramazan ayının vazgeçilmez lezzetleri arasında yer alan tepsi yemekleri, mahalle fırınlarını süslüyor. Kent genelinde iftar saatine doğru binlerce tepsi yemeği, mahalle fırınlarındaki odun ateşinde pişirilerek sofralara sunulurken fırıncılar ise gelen yemek pişirme talebine yetişmekte zorlanıyor.

Somuncu Dede'de lezzet şöleni! Sıra beklemeden sıcacık pidenizi alın
Tanıtım

Somuncu Dede'de lezzet şöleni! Sıra beklemeden sıcacık pidenizi alın

Somuncu Dede Unlu Mamulleri 40 yıllık tecrübesiyle pide severleri mest ediyor! Bu sene 20 TL'lik pideleri 15 TL'ye sunuyoruz. Tekli, çiftli, susamlı, susamsız, yumurtalı ve yumurtasız pide çeşitleriyle 24 saat hizmetinizde.

Ramazan'da Lezzet ve Uygun Fiyat Buluşuyor! Gülköy Pide Salonu'nda İftar Menüsü
Tanıtım

Ramazan'da Lezzet ve Uygun Fiyat Buluşuyor! Gülköy Pide Salonu'nda İftar Menüsü

Bucak'ta lezzetin ve uygun fiyatın adresi Gülköy Pide Salonu, Ramazan ayı boyunca özel menüsüyle sizlere hizmet vermeye devam ediyor. Çorba, ana yemek, tatlı, ayran ve sudan oluşan menüler sadece 200 TL!

Akkız Kulesinde Ramazan'a Özel Lezzet Şöleni: İftar Menüsü Sizi Bekliyor!
Tanıtım

Akkız Kulesinde Ramazan'a Özel Lezzet Şöleni: İftar Menüsü Sizi Bekliyor!

Bucak'ın huzur dolu ve doğayla iç içe kır lokantalarından Akkız Kulesi Pamucak, Ramazan ayı boyunca özel bir iftar menüsü ile misafirlerini bekliyor.