İYİ Parti Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, ilçenin geleceğine dair çığır açacak vaatleriyle seçimlere damgasını vuruyor. Sönmez, mahallelerde ailelerin hayatı kolaylaştırmayı hedefleyen iddialı bir projeyle karşımıza çıkıyor: "İlçemizde Mahallelerimize Belediye Kreşleri Geliyor!"
Projeye göre, Bucak'taki mahallelere kurulacak belediye kreşleri, şehit ve gazi yakınları ile asgari ücretli çalışan ailelerin çocuklarına ücretsiz hizmet sunacak. Başkan adayı Safa Sönmez'in öncülük edeceği bu adım, ilçe sakinlerine çocukları için güvenli, eğitici ve destekleyici bir çevre sağlama sözü veriyor.
Proje hakkında açıklamada bulunan Sönmez, "İlçemizde mahallelerimize belediye kreşleri yapacağız. Şehit ve gazi yakınları ile asgari ücretli çalışan ailelerin çocukları bu kreşlerimizden ücretsiz yararlanacak." İfadelerini kullandı.
Sönmez'in halka sunduğu bu vizyoner proje, sadece çocukların değil, aynı zamanda ailelerin de yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyor. Bucak Belediye Başkan Adayı Safa Sönmez, seçim kampanyasında bu sosyal sorumluluk projesiyle hem çocukları geleceğe hazırlamayı, hem de ekonomik olarak zor durumda olan ailelere destek olmayı hedefliyor.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Çorum'da Hitit Üniversitesi tarafından son teknoloji ile kurulan atölyede öğrenciler yenilikçi iş fikirleri ve projelerini hayata geçirebiliyor.
Giresun İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında yaz tatilini yaylada geçiren çocuklar açık hava sinemasıyla buluşuyor.
Erzincan Valiliğinin başlattığı 'Köyümde Üç Gün' projesi kapsamında daha önce hiç köyde yaşamayan lise öğrencileri, köye dair merak ettikleri konuları uygulamalı eğitimler ve kamp programıyla deneyimliyorlar.
Kastamonu Üniversitesi tarafından hazırlanan “Güçlü Anne Güçlü Özel Birey” projesi sayesinde özel bireyler ile anneleri, kurslarda yaptıkları etkinliklerle hem öğreniyor hem de hoşça vakit geçiriyor.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2. dönem toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 2024 yılı yatırımları ele alındı.
Yorumlar (0)