İstanbul

4. Ümraniye Kitap Fuarı başladı

Ümraniye Kitap Fuarı, dördüncü kez okuyucularla buluştu. Bu yıl “Kitap Vakti Geldi” teması ile kitapseverleri karşılayan fuarda “Siyonizm Gerçekleri” adlı Filistin kitaplığı kuruldu.

4. Ümraniye Kitap Fuarı başladı

Ümraniye Kitap Fuarı, dördüncü kez okuyucularla buluştu. Bu yıl “Kitap Vakti Geldi” teması ile kitapseverleri karşılayan fuarda “Siyonizm Gerçekleri” adlı Filistin kitaplığı kuruldu. Bu kitaplıkta bulunan eserleri incelemek isteyen vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kitapseverleri yazar, şair ve yayınevleriyle buluşturmak amacıyla Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen kitap fuarı bu yıl 4. kez kapılarını açtı. “Kitap Vakti Geldi” sloganıyla açılışı yapılan kitap fuarında İsrail’in günlerdir Filistin’e uyguladığı soykırımı kınamak ve farkındalık oluşturmak için “Siyonizm Gerçekleri” adlı Filistin kitaplığı kuruldu. Kitaplıktaki eserleri incelemek isteyen okuyucular uzun kuyruklar oluşturdu.
100’ü aşkın yayınevi ve 200’den fazla yazarın okuyucuyla buluşacağı fuarda imza etkinliği, söyleşi ve konferanslar da düzenleniyor. Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın katılım sağladığı 4. Ümraniye Kitap Fuarı’nın bu yılki onur konuğu ise geçmiş dönemlerde Milli Eğitim Bakanlığı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı yapan Prof. Dr. Nabi Avcı oldu.
Geçmiş dönem Milli Eğitim ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, “Ümraniye Belediyesi ve Belediye Başkanı Sayın İsmet Yıldırım’a sürekli yapılan böyle bir organizasyon için çok teşekkür ediyorum. Özellikle gençler öğrenciler ve öğretmenlerimiz için çok teşekkür ediyorum. 20 senedir Türkiye özellikle yerel yönetimlerin katkılarıyla sessiz bir devrim yaşıyor. O sessiz devrimin tezahürlerinden biri de bugün buradaki kitap fuarı. Bu seneki fuarın bir ayrı özelliği daha var, yaşadığımız son trajik olayların da sonucu olarak burada özellikle Filistin’le, siyonizm ve Orta Doğu ile ilgili özel bir bölümün açılmış olması. Öyle zannediyorum ki buraya gelen okuyucular gençler bu işin tarihi planını öğrenebileceği kitaplarla burada çok iyi şartlarda buluşacaklar. O bakımdan ben fuarımızın hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

“Gençlerimize kitapları sevdirip okutmamız lazım”

Fuarda konuşan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Ümraniye’de yine ilkleri yapmaya devam ediyoruz. Dördüncü kitap fuarını bu sene de kasım ayında aynı yerde açtık. Ben şimdiden katılımlarından dolayı bütün kitapseverlere teşekkür ediyorum. Kitap insanın en önemli dostu, insanı rahatlatan en önemli bir şey olduğunu düşünüyorum. Gençlerimize bu arada kitapları sevdirip okutmamız lazım. Biz bu sene ilk defa Ümraniye’de okuyan lise son sınıftaki öğrencilerimize 400 liralık hediye çeki vereceğiz. Ayrıca yüzde 50 indirimli olacak, yani 800 liralık kitabı 400 liralık almış olacaklar” dedi.

“Ne kadar garip, mazlum varsa dünyada, biz Türkler olarak onların arkasında olduk”

Sözlerin Filistin'le devam eden Başkan Yıldırım, “Görüyorsunuz burada Filistin kitaplığı yaptık. Siyonizmin öğrenilmesi dünyada kötü işler nasıl yapılıyor tarihi bilmesi ve bu seviyeye nasıl geldiğimizin gösterilmesi lazım. Dünyada yeryüzündeki bütün milletler ne kadar yaşıyorsa, siyonizmin yaptığı bu alçakça çocuk öldürmeleri, yaşlıları, hanımları, katliamları insanlar görüyor ve buna karşı çıkıyorlar. Alınan bilgilere göre İsrail’de yüzde 70 kişi bu duruma karşı olduklarını söylüyorlar. Eğer böyleyse bu çok önemli. Ne kadar garip, mazlum varsa dünyada biz Türkler olarak onların arkasında olduk. Bu kitap fuarı da belki şimdi böyle bir farkındalığı bir kere daha ortaya çıkarmış oldu” diye konuştu.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

 ’17.Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Van ilgi odağı oldu
Yaşam

’17.Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Van ilgi odağı oldu

Travel Turkey İzmir ‘Uluslararası Turizm Ticaret Fuarına katılan Van standı fuarın ilgi odağı oldu.

Barutlu Suyu ve Tefenni Rezenesi şimdi de İzmir'de
Bölgesel

Barutlu Suyu ve Tefenni Rezenesi şimdi de İzmir'de

Tefenni Belediyesi, İzmir'de düzenlenen 17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı ve Kongresi'nde yerini aldı. Belediye, ilçenin doğal güzellikleri ve özgün ürünlerini tanıtıyor.

Düzce 17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı’nda yerini aldı
Bölgesel

Düzce 17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı’nda yerini aldı

4 Mevsim muhteşem doğası, kültürel mirasları ve aksiyon dolu aktivite alanlarıyla Yakın Karadeniz’in incisi Düzce, İzmir’de düzenlenen 17. Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı’nda yerini aldı.

Turizm Fuarında Kuşadası Standı Büyük ilgi Gördü
Yaşam

Turizm Fuarında Kuşadası Standı Büyük ilgi Gördü

Bu yıl 17. Kez kapılarını ziyaretçilerine açan Travel Turkey İzmir (TTI) Uluslararası Turizm Fuarı’nın ilk gününde, farklı tasarımıyla dikkat çeken Kuşadası standı yoğun ilgi gördü.

Ankara'da Kamp, Karavan ve Doğa Sporları Fuarı: Karavan Tutkunları Buluşuyor
Yaşam

Ankara'da Kamp, Karavan ve Doğa Sporları Fuarı: Karavan Tutkunları Buluşuyor

Ankara’da kamp, karavan ve doğa sporları ürünlerinin görücüye çıktığı Kamp Karavan ve Doğa Sporları Fuarı başladı.

Dr. Ulvi Ünal: "Teknolojiyi de kullanarak çok büyük ameliyatlar yapıyoruz ve başarılı sonuçlar elde ediyoruz"
Yaşam

Dr. Ulvi Ünal: "Teknolojiyi de kullanarak çok büyük ameliyatlar yapıyoruz ve başarılı sonuçlar elde ediyoruz"

Medicana International İzmir Hastanesi, fuarizmir’de düzenlenen 17. Uluslararası Turizm Fuarı ve Kongresi’nde yerini aldı. Genel Müdür Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Dr. Ulvi Ünal, “Teknolojiyi de kullanarak sağlık alanında çok büyük işler başarıyoruz. Geleceğe umutla bakıyoruz ama sağlık turizminin çok daha iyi yerlerde olması lazım” dedi.