Burdur / Burdur

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS GRUBU “DEMOKRASİ GASP EDİLDİ”

Değerli basın mensupları BURDUR BELEDİYE MECLİSİNİN DEMOKRASİSİ GASP EDİLDİ .

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS GRUBU “DEMOKRASİ GASP EDİLDİ”

Değerli basın mensupları

BURDUR BELEDİYE MECLİSİNİN DEMOKRASİSİ GASP EDİLDİ
4 mart 2020 Çarşamba (bugün) 7 maddeden oluşan Mart ayı Belediye Meclis toplantımız AK Parti grubumuzun 18 uygulaması hakkında ek gündem maddesi talebi sonucu çıkan tartışmada Meclis Üyelerimiz konuşturulmayarak ve Özel Güvenlik Görevlileri tarafından baskı altına alınarak fikir beyan etmeleri engellenmiştir. Ayrıca meclis üyelerimizin en büyük hakları olan fikirlerini beyan etme hakları Belediye Başkanı tarafından gasp edilmiş halkın internetten izlediği canlı yayında kestirilmiştir. Bunun üzerine parti grubumuz demokratik hakları engellendiği ve hem Belediye Başkanı hem de CHP Belediye Meclis Üyeleri parti grubumuza ağır ithamlarda bulundukları için AK Parti Grubumuz Meclis oturumunu terk etmiştir. Belediye Meclisine bilgi verilmeden yapılan 18 uygulaması ile ilgili grubumuzun vermiş olduğu uygulama hakkında bilgi alma ve haksızlıkların önlenmesi için uygulamanın belediye personeli tarafından yapılma önergesi CHP Meclis Üyelerinin oylarıyla ret edilmiştir.

Kıymetli Burdur Kamuoyu bizler şehrin gelişmesinde önemli bir uygulama olan 18 uygulamasından meclis üyeleri olarak bilgilenmek ve haftalardır burdur kamuoyunda tartışılan fiili uygulamasının belediyece denetiminin sağlıklı olmasını talep etmek amacıyla mecliste tartışılmasını isterken maalesef burdur belediye başkanı aziz Şehitlerimiz üzerinden genel siyasete çekmesi bizleri derinden üzmüştür. Madem Şehitlerimiz varken neden ŞEHİTLERİMİZİ ANMAK İÇİN tek gündem ile meclis toplanmadı. O zaman neden içkili yer bölgesi ve eğlence mekan izni 7 maddelik gündem içerisinde var. Kısacası AK Parti Grubumuz yerelde halkın talep ve şikâyetlerini meclise taşımakla mükelleftir. Ama belediye başkanı yine laf cambazlığı yaparak çirkin siyasetini göstermiştir.

Sayın Belediye Başkanının demokratik teamüllere dikkat etmesi, yapılan eleştiriler karşısında daha sakin olması gerekirken Meclisin demokratik tartışma ortamını sağlamayan, Kadın Belediye Meclis Üyemize ağır ithamlarda bulunarak ve CHP Belediye Meclis Üyelerini de kışkırtarak Fatıma Küçükkaplan’ın üzerine yürümesini sağlayan Meclisin Başkanı olan Belediye Başkanı Ali Orkun ERCENGİZ’i şiddetle kınıyor ve bundan sonra AK Parti Grubu olarak Meclis Üyelerimizin konuşma hakları ile güvenliklerinin sağlanmadığı hiçbir toplantıya katılmayacağımızı kamuoyuna bildiririz. Değerli Burdur Valimiz Sayın Hasan Şıldak’dan demokratik tartışma ortamının ve güvenliğinin sağlanması için tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz. Gerekli başvurularımızı Burdur Valiliğine yapacağımızı saygıyla bildiririz.

AK Parti Burdur Belediye Meclis Grubu

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da AK Parti'den depreme karşı 10 önlem önerisi
Bölgesel

Burdur'da AK Parti'den depreme karşı 10 önlem önerisi

Burdur Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Büyükkeleş'in Burdur belediye meclisinde başkanlığa sunduğu deprem tavsiyeleri oy birliği ile incelenmek ve detaylı görüşülmek üzere imar müdürlüğüne sevk edildi.

Burdur Belediyesi 2023 yılı tahmini bütçesi 725 Milyon TL
Yerel Yönetim

Burdur Belediyesi 2023 yılı tahmini bütçesi 725 Milyon TL

2 ana gündem, 2 ek gündem olmak üzere toplam 4 gündem maddesinin görüşüldüğü Burdur Belediye Meclisi Kasım ayı 2. oturumunda toplandı.

Maskeler bu defa farkındalık oluşturmak için maske takıldı
Bölgesel

Maskeler bu defa farkındalık oluşturmak için maske takıldı

Burdur Belediye Meclisi, Kasım ayı toplantısı için bugün toplandı. Toplantıda meclis üyeleri, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla farkındalık oluşturmak için maske taktı.

Vatandaşa kış aylarında su indirimi müjdesi
Yerel Yönetim

Vatandaşa kış aylarında su indirimi müjdesi

Burdur Belediye Meclisi, Kasım ayı toplantısı için bugün toplandı. Mecliste alınan kararla kış aylarında su indirimi onaylandı.

Burdur Belediyesi 2021 Yılı Bütçesi Oy Çokluğu İle Kabul Edildi
Yerel Yönetim

Burdur Belediyesi 2021 Yılı Bütçesi Oy Çokluğu İle Kabul Edildi

Belediye Başkanvekili Ali Say başkanlığında Olağanüstü toplanan Burdur Belediye Meclisi Toplantısında 190 milyon TL’lik 2021 yılı bütçesi ve performans programı oy çokluğu ile kabul edildi.

Burdur'da Düğün Salonlarında İndirim
Bölgesel

Burdur'da Düğün Salonlarında İndirim

DÜĞÜN SALONLARINA COVİD-19 İNDİRİMİ