Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Alaçatıspor, Tire FK’ya mağlup olduktan sonra karşılaşmayı yöneten hakem heyetine tepki mesajı yayınladı.
Tire FK ile deplasmanda karşılaşan Alaçatıspor, Timur Kosovalı’nın 71. dakikada kaydettiği golle rakibine 1-0 mağlup oldu. Alaçatıspor’da Sezer Orhonsayın, 20. ve 65. dakikalarda sarı-kart görerek kırmızı kartla oyundan atılırken, Alaçatıspor Yönetim Kurulu gerek 10 kişi kalmalarına gerekse müsabakanın hakemine sergilediği performansdan dolayı tepki gösterdi. Önemli açıklamalarda bulunan Başkan Fevzi Özkan, maçı yöneteten hakem heyetinin Alaçatıspor’un hiçbir maçında görevlendirilmemesi için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirtti.
Alaçatıspor sosyal medya sayfalarından, "Tire’de Kara Gün" başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi: "03/12/2023 tarihinde oynadığımız Tire FK maçında yaşananlar sebebiyle açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Takımımızın örnek bir mücadele sergilediği müsabakada, hakemn heyetinin vermiş olduğu kararlar mücadelemize gölge düşürmüş ve takımımızın hak ettiği puanlar adeta hakemler eliyle çalınmıştır. Müsabaka sırasında bir nizami golümüz iptal edilmiş, üzerinde herkesin fikir birliğine vardığı lehimize bir penaltı verilmemiştir. Daha da vahim olanı, oyuncumuz Sezer Orhonsayın, aleni bir yanlış karara gösterdiği haklı ve oyun kurallarının müsaade ettiği ölçüde serzeniş sebebiyle uyarılmadan kart görmüş, girdiği bir ikili mücadelenin sonunda gösterilen haksız ikinci kart sebebiyle de oyundan atılmıştır. Alaçatı Spor Kulübü Yönetim Kurulu olarak olayın takipçisi olacağımızı, hakem heyeti ile ilgili gerekli başvuruları yapacağımızı ve bu heyette bulunan hiçbir hakemin bir daha Alaçatı’mızın herhangi bir maçında görevlendirilmemesi için ne gerekiyorsa yapacağımızı tüm kamuoyuna bildiririz. Ayrıca bu zorlu deplasmanda canını dişine takarak galibiyeti hak eden bir performans sergileyen oyuncularımıza ve teknik ekibimize de teşekkür ederiz." İHA
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Konyaspor, Kolombiyalı futbolcu Marlos Moreno ile yollarını ayırdı.
Ankara’da düzenlenen U-13 Türkiye Güreş Şampiyonası’nda, Afyonkarahisar’ı temsil eden Taşoluk Belediye Spor Kulübü sporcuları Büşra Alan Türkiye şampiyonu olurken Sebahat Işıkçı ise Türkiye üçüncüsü oldu.
Bursaspor'la olan sözleşmesini alacakları sebebiyle fesheden Yiğit Fidan'a Süper Lig ekipleri talip. Başta Beşiktaş olmak üzere Trabzonspor, Konyaspor ve Eyüpspor gibi kulüplerin ilgilendiği 19 yaşındaki futbolcuyu, Fransa'nın Toulouse ekibi de kadrosuna katmak istiyor.
İnegölspor, kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor! Bucak'ın yetiştirdiği başarılı sağ bek oyuncusu İsmail Kayalı, 2 yıllık bir anlaşma ile mor beyazlı ekibe katıldı.
Trendyol Süper Lig 2024-2025 sezonu öncesi kamp çalışmaları kapsamında hazırlık maçında Antalyaspor ile karşılaşan Sivasspor rakibini 1-0 mağlup etti.
Yorumlar (0)