Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya genelinde öğrencilerin sosyal ve fiziksel donatıları yüksek ortamlarda eğitim-öğretim yapabilmelerini sağlamak için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in çalışmalarıyla Alanya’ya yeni eğitim yuvaları kazandırılırken, aynı zamanda mevcut okulların derslik ve benzeri eksikliklerinin giderilmesi için de Alanya Belediyesi ekipleri tarafından hummalı bir çalışma kesintisiz olarak sürdürülüyor. Son olarak Alanya Tahir Tuluk Ortaokulu’nda yeni derslik yapımı için çalışma başlatıldı.
Alanya Tahir Tuluk Ortaokulu Okul Aile Birliği Üyeleri, “Talebimiz üzerine Alanya Belediyesi tarafından okulumuza derslik kazandırma çalışmaları çerçevesinde iki adet derslik yapılıyor. Böylelikle, öğrencilerimizin daha verimli eğitim öğretim hizmeti alabilmeleri için sınıf mevcutları ideal seviyeye çekilmiş olacak. Bununla birlikte önümüzdeki günlerde boyama çalışması da yapılacak. Bu konuda her zaman olduğu gibi bizden desteklerini esirgemeyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz” diye konuştular.
Kentimizde yaşayan çocukların ve gençlerin iyi bir eğitim alabilmeleri için eğitimin her alanında çalışma yaptıklarını belirten Başkan Yücel, "Her zaman çocuklarımızın ve eğitimcilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz, eğitim yerel yönetim olarak bizim birinci önceliğimiz" dedi.
Alanya Belediyesi, alt yapı ve hazırlık aşamalarını tamamladığı Mahmutseydi Çevre Yolu’nda sathi asfalt kaplama çalışması başlattı.
Alanya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, İlçe Emniyet Müdürlüğü personeliyle birlikte Barlar Sokağı’nda motosiklet denetimi yaptı.
Alanya Belediyesi'nce düzenlenen Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri Festival alanında yer alacak giyim, yemek, şarküteri, züccaciye, ev testili, oyuncak, takı ve meyve sebze gibi pek çok stant için başvurular başladı.
Alanya Belediyesi, Alanya’nın coğrafi işaretli lezzeti Gülüklü Çorba’nın, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Türkiye Ulusal Envanteri’ne alınması için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ortak bir çalışma başlattı.
Alanya'da kirli denize son! Belediye Başkanı Özçelik'ten sert ceza, "Tekneler Men Edildi!"
Alanya Belediyesi Engelsiz Halk Plajı, engelli vatandaşları denizle buluşturuyor.
Yorumlar (0)