Gaziantep ALG Spor Kulübü Başkanı Ali Gözcü teknik ekip ve futbolcular, Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği tarafından düzenlenen “ Kadın ve Spor” konulu sergiye katıldı. Kadın futbolunda Gaziantep ve Türkiye’de ilklere imza atan ALG Spor Kulübü sergide ilgi odağı oldu.
Gaziantep ALG Spor Kulübü Başkanı ve kadın futbolcuların katılım sağladığı “ Kadın ve Spor” konulu sergide, Türkiye’de ve Gaziantep’te ilklere imza atan ALG Spor Kulübünün başarıları takdir topladı. Kadın Futboluna göstermiş olduğu katkılardan dolayı ALG Spor Kulübü Başkanı Ali Gözcü’ye, Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği başkanı Mezine Sırakaya tarafından plaket takdim edildi.
Ak Parti İl Başkanı Murat Çetin ve Gazişehir Kadın Taraftarlar Derneği başkanı Mezine Sırakaya tarafından ALG Spor Kulübü Başkanı Ali Gözcü’ye takdim edilen plaket sonrasında sergi açılışı yapılırken, sergide ALG Spor Kulübünün Gaziantep ve Türkiye’ye yaşatmış olduğu ilkler konuklar tarafından yoğun ilgi gördü.
Gaziantep ALG Spor Kulübü Başkanı Ali Gözcü, “Gaziantep ve Türkiye’de kadın futbolunun öncülerinden olmaya devam ediyoruz. Kadın futboluna önemli yatırımlar yaptık. Son yıllarda alınan başarılarda bunun bir göstergesi. Ligi şampiyon bitirip Şampiyonlar Ligine gittikten sonra oyuncularımıza yoğun bir transfer isteği oldu. 7-8 oyuncumuz başka takımlara transfer oldu. ALG olarak kadın futboluna ve spora katkı sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Karşıyaka, geçtiğimiz sezon Elazığspor formasıyla play-off şampiyonluğu yaşayan kaleci Hakan Cambazoğlu ile prensip anlaşmasına vardı.
Konyaspor, Kolombiyalı futbolcu Marlos Moreno ile yollarını ayırdı.
Ankara’da düzenlenen U-13 Türkiye Güreş Şampiyonası’nda, Afyonkarahisar’ı temsil eden Taşoluk Belediye Spor Kulübü sporcuları Büşra Alan Türkiye şampiyonu olurken Sebahat Işıkçı ise Türkiye üçüncüsü oldu.
Bursaspor'la olan sözleşmesini alacakları sebebiyle fesheden Yiğit Fidan'a Süper Lig ekipleri talip. Başta Beşiktaş olmak üzere Trabzonspor, Konyaspor ve Eyüpspor gibi kulüplerin ilgilendiği 19 yaşındaki futbolcuyu, Fransa'nın Toulouse ekibi de kadrosuna katmak istiyor.
İnegölspor, kadrosunu güçlendirmeye devam ediyor! Bucak'ın yetiştirdiği başarılı sağ bek oyuncusu İsmail Kayalı, 2 yıllık bir anlaşma ile mor beyazlı ekibe katıldı.
Trendyol Süper Lig 2024-2025 sezonu öncesi kamp çalışmaları kapsamında hazırlık maçında Antalyaspor ile karşılaşan Sivasspor rakibini 1-0 mağlup etti.
Yorumlar (0)