Antalya / Alanya

ALKÜ’de intörn doktorlar eğitimlerine başladı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Tıp Fakültesi dönem 6. sınıf öğrencileri, ilk intörn hekimleri eğitimlerine başladı.

ALKÜ’de intörn doktorlar eğitimlerine başladı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Tıp Fakültesi dönem 6. sınıf öğrencileri, ilk intörn hekimleri eğitimlerine başladı.İntörn doktorları, 12 ay sürecek olan stajlarının ilk gününde Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplantı salonunda verilen uyum eğitimine katıldı.
İntörn Oryantasyon Eğitimi Programı’nın açılış konuşmasını yapan ALKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arife Uslu Gökçeoğlu intörn hekimlerine seslenerek şunları söyledi:
Bir hekim olarak daima ekip içinde çalışın. Bu ekip içinde hekimin rolü bütünleştirici olmasıdır. Size verilen görevleri bir doktor olarak üstlenmenizi ve sonuna kadar götürmenizi istiyorum. Zorlandığınız yerler elbet olacaktır. Hocalarınız olarak bizler zorlandığınız yerlerde sizin yol göstericiniz, gelecekte iyi birer hekim olmanız için pusulanız olacağız. Hocalarınızın tecrübe ve deneyimlerinden faydalanın ve çok vaka görerek kendinizi geliştirin. Sağlık hizmeti boyutunda disiplin olmazsa olmaz bir kuraldır. Bu iş disiplinini intörnlük döneminde kazanmalı ve hastaya kıymet vermelisiniz. Tecrübe kazanacağınız bu yolculukta hocalarınız olarak bizler sizin yolunuzu aydınlatmaya devam edeceğiz. Her biriniz bu eğitimin sonunda artık tek başına karar veren bir hekim olarak görev yapacak ve diplomanızı alacaksınız.
Hastane Başhekim Vekili Uzm. Dr. Alper Öztürk ise yoğun emek ve gayretlerle geçen beş yılın ardından Tıp Fakültesinin ilk intörn doktorları ile bir arada olmaktan ve çalışmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti:
Başlangıçtan beri ilkleri hep beraber yaşadığımız sizler, hastanemiz ekolünün önemli bileşenlerinden birisiniz. Bugüne kadar öğrenci olarak hocalarınıza karşı sorumluluklarınız vardı; bilgilerinizi pekiştiriyor, not alarak değerlendiriliyordunuz. Artık hastanede hocalarınızın gözetiminde, öğrendiğiniz tüm hekimlik becerileri ve yetkilerinizi ortaya koyarak daha önemli sorumluluklar üstleneceksiniz. Yönetim olarak bizler geleceğimizin hekimleri olan sizler için gerekli tüm fiziki alt yapı ve koşulları sağladık. Tecrübe kazanacağınız bu yolculukta sizlerin yanında olmaya, deneyim ve birikimlerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz
Öğrencilerden sorumlu hekim Prof. Dr. Ahmet Aslan da öğrencilere seslenerek, “Hekimlik eğitiminizin son yılında sizler artık hizmet veren sağlık ekibimizin bir parçası oldunuz. Tecrübe ve deneyim kazanmak için işten kaçmayın. Bol bol vaka görmeye, araştırmaya, hocalarınızdan faydalanmaya devam edin. İlk göz ağrımız olan sizlere, bugüne kadar gösterdiğiniz başarılı performanstan ve gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Zonguldaklı hasta, şifayı ALKÜ’de buldu
Sağlık

Zonguldaklı hasta, şifayı ALKÜ’de buldu

Zonguldaklı hasta, şifayı ALKÜ’de buldu

ALKÜ’de toplu iş sözleşmesi yenilendi
İş Dünyası

ALKÜ’de toplu iş sözleşmesi yenilendi

(Tez-Koop-İş) arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi yenilendi.

Burdur'da kuvvetli kar yağışlarına dikkat!
Bölgesel

Burdur'da kuvvetli kar yağışlarına dikkat!

Burdur'da yaşanabilecek kuvvetli kar yağışlarına dikkat edilmesi hususunda meteoroloji tarafından uyarıda bulunuldu.

Dolgun maaşla mobilya ustası ve kalfa aranıyor
Eleman İlanı

Dolgun maaşla mobilya ustası ve kalfa aranıyor

Burdur'un Bucak ilçesinde hizmet vermekte olan üretim tesisinde çalıştırılmak üzere mobilya ustası ve kalfa aranıyor. İşte detaylar..

Burdur İŞKUR'da sanal istihdam fuarı başlıyor
Bölgesel

Burdur İŞKUR'da sanal istihdam fuarı başlıyor

Burdur'da 30-31 Mart tarihlerinde Burdur İŞKUR sanal istihdam fuarıyla iş arayan ve işverenler buluşuyor. İşte detaylar...

28 Mart Ramazanı yaşarken Canlı yayın tıkla izle
Bölgesel

28 Mart Ramazanı yaşarken Canlı yayın tıkla izle

Mübarek üç ayların sonuncusu Ramazan ayı geldi çattı. Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan coşkusu 81 ilde yaşanıyor.