Antalya’nın Kumluca ilçesinde Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kutlamaları çerçevesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi.
Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başlayan etkinlikler denize çelenk bırakılması ve halk oyunları gösterileri ile devam etti. Halk Oyunlarında 2 yaşındaki Altan’ın zeybek oyunu izleyiciler tarafından beğeni aldı. Minik Altan sahnede özgüveni ile zeybek oyununu sergilerken Bayram Ergin ise Minik Altan’a sahne dışından taktik verdi.
Mavikent Mahallesi Karaöz Koyunda düzenlenen etkinlikler arasında; yüzme yarışmaları, su altında kalma yarışmaları, sürat teknesi yarışmaları, yağlı direkten bayrak alma yarışması ve halk oyunları gösterileri yer aldı.
Kumluca Mavikent Karaöz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Etkinlikleri çerçevesinde 50 metre, 100 metre ve 400 metre yüzme yarışmaları yapıldı. 50 metre serbest yüzme yarışını Çınar Taşkın, 50 metre kadınlar yüzme yarışını Bade Su İstanbullu, 100 metre serbest yüzme yarışını Can Işık, 400 metre serbest yüzme yarışını Mustafa Taşgın, su altında en çok kalabilme yarışını İlyas Acar, sürat teknesi yarışmasını Aysel Arda Yavuz kazandı.
Etkinliklerin en önemli ve heyecanla beklenen bölümü ise yağlı direkten bayrak alma yarışı oldu. Yaklaşık 25 kişinin ter döktüğü yağlı direkten bayrak alma yarışmasında çetin mücadeleler yaşandı. Tüm mücadelelere rağmen yağlı direkten bayrağı 5 yıldır birinci olan Hasan Çüm üçüncü denmesinde aldı. Yarışmayı kazanarak 4 bin TL para ödülünün de sahibi olan Hasan Çüm,“Bu yarışmayı kazanacağımı biliyordum. Çünkü 5 kez kazanıyorum. Bu yarışmanın herhangi bir kazanma şekli yok. Sadece yetenek. O yetenek de bende var” dedi.
Etkinliklere yarışmalara katılanlara protokol üyeleri tarafından çeşitli hediyeler verildi. İşletmeciler tarafından tatil-konaklama ve para ödülleri verileceği taahhüt edildi
1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 96’ıncı yılı Alanya’da yapılan etkinliklerle coşku içerisinde gerçekleşti.
İptal edilen yağlı direk bayrak yarışması renkli görüntülere sahne oldu
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) hizmet bölgelerinde yoğun klima kullanımı nedeniyle elektrik tüketiminde rekor artış yaşandı. Peki elektriksiz kalır mıyız? AEDAŞ acil eylem planı devrede. Antalya'da 23 Temmuz'da tüketim yüzde 14,3 artarak 58.606 MWh'ye ulaştı.
26 Temmuz Çarşamba günü TRT1, ATV, Kanal D, Show TV, TV8, Star TV'de hangi programlar var? Bugün televizyonda izleyebileceğiniz diziler, filmler ve programlar hakkında detaylı bilgi edinin.
Yorumlar (0)