85 milyona enflasyon açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşen Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda, Türkiye'nin kalkınma hedefleri, ekonomik gelişmeler ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleşen Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda, Türkiye'nin kalkınma hedefleri, ekonomik gelişmeler ve enflasyonla ilgili önemli mesajlar verdi. Ayrıca, güncel konularda yapılan açıklamalar ve projeler hakkında bilgi verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığını yaptığı Kabine toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Ekonomik gelişmelere değinen Erdoğan, enflasyonla ilgili 85 milyon vatandaşa seslenerek önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

"ÇEVRECİ GÖRÜNÜMLÜ MARJİNALLERE ALDIRMIYORUZ, BAŞARAMADINIZ BAŞARAMAYACAKSINIZ"

Kocaeli Derince Limanı mevkiinde meydana gelen patlama nedeniyle yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.

Ülkemizin önünde açılan tarihi fırsat penceresini sonuna kadar açmakta kararlıyız. Hükümet olarak kutlu yürüyüşe hizmet edecek enerji ve inanca sahibiz. Devlet olarak altyapı ve potansiyele fazlasıyla sahibiz. Yeter ki birliğimize ve kardeşliğimize sıkı sıkıya sarılalım. Türkiye, asırlar sonra küresel sistemin en üst ligine yükselme imkanı elde etmiştir.

Kemerköy Termik Santrali yıllık 1 milyar dolar civarında ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Ülkemiz için önemli bir milli değer konumundadır. Santralin mevcut kömür kaynağı tükenmek üzere olduğu için yeni kaynaklar bulması gerekir. Son 21 yılda Türkiye toplamda 6 milyar 572 milyon fidanı toprakla buluşturarak bu alanda kırılması zor bir rekora imza atmıştır. Hedefimiz bu rakamı 7 milyara yükseltmektir. Ülkemizde yürütülen kampanyaları 'ağaç sevgisi' veya 'çevre hassasiyetiyle' izah edilemeyecek bir gerçektir.

Muğla belediyesi ana muhalefette. Onlara soruyorum. Bugüne kadar ne kadar ağaç diktiniz? Çıkın bakalım açıklayın. Bir tane 'ağaç diktik' diyemezler. Ama biz AK Parti hükümeti olarak milyonlar değil milyarlarca ağaç diktik. Çevreci görünümlü marjinallere aldırmıyoruz, işimize bakıyoruz. Buradan bir kez daha sesleniyorum, başaramadınız, başaramayacaksınız.

TÜRKİYE VİZYONSUZ BİR MUHALEFETE SAHİPTİR

Kavga ve skandal muhalefet cephesinde hiç kesilmiyor. Matematik uzmanı oldukları için 38-39 milletvekili yavrucaklara veriyorlar sonra 'eyvah yalnız kaldık' diyorlar. Ayak oyunlarıyla birbirleriyle uğraşıyorlar. Türkiye vizyonsuz bir muhalefete sahiptir. Kendi bireysel hırsları için adeta birbirlerini gırtlaklayanların bencillikleri asla unutulmayacaktır. Geçici veya dönemsel sıkıntıların yol açtığı parçalı bulutlu havalara güvenerek fitne yelkenlerini şişirmek isteyenler yine hüsrana uğrayacaklardır.

"EKONOMİK ZORLUKLARI BİZ DE GÖRÜYORUZ"

Ekonomik zorlukları biz de görüyoruz. Dillendirilen serzenişleri yakından takip ediyoruz. Biz başkaları gibi şikayet karşısında insanlara ayar verenlerden asla olmadık. Milletimizin sözünün başımızın üzerinde yeri vardır. Bizim görevimiz milletin sesine kulak verip eser ve hizmetleri yapmaktır. Doğru politikalarla bu hassasiyetimizden taviz vermedik. Ülkemizin en büyük kalkınma ve demokrasi atılımlarına imza attık. Her yıl ortalama yüzde 5,5 büyüterek milli geliri 1 trilyon sınırına getiriyoruz. İstihdamı 32 milyon kişiye çıkardığımız bir Türkiye var. Vesayetten teröre, darbeden ekonomik tuzaklara kadar karşılaştığımız sorunları saymıyorum bile. Vatandaşlarımızın tamamına her alanda refahlarını yükseltecek bir altyapı kurduk. Eğitimi tüm evlatlarımız için erişilebilir kıldık. Güvenliği her alanda tesis ettik. Adaleti, Türk milleti için çalışan bir kurum haline getirdik.

"ENFLASYONU YENİDEN TEK HANEYE BİZ İNDİRECEĞİZ"

Bugün çok tartışılan enflasyon konusunda en büyük başarı bizim dönemimize aittir. Biz Türkiye'nin sadece güncel değil çok eskiden gelen kronik sorunuyla mücadele ediyoruz. Enflasyonu yüzde 6'ya kadar düşürende biz olduk. Enflasyonu yeniden tek haneye biz indireceğiz. Dikkat edilirse bu süreçte asla ödün vermediğimiz 2 husus vardır. Biri istihdam diğeri de büyüme.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 85 MİLYONA SESLENDİ

Her bir vatandaşımıza buradan sesleniyorum. Ülkesinin kalkınması için emek veren herkese sesleniyorum. İnsanlar gibi devletlerin de hayatlarında dalgalanmalar olabilir. Hem içerde yaşadıklarımız hem de bölgesel krizlerin birtakım sorunların yol açtığı sıkıntılar gelip geçicidir. Türkiye'nin gücü geçmişle kıyaslanamayacak kadar büyüktür. Bu dönemde hep birlikte yapmamız gereken milletin ortak değerleridir. Bunu başardığımızda önümüzde kimse duramaz. Kurumlarımızın çalışmalarında, sistemin işleyişinde hala eksikler mi var? İki elin parmakları gibi kenetlenirsek hepsinin üstesinden geliriz.

BAŞÖRTÜSÜ DÜZENLEMESİ

Meclisimizin açılmasıyla birlikte başta başörtüsü ve ailenin korunması düzenlemesi olmak üzere milletimize verdiğimiz sözleri yerine getireceğiz.

"TARİHİMİZİN EN YÜKSEK TEMMUZ AYI İHRACAT DEĞERİNE ULAŞTIK"

"Geçen hafta açıklanan iki veri ülkemizin doğru yönde olduğunu belirten bir veridir. Temmuz ayı ihracatımız 20 milyar 93 milyon dolar oldu. Bu rakamla tarihimizin en yüksek Temmuz ayı ihracat değerine ulaştık. 2023'ün ilk 7 ayındaki 143 milyar 935 milyon dolara yükseldi. Son 12 aylık ihracatımız 253 milyar 380 milyon doları buldu. Bir diğer sevindirici gelişme orta yüksek ve yüksek teknolojili ürün ihracatının artmasıdır. Türkiye için çalışan üreten, istihdam oluşturan Türk ürünlerini dünyanın dört bir tarafına ulaştıran ihracatçılarımızı canı gönülden kutluyorum. Turizm sektörümüzden de olumlu veriler alıyoruz.

"METE GAZOZ BİZE BÜYÜK BİR GURUR YAŞATTI"

"Dün milletimizin göğsünü kabartan bir gelişmeye tanıklık ettik. Mete Gazoz okçulukta bize büyük gurur yaşattı. Ata sporumuz okçuluğun geldiği nokta takdire şayandır. İstiklal Marşı'mızı tüm dünyaya dinleten her bir sporcumuzu tebrik ediyor, alınlarından öpüyorum. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Türk sporunun yüzyılın başarısını sergileyeceği arena olarak tarihe geçecektir. İstikbalimizin teminatı olan gençlerimize yatırım yapmayı başta, turizm, spor ve eğitim olmak üzere sürdüreceğiz. Seçim beyannamesin de gençlerimize verdiğimiz tüm sözleri inşallah adım adım yerine getireceğiz."

FINDIK ALIM FİYATLARI BELLİ OLDU

Fındık piyasasında fiyat istirarını sağlamak ve üreticimizi korumak üzere TMO'yu yeniden görevlendirdik. Giresun Kalite içi KG başına: 84 lira Revant: 82,50 TL Alımlarda KG başına 1 lira 65 kuruştan başlamak üzere prim verilecektir. Üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum.

Haber7

enflasyonkabine toplantısıRecep Tayyip ErdoğanTürkiyeAnkara

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.