Ankara’da yaşayan Bayburtlular Bayburt’ta buluştu

Ankara’da yaşayan ancak Bayburt’a hiç gelmemiş Bayburtlular üç günlük bir organizasyonla memleketlerine geldiler.

Bayburt Belediyesi ve Ankara Bayburt Kültür ve Yardımlaşma Derneği işbirliğiyle Ankara’da yaşayan ancak Bayburt’a hiç gelmemiş Bayburtlular üç günlük bir organizasyonla memleketlerine geldiler.
Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ile Bayburt Belediyesi Aile Yaşam Merkezi’nde bir araya gelen misafirler baba ocakları Bayburt’ta bulunmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını belirterek Başkan Pekmezci’ye misafirperverliğinden dolayı teşekkür ettiler.
Başkan Pekmezci ise, Bayburt’a daha önce hiç gelmemiş Bayburtluları baba ocaklarında ağırlamaktan dolayı memnun olduğunu belirterek, Bayburt’un tarihi ve kültürel kimliği hakkında misafirlerine bilgi verdi. Pekmezci daha sonra günün anısına kafile başkanına plaket takdim etti.
Bayburt Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından hazırlanan Bayburt tanıtım filminin izlenmesinin ardından misafirlerini Bamsı Beyrek Seyir Terasında ağırlayan Başkan Pekmezci, konuklara burada ikramda bulundu.
Bayburt’un eşsiz manzarasına karşı çaylarını yudumlama fırsatı bulan misafirler Başkan Pekmezci’ye teşekkür ettiler.

İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Hükmü PekmezciBayburt belediyesiTürkiyeBayburt

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.