Bucak’ta belediye arazilerine ekilen buğdaylar hasat edildi

Bucak Belediyesi, bölgede atıl halde iken tarıma kazandırarak, buğday ektiği yaklaşık 50 dönüm arazide buğday hasadını yaptı.

Bucak Belediyesi, bölgede atıl halde iken tarıma kazandırarak, buğday ektiği yaklaşık 50 dönüm arazide buğday hasadını yaptı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, “Emek verdiğimiz topraklar Bucak’ımıza bereket oluyor. Elde ettiğimiz ürünleri bu yılda hemşerilerimizle, Bucak ile paylaşacağız” dedi.

Bucak Belediyesi atıl arazilerine ektiği buğdayları hasat etti

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, yaptığı açıklamada, “Tarımsal üretimi teşvik etmeyi amaçladığımız projemizde ikinci hasat vakti. Bahar yağmurlarıyla boy veren buğday başaklarımız bereketi müjdeliyor. Bu yılda belediye çiftliğimizin bereketini Bucaklı hemşerilerimizle paylaşacağız. Yeni hasat dönemi üreten, katma değer sağlayan bütün çiftçilerimize hayırlı uğurlu olsun. Çiftçilerimizin yüzü gülsün. Yeni dönemin bereketli, kazasız bir dönem olması diliyorum.” diye konuştu.
Başkan Ünal açıklamasında, burada toplumu, hemşerilerimizi, halkımızı tarımla tanıştırmak, toprakla tanıştırmak, hem de bunun yanında tarıma farkındalık sağlayıcı çalışmalar yapmak vardı. 50 dönümlük alan üzerinde yapmış olduğumuz çalışmalarla tarıma doğaya çevreye dikkat çekmeyi hedefledik. İnşallah bu farkındalığı artırmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Bucak yerli buğday hasadıbuğday hasadıBucak BelediyesiEmrullah ÜnalTürkiyeBurdurBucak

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.