Burdur'da 28 Mayıs seçimi öncesi Cumhur İttifakı buluştu

Burdur’daki Cumhur ittifakını oluşturan siyasi parti temsilcileri 28 Mayıs seçimleri öncesi bir değerlendirme toplantısı yaptılar. İşte detaylar...

AK Parti Burdur İl Başkanı Mustafa Özboyacı, MHP Burdur İl Başkanı Gültekin Oktay, Yeniden Refah Partisi Burdur İl Başkanı Ercan Koğu, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ufuk Kazancı ile AK Partiden Burdur milletvekili olarak seçilen Adem Korkmaz ve Mustafa Oğuz Cumhur ittifakı olarak bir araya geldiler ve 28 Mayıs seçimleri öncesi bir değerlendirme toplantısı yaptılar. Değerlendirme toplantısının ardından Burdur’daki Cumhur ittifakını oluşturan siyasi parti temsilcileri ortak bir kamuoyu duyurusuyla birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

BURDUR’DA CUMHUR İTTİFAKINDAN KAMUOYU AÇIKLAMASI

Ortak açıklamada; “Dünyada eşi benzeri olmayan bir katılımla ve bir demokrasi şöleni içinde gerçekleştirilen 14 Mayıs seçimlerinde milletimizin iradesi tecelli etmiştir. Bu seçimlerde Cumhur ittifakı Türkiye genelinde ve Burdur’da üstün bir başarı göstererek milletimizden güçlü bir destek almıştır. Kuşkusuz bu başarı, tesadüfü bir başarı değildir. Milletimiz tarafından verilen bu büyük destek, Türkiye’nin tam bağımsızlığına ve her alanda kalkınması için Cumhur ittifakı olarak ortaya konulan güçlü iradenin bir yansımasıdır ve bu güçlü irade ne mutlu ki Türk milletinin ferasetiyle bir kez daha tescil edilmiştir. Aziz milletimize 14 Mayıs seçimlerinde bize verdikleri destekler için şükranlarımızı sunuyoruz.

Milletimiz tarafında 14 Mayıs seçimlerinde Cumhur ittifakını gösterdiği teveccühün 28 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde aratarak devam edeceğinden şüphemiz yoktur. Burdur’umuz 14 Mayıs seçimlerinde ittifakımızın adayı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Türkiye ortalamasının üzerinde destek vererek aslen kararını vermiştir. Biliyoruz ki, 28 Mayıs’ta yapılacak 2. tur seçimlerinde de Milletimiz ve Burdur’umuz Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma yolunda devam eden kutlu yürüyüşünü kesintiye uğratmadan istikrarlı bir şekilde yoluna devam etmesi için Cumhurbaşkanımızın yanında daha güçlü bir şekilde yer alacaktır.

Burdur’ da Adalet ve Kalkınma Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Büyük Birlik Partisi İl Başkanları, Merkez İlçe Başkanları ve milletvekillerimiz olarak, Cumhur ittifakı çatısı altında, kararlıyız, birlikteyiz, beraberiz. Tam bağımız Türkiye için, Türkiye’nin bekası için, güçlü Türkiye için aynı yolda aynı dava uğruna el ele gönül gönülleyiz.

Dün olduğu gibi bugünde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında daha güçlü bir şekilde durmak için milletimizle birlikte Cumhur ittifakı olarak Burdur’daki siyasi parti teşkilatlarımızla var gücümüzle çalışacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle 28 Mayıs seçimlerinin ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyor, Burdurlu hemşerilerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyoruz.”

Cumhur İttifakıAK Parti BurdurMHP BurdurBBP BurdurYeniden Refah BurdurTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.