Burdur Şeker Fabrikasında, şu ana kadar 300 bin ton pancar işlendi

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Burdur Şeker Fabrikası ziyareti sonrasında şu ana kadar 300 bin ton pancar işlendiğini söyledi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, 68. kampanya döneminde şeker fabrikasını ziyarette bulunarak bilgi aldı.

Bugün 2022/2023 dönemi 68.kampanya döneminde şeker fabrikası idarecilerine ve çalışanlarına hayırlı işler dileyen AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ziyaret sonrası şu açıklamalarda bulundu;

'40 bin 300 kg şeker üretildi'

Burdur Şeker Fabrikamızda bu sezon çok verimli bir çalışmayla şeker üretimimiz devam ediyor. Kampanyanın başladığı günden itibaren yaklaşık bugün itibarıyla 300 bin ton pancar işlendi ve devam ediyor. Bu işleme sayesinde yaklaşık 40.300 kg şeker ve hayvancılarımız için 67.100 ton küspe elde edildi.

'Bu yıl 540 bin ton pancar işlenecek'

Geçen sene toplam işlenen pancar 460.000 ton civarında idi, şimdi bu sene planlanan işlenecek pancar 540.000 ton olacak inşallah. Bu güzel üretimin sağlanmasında başta Burdur Şeker Fabrikası Müdürümüz Turan Arslan olmak üzere bütün fabrika çalışanlarımıza ve Fabrikamızın üretiminin tam verimle sağlanması için revizyon imkanı sağlan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye çok teşekkür ederim.Burdur Şeker Fabrikamıza desteğimiz sonuna kadar devam edecek.” dedi.

burdur şeker üretimiBurdur Şeker Fabrikası ziyaretiBurdur Şeker FabrikasıVolkan MengiAK Parti BurdurTürkiyeBurdurBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.