AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, 68. kampanya döneminde şeker fabrikasını ziyarette bulunarak bilgi aldı.
Bugün 2022/2023 dönemi 68.kampanya döneminde şeker fabrikası idarecilerine ve çalışanlarına hayırlı işler dileyen AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ziyaret sonrası şu açıklamalarda bulundu;
”Burdur Şeker Fabrikamızda bu sezon çok verimli bir çalışmayla şeker üretimimiz devam ediyor. Kampanyanın başladığı günden itibaren yaklaşık bugün itibarıyla 300 bin ton pancar işlendi ve devam ediyor. Bu işleme sayesinde yaklaşık 40.300 kg şeker ve hayvancılarımız için 67.100 ton küspe elde edildi.
Geçen sene toplam işlenen pancar 460.000 ton civarında idi, şimdi bu sene planlanan işlenecek pancar 540.000 ton olacak inşallah. Bu güzel üretimin sağlanmasında başta Burdur Şeker Fabrikası Müdürümüz Turan Arslan olmak üzere bütün fabrika çalışanlarımıza ve Fabrikamızın üretiminin tam verimle sağlanması için revizyon imkanı sağlan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım ve Orman Bakanımız Prof. Dr. Vahit Kirişci’ye çok teşekkür ederim.Burdur Şeker Fabrikamıza desteğimiz sonuna kadar devam edecek.” dedi.
AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan ve İl Başkan Yardımcısı Kaya Çelik ile birlikte Burdur Şeker Fabrikasını ziyaret etti.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Yorumlar (0)