İŞKUR Burdur'dan engelliler haftası etkinliği

İŞKUR Burdur, Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu ile engelliler haftası etkinliği düzenledi. İşte detaylar...

10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Engelli İş Koçluğu ve İş Kulüpleri faaliyetleri kapsamında Şehit Hakan Aktürk Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencileri ile 2 gün süren toplantı ve eğitim gerçekleştirilmiştir. Faaliyetler kapsamında veli toplantısına katılım sağlanarak veliler ile görüşülmüş olup;

Engelli İş Koçluğu kapsamında;

- Kurum hizmetleri tanıtılmış,

- İŞKUR kaydı, özel sektör ve kamu engelli işçi alımları, ,

- Engellilerin kendi işlerini kurabilmelerine yönelik Hibe Destek Projeleri hakkında bilgi verilmiş,

- Engelli bireylerin çalışma hayatına girişleri ile ilgili fikir alışverişinde bulunulmuştur.

Devam eden etkinlikte İş Kulübü faaliyetleri kapsamında ise; Okulun öğrencileri ile Beden Dili ve İletişim, Mülakat Teknikleri ile ilgili oyun içerikli eğitim gerçekleştirilmiş ve öğrenciler ile keyifli vakit geçirilmiştir.

“Her Engellinin Bir İş Koçu Olacak” anlayışıyla, İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetlerinin geliştirilmesi ve engelli vatandaşlara yönelik “İş Koçluğu” modeli uygulaması ile engelli bireylerin istihdama geçişinde, istihdamda iken işe uyumlarının sağlanmasında ve sürdürülebilir bir engelli istihdamı sağlanması noktasında etkin kullanılan bir yöntemdir. Ayrıca İş Kulüpleri kadınlar, gençler, engelliler, uzun süreli işsizler, eski hükümlüler, tedavi görmüş eski madde bağımlıları gibi özel politika gerektiren gruplara yönelik motivasyon artırmayı ve yöntem desteği vermeyi hedefleyen yoğunlaştırılmış İş ve Meslek Danışmanlığı programıdır. Bu programlar kapsamında engelli vatandaşlarımıza daha etkin danışmanlık yapmak ve istihdamlarını sağlamak için ortak çalışma yürütülmüştür.

İŞKUR BurdurBurdur İŞKURTürkiyeBurdur

Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz.