Antalya

Anadolu propolisi önemli belgeyi aldı

Türkiye'nin patentli propolis üreticisi BEE’O Propolis, FDA Onaylı Tesis belgesini aldı. Detaylar haberimizde...

Anadolu propolisi önemli belgeyi aldı

Türkiye'nin patentli yerli propolis üreticisi BEE’O Propolis, Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yaptırımları açısından oldukça sıkı ve titizlikle yürütülen bir kalite denetimi sonunda “FDA Onaylı Tesis” belgesini aldı.

Türkiye’de BEE’O ve BEE’O UP, yurt dışında ise BEE&YOU markasıyla, doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal; ayrıca arı ürünleri içeren yüzde 100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler, shotlar, şuruplar, kapsüller, tıbbi cihaz ve cilt bakım ürünlerinin üretimini kendi tesisinde gerçekleştiren BEE’O Propolis, Amerika Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından yaptırımları açısından oldukça sıkı ve titizlikle yürütülen bir kalite denetimi sonunda “FDA Onaylı Tesis” belgesini aldı. Beş gün boyunca süren sıkı denetime Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri de eşlik etti. Türkiye’den bu yıl yalnızca beş gıda işletmesinin katıldığı FDA denetimini, sıra dışı bir başarı ile tamamlayan firma, bu onayı alarak Ar-Ge ve üretim tesisinin uluslararası standartlara uygunluğunu tescillemiş oldu.

"30 ülkeye ihraç"

Amerika, Hollanda, İtalya, Fransa, Kore dahil olmak üzere 30 farklı ülkeye Anadolu arı ürünlerinin ihracatını gerçekleştiren firma, doğal ve organik gıda, gıda takviyesi ve dermo-kozmetik ürünleriyle Amerikalıların beğenisini kazanan firma, Amerika’nın tek patentli propolis markası olma özelliğini taşıyor.

Firmanın kurucusu ve Genel Müdürü Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın yoğun Ar-Ge çalışmaları çerçevesinde geliştirilen patentli propolis özütleme teknolojisi ile üretilen “Anadolu Propolisi (A.P.E.)” Amerika’nın tek patentli propolisi olma özelliğini taşıyor. Arı ürünleri üretiminde Anadolu coğrafyasının eşsiz bitki örtüsü, firmanın uzman kadrosu ile bir araya geldiğinde en az 15 farklı fenolik ve flavonoid içeriğine sahip patentli saf Anadolu propolisi ortaya çıkıyor.

"Anadolu propolisini dünyaya tanıtıyor"

Kazandıkları belge hakkında değerlendirmede bulunan Aslı Elif Tanuğur Samancı, “FDA onayı, ABD pazarına gıda, ilaç ve medikal cihaz gibi ürünler ihraç eden firmaların alması gereken çok kritik bir belge. Üstelik yaptırımları açısından oldukça sıkı ve titizlikle yürütülen bir kalite denetimi sonunda veriliyor. Uluslararası pazarlarda Anadolu arı ürünlerinin konumunu güçlendirmede belirleyici bir kalite standardı olan FDA denetimini başarı ile tamamlamış bulunuyoruz. Gıda, takviye edici gıda, kozmetik ve tıbbi cihaz çerçevesinde ürünler üreten tesisimiz bu onayı almak suretiyle kalitesini bir kez daha tescillemiş oldu. Arı ürünleri alanında 45 yılı aşkın tecrübeye sahip bir ekip ile 10 yılda Türkiye ve Avrupa’nın en büyük propolis üretim tesisi konumuna yükselen firmamız, Anadolu Propolisi’ni dünyaya tanıtma yolunda emin adımlarla ilerliyor" dedi.

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Propolisli Burun Spreyi ile burun tıkanıklığı ve akıntısına çözüm
Sağlık

Propolisli Burun Spreyi ile burun tıkanıklığı ve akıntısına çözüm

Anadolu propolisli burun spreyi, mevsimsel alerji, sinüzit, nezle, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıkların neden olduğu burun tıkanıklığı ve akıntıyı hafifletmek amacıyla tasarlandı. İşte detaylar.

Anadolu propolisli içeceğe uluslararası "Mükemmel Lezzet" ödülü
Bölgesel

Anadolu propolisli içeceğe uluslararası "Mükemmel Lezzet" ödülü

BEE’O Propolis Kara Mürverli Çocuk Shot, Akdeniz Lezzet Ödülleri Yarışması’nda “Mükemmel Lezzet” kategorisinde gümüş madalyanın sahibi oldu. İşte detaylar...

Anadolu Propolisi’nin ağız içi yaralarına etkisi
Sağlık

Anadolu Propolisi’nin ağız içi yaralarına etkisi

47. Apimondia-Dünya Arıcılık Kongresi’nde, dünyadan ve Türkiye’den arı ürünleri konusunda çalışan birçok bilim insanı, güncel bilimsel çalışmaların sonuçlarını aktardı.

Propolis Bağışıklık Sistemini Güçlendirir mi? Uzmanlar Ne Diyor?
Yaşam

Propolis Bağışıklık Sistemini Güçlendirir mi? Uzmanlar Ne Diyor?

Propolis Bağışıklık Sistemini Güçlendirir mi? Uzmanlar Ne Diyor? - Uzmanlar, propolisin düzenli tüketiminin virüs ve bakterilerin neden olduğu enfeksiyonlara karşı bağışıklık sistemini doğal olarak desteklemede etkili olduğunu söylüyor. Yetişkinlere günde 20 damla, çocuklara ise 10 damla propolis öneriliyor.

Cildinizi Gerginleştiren ve Kolajen Depolarını Dolduran Doğal Kaynak
Yaşam

Cildinizi Gerginleştiren ve Kolajen Depolarını Dolduran Doğal Kaynak

Yaşlanma belirtileriyle savaşmak için kolajen takviyesi mi arıyorsunuz? Doğadaki en güçlü kolajen kaynaklarından biri olan propolisi keşfedin! Propolis, cildinizin ihtiyacı olan kolajeni sağlayarak kırışıklıkları azaltır, hücre yenilenmesini destekler ve cildinize gençlik aşılar.

Ünlüler Anadolu Propolisinin 10. yılı davetine akın etti
Bölgesel

Ünlüler Anadolu Propolisinin 10. yılı davetine akın etti

Arı Ürünleri Uzmanı Dr. Aslı Elif Tanuğur Samancı, İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent’te kurduğu BEE’O Propolis’in 10. yılını özel bir davetle kutladı.