Antalya

Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!

Antalya'nın Akseki ilçesinde muhteşem görüntü oluştu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da yaban keçileri mahalleye indi. Kendilerini güvende hisseden keçiler, mahalle sakinleriyle iç içe yaşıyor.

Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!

Antalya'nın Akseki ilçesi Gidengelmez Dağları'ndaki yaban keçileri, her yıl olduğu gibi bu yıl da otlamak için dağın eteğindeki Değirmenlik Mahallesi'ne inmeye başladı. Mahalleli tarafından korunan keçiler, gündüz otladıktan sonra akşam saatlerinde mahalleden ayrılarak Gidengelmez Dağlarında yataklarına gidiyorlar.

Değirmenlik Mahallesi Gidengelmez Dağları'ndaki yaban keçileri mahalleye indi. Yaban Hayatını Koruma Sahasındaki Gidengelmez Dağları'nda kaçak avlanmaya izin verilmemesi, koruma altındaki bölgede ateşli silahlarla atış yapılmasının önüne geçilmesiyle kendilerini güvende hisseden yaban keçileri, dağın yüksek kesimlerinin karla kaplanması nedeniyle Gidengelmez Dağları'nın eteklerinde bulunan Değirmenlik köyünün arazilerine kadar gelerek otlanıyorlar. Genellikle sabah saatlerinde köye inerek otlayan yaban keçileri, hava kararmadan yeniden yaşam alanlarına dönüyor. Gidengelmez Dağlarının sürüler halindeki yaban keçileri İHA mihabiri tarafından görüntülendi. Avlanması, evcilleştirilmesi yasak olan yaban keçileri insanlarla adeta iç içe yaşıyor. Değirmenlik Mahallesi'nin sakinlerinden zarar gelmeyeceğini bilen avlanılması ve evcilleştirilmesi yasak olan dağ keçileri, yıllardır sürdürdükleri gelenekleri bu yılda bozmadı.

"Yaban keçileri kendini güvende hissediyorlar"

Değirmenlik Mahallesi'nde yaşayan inşaat ustası Ramazan Arslan, Gidengelmez Dağları'ndaki yaban keçilerinin tüm mahalle halkı ile birlikte koruduklarını söyledi. Yaban keçilerinin korunması ve sayılarının artması için tüm mahalleli olarak çaba sarf ettiklerini dile getiren Arslan, yaban keçilerinin kendilerini güvende hissettiğini ve mahalle yakınlarına, hatta bahçelere kadar gelerek otladıklarını belirtti.

Gidengelmez Dağlarının koruma altına alındığını ve bölgede avlanmanın yasak olduğunu söyleyen Arslan, “Bölgemizde avlanmak yasak. Avlanma yasak olduğu için dağ keçileri yıllardır kendilerini güvende hissediyor ve yavruları ile birlikte sürüler halinde mahallenin arazilerine, hatta bahçelerine kadar iniyor" diye konuştu.

"Halkımız çok duyarlı"

Bölge insanının kendilerini koruduklarını bildikleri için hayvanların kendini güvende hissettiğini ve köyün kenarlarında yayıldıklarını söyleyen Arslan "İnsanlarla iç içe yaşıyorlar. Köy halkı bu hayvanları çok seviyor. Hayvanlar çok rahat bir şekilde köyümüzün içine kadar evlerimizin önüne kadar geliyorlar. Yaban keçisinin yıl boyunca her türlü avlanmasının yasaktır. Buraya kaçak avcı giremez. Halkımız dışardan gelen yabancıları hemen tanır. Kaçak avcıyı gördüğü anda av koruma ekiplerine köylüler tarafından hemen haber veriliyor” şeklinde konuştu.

Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!Antalya'da Muhteşem Görüntü! Yaban Keçileri Mahalleye İndi!

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 8
  BEĞENDİM
 • 4
  ALKIŞ
 • 2
  SEVDİM
 • 1
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Dev kanyon ve şelale görenleri büyüledi
Bölgesel

Dev kanyon ve şelale görenleri büyüledi

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 50 metre yükseklikte şelale ve kanyon vadi keşfedildi.

Yağmur Gelişini Kara Bulutlarla Gösterdi
Bölgesel

Yağmur Gelişini Kara Bulutlarla Gösterdi

İzmir’de zaman zaman etkili olan sağanak yağmur öncesi kentin üzerini kara bulutlar kapladı. Bulutların gökyüzünü kaplaması ve yağmurun gelişi böyle görüntülendi.

'Kayıp şehir' Pargasur şelalesi dron ile görüntülendi
Bölgesel

'Kayıp şehir' Pargasur şelalesi dron ile görüntülendi

Bingöl'ün Yayladere ilçesindeki tarihi kalıntı ve mağaralar ile 'kayıp şehir' olarak adlandırılan Pargasur şelalesi dron ile görüntülendi.

Divarlı Beldesinde Minibüs ve Hafif Ticari Araç Kaza Yaptı: 1 Ölü, 2 Yaralı
3. Sayfa

Divarlı Beldesinde Minibüs ve Hafif Ticari Araç Kaza Yaptı: 1 Ölü, 2 Yaralı

Niğde'nin Çiftlik ilçesine bağlı Divarlı Beldesinde minibüs ile hafif ticari aracın çarpışması sonucu 1 kişinin öldüğü, 1'i çocuk 2 kişinin yaralandığı kazanın güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı.

 Elazığ’da Zehirli Koca Engerek Yılanı Ortaya Çıktı
Yaşam

Elazığ’da Zehirli Koca Engerek Yılanı Ortaya Çıktı

Elazığ’da, tek ısırığı bir insanı öldürmeye yetecek kadar zehirli olan koca engerek yılanı görüntülendi.

Şırnak'ta Şehit Olan Jandarma Asb. Çvş. Mustafa Şen'in Silah Arkadaşıyla Çekilen Son Anları
Bölgesel

Şırnak'ta Şehit Olan Jandarma Asb. Çvş. Mustafa Şen'in Silah Arkadaşıyla Çekilen Son Anları

Şırnak’ta devriye görevi sırasında meydana gelen trafik kazasında şehit olan Jandarma Asb. Çvş. Mustafa Şen’in (23), görev yaptığı bölgede silah arkadaşıyla birlikte ‘neredesin sen’ adlı türküyü söylerken çekilen görüntüleri duygulandırdı.