Antalya / Kepez

Antalya Kepez’de 9 mahalleye 9 kapalı pazar protokolü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 9 mahalleye 9 kapalı pazar yeri kazandırılması amacıyla Antalya Semt Pazarcıları Odası ile protokol imzaladı. Devamı haberimizde..

Antalya Kepez’de 9 mahalleye 9 kapalı pazar protokolü

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 9 mahalleye 9 kapalı pazar yeri kazandırılması amacıyla Antalya Semt Pazarcıları Odası ile protokol imzaladı.
Kepez Belediyesi ve Antalya Semt Pazarcıları Odası işbirliğiyle Kepez’e 9 kapalı pazar alanı daha kazandırılıyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 9 mahalleye 9 kapalı pazar yeri yapılması amacıyla Antalya Semt Pazarcıları Odası ile protokol imzaladı. Başkan Hakan Tütüncü, Antalya Semt Pazarcıları Odası Başkanı Metin Bucak’ın imza altına aldığı protokolle; Çankaya, Baraj, Beşkonak, Göksu, Varsak Karşıyaka, Varsak Şelale, Varsak Altıayak, Esentepe ve Karşıyaka Mahalleleri kapalı pazar alanlarına kavuşuyor.
Protokol sırasında bir açıklama yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Bu protokolle hemşehrilerimizin rahatlıkla alıveriş yapabilecekleri mekanlar meydana gelecek. Esnafımız daha konforlu şartlarda hemşehrilerimize hizmet sunabileceği bir ortamı yakalayacak. Bu pazar alanları aynı zamanda mahalleler açısından da sosyal yaşam haline geliyor. Pazarcılar Odamızla yaptığımız görüşmeler neticesinde verdiğimiz söz üzerine 9 mahallemizde 9 pazar yeri kazandırılmasına ilişkin bir meclis kararı oluşturmuştuk. Biz kapalı pazar yerlerini pazarcılar odası ve esnaf odamızla birlikte yaparak, hayata geçirmeyi de bir prensip haline getirdik. Esnafın en güzel şekilde kullanabileceği pazar yerlerini üretmek yine esnaf odalarımızın üzerine düşüyor. Ve bizde bu işbirliği içerisinde bu çalışmaları gerçekleştireceğiz“ dedi.

Büyük bir iş
Çankaya, Baraj, Beşkonak, Göksu, Varsak Karşıyaka, Varsak Şelale, Varsak Altıayak, Esentepe ve Karşıyaka Mahallelerinin kapalı pazar alanına kavuşacağını belirten Başkan Tütüncü, “Üzerinde mülkiyet problemi olmayan bütün mahallelerde bu karar zikredilmiş ve protokole işlenmiştir. Bu yönüyle gerçekten büyük bir iş. Bu pazar alanları tamamlandığında hemşehrilerimiz konforlu pazar alanlarına sahip olacaklar. Açık pazar alanlarındaki esnafımızın durumu şuan itibari ile belirsiz. Ancak bu pazar yerleri kapatıldığı zaman, oradaki yerleşim bir karara bağlandığı zaman artık esnafımızın yeri de tescillenmiş oluyor. Bir anlamda da onlar açısından hukuki bir problemle karşılaşmayacakları bir gelecek meydana gelmiş oluyor. Artık kendi geçimini sağlayabileceği, yeri geldiğinde kiraya verebileceği ya da devredebileceği bir yerinin olmuş olması bu kapalı pazar alanları ile mümkün hale geliyor. Belediye ile esnaflarımız arasındaki bu ilişkinin karmaşıklığını da ortadan kaldırıp netleştiren, yani esnafımızın kullandığı yeri kendi adına pazar yeri olarak tescil edebileceğimiz bir ortama doğru girmiş oluyoruz” diye konuştu.

İlk pazar yeri 90 günde hizmette
Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı Metin Bucak’ta, “Esnafımız adına Hakan başkanımıza teşekkür ediyorum. Biz bugün bir ilke imza attık. Aynı ada 9 mahallede 9 pazarın üstünü kapatıyor olmak esnafımızın adına büyük bir mutluluk. Başkanımızın yüzüne kara çıkarmayarak ilk Pazar yerinin açılışını birinci ayda yapacağım. 90 gün içerisinde bitireceğim” diye konuştu.

Meclis kararıyla protokol
Dokuz semt pazarının, çelik yapı sistemi çatıyla kapalı hale getirilmesi için ilk olarak Kepez Belediye Meclisi’nden karar alındı. Mülkiyeti belediye ait olan pazar yerlerinin inşaatı, protokole göre Antalya Semt Pazarları Odası’nca yaptırılacak. Kepez Belediyesi ise pazar yerlerinin denetim ve temizliğinden sorumlu olacak. Tezgâh yerlerinin planı da belediye tarafından yapılacak.
Yer tesliminin yapılmasından sonra kapalı pazarların inşaatı başlayacak.
Işıklandırması ve ses sistemi yapılacak olan pazar yerlerinde, zabıta bürosu, tuvaletler, çöp toplama yeri de bulunacak.

Kapalı pazar yapılacak mahalleler
Protokole göre; Göksu Mahallesi Perşembe Pazarı, Çankaya Mahallesi Pazartesi Pazarı, Beşkonaklılar Mahallesi Çarşamba Pazarı, Baraj Mahallesi Perşembe Pazarı, Varsak Şelale Mahallesi Cuma Pazarı, Varsak Karşıyaka Mahallesi Cumartesi Pazarı, Varsak Altıayak Mahallesi Pazar Pazarı, Karşıyaka Mahallesi Çarşamba Pazarı, Esentepe Mahallesi Cuma Pazarı yerlerinin çatısı yapılacak. İHA 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Tütüncü'den Beşkonaklılar' a müjde üstüne müjde
Yerel Yönetim

Tütüncü'den Beşkonaklılar' a müjde üstüne müjde

Beşkonaklılar Mahallesinde incelemelerde bulunan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, İş Kurumu İl Müdürlüğü binasının yapıldığı mahalleye ASM, kapalı pazar ve mahallenin ortaokuluna da kütüphane yapılacağını müjdeledi. Devamı haberimizde...

Antalya Anfaş 'Beauty Life Estetik, Güzellik, Kozmetik, Kişisel Bakım ve Cosmo Hair Kozmetik Kuaför Ekipmanları Fuarında Tolgahan Demir Rüzgarı
Etkinlik

Antalya Anfaş 'Beauty Life Estetik, Güzellik, Kozmetik, Kişisel Bakım ve Cosmo Hair Kozmetik Kuaför Ekipmanları Fuarında Tolgahan Demir Rüzgarı

Antalya'da Her yıl düzenlenen 'Beauty Life Estetik, Güzellik, Kozmetik, Kişisel Bakım ve Cosmo Hair Kozmetik Kuaför Ekipmanları Fuarı' 2023 bu yıl da tüm hızıyla sürüyor.

otodrag 2.Ayak Yarışları Antalya Kepez'de Yapılacak
Spor

otodrag 2.Ayak Yarışları Antalya Kepez'de Yapılacak

Kepez Belediyesi ve Kepez Otomobil ve Motorsporları Kulübü işbirliğinde düzenlenen otodrag 2. Ayak yarışları, 9-10 Eylül’de Kepez Drag Pisti’nde yapılacak.

Kepez belediyesi sokak hayvanlarının mamalarını üretiyor
Yerel Yönetim

Kepez belediyesi sokak hayvanlarının mamalarını üretiyor

Kepez Belediyesi, sokaktaki sevimli dostları belediye yemekhanesi ve belediye kreşlerinden çıkan organik yemek atıklarından ürettiği mamalarla besliyor. Devamı haberimizde..

Pil Fabrikası’nın Kıbrıs vardiyasına anı evi
Yerel Yönetim

Pil Fabrikası’nın Kıbrıs vardiyasına anı evi

Kepez Belediyesi, 20 Temmuz 1974’teki Kıbrıs Barış Harekâtı’nda Türk Silahlı Kuvvetlerinin pil ve batarya ihtiyacını karşılayan eski MKE Antalya Pil Fabrikası (ANTPİL) yerleşkesinde ‘KKTC Anı Evi’ kuruyor. Devamı haberimizde..

Antalya ATSO Başkanı Bahar:
Yerel Yönetim

Antalya ATSO Başkanı Bahar:

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi (Antalya OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar,