Ardıç tohumu çayı faydaları

Güneş görmeyen bir alanda kurutularak tüketilen ardıç tohumu çay olarak tüketildiğinde toksinleri temizliyor.

Ardıç tohumu çayı faydaları

Yararları saymakla bitmeyen ardıç tohumu aktarlarda kolaylıkla bulunabiliyor. Yararları ise birçok hastalığın şifa deposu. İşte Ardıç tohumunun faydaları…

Ardıç tohumu en fazla Asya ve Avrupa kıtasında bulunuyor. Ardıç meyvesinden elde edilen ardıç tohumu mevsiminden sonra bir alanda bekletilerek kurutulmakta. Güneş görmeyen bir alanda kurutulması şart. Çoğunlukla çay şeklinde kullanımları ile türlü sağlık problemlerine etkili çözümler sunmakta.

Ardıç tohumu, toksinlerin temizlenmesinde etkili.

Kötü kolesterolü düşürerek kalp hastalıklarına yakalanma riskini azaltmakta.

Ruhsal hastalıklar için eski çağlardan beri kullanılan ardıç ağacının tohumundan yapılan çay, vücuttaki sinirleri yatıştırmaktadır. Bunun yanında dalları yakılıp çıkan duman yolu ile de beyindeki hücrelerin sağlığının korunarak sinirli ve depresyonlu ruhsal durumların yaşanmasının önüne geçtiği çeşitli kaynaklarda dile getirilmektedir.

Şeker hastalığı tedavisinde kullanılmaktadır. Şeker hastalığı tedavisinde ardıç tohumu çayı kullanımı tercih edilen bir yöntemdir. Ardıç tohumu, şeker hastalığına bağlı olarak ortaya çıkan çeşitli faktörleri ortadan kaldırıcı bir nitelik taşımaktadır. Şeker hastalığında ortaya çıkan insülin direncine yönelik yine ardıç tohumunun kullanımı göze çarpmaktadır. Ardıç tohumu şeker hastalarının insülin seviyelerini dengelemekte ve kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlamaktadır.

Damar tıkanıklıklarını önler. Damar tıkanıklıkları ileri yaşlardan başlayarak hayatı tehdit eden bir durum arz eder. Bu nedenle ardıç tohumu çayı tüketilmesi damar tıkanıklıklarından kurtulmada tavsiye edilen bitkisel yöntemler arasında öne çıkıyor. Damar tıkanıklığına bağlı olan ve sonradan gelişen tüm rahatsızlıklarda ardıç tohumunun sağlıklı ve dengeli bir biçimde tüketimi öneriliyor. Hatta ardıç tohumu, damar tıkanıklığına karşı kullanılabilecek en etkili tedavi seçeneklerinden biri olarak görülmektedir.

Sindirim sistemini düzenleyici özelliğe haizdir. Yapılan araştırmalar neticesinde ardıç tohumunun sindirim sistemine olumlu etkileri olduğu tespit edilmiştir. Sindirim sistemini düzenleyen ardıç tohumu sindirim sistemini onarır.

Habertürk

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Okul Bahçelerine 'Balon Park' kuruldu, Eğlenceye Doyamadılar
Bölgesel

Okul Bahçelerine 'Balon Park' kuruldu, Eğlenceye Doyamadılar

Okulların bahçelerine polisler tarafından kurulumu ve kullanımı gerçekleştirilen 'Balon Park' çocuklara eğlenceli ve mutlu saatler yaşatıyor.

Milli Sporcu GAÜN' ün Gururu oldu
Bölgesel

Milli Sporcu GAÜN' ün Gururu oldu

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) öğrencisi milli sporcu Muhammet Hanifi Zengin, Mısır’da düzenlen U23 Akdeniz Şampiyonasında birinci olarak Türkiye’ye altın madalya kazandırdı.

Jandarma'dan traktör sürücülerine tarım eğitimi
Bölgesel

Jandarma'dan traktör sürücülerine tarım eğitimi

Gaziantep İl Jandarma Komutanlığı tarafından traktör sürücülerine güvenli tarım eğitimi verildi.

Yavru Leylekler Büyümeye Başladı, Görüntüleri Havadan Çekildi
Bölgesel

Yavru Leylekler Büyümeye Başladı, Görüntüleri Havadan Çekildi

Iğdır’da yumurtadan çıkarak büyümeye başlayan yavru leylekler havadan görüntülendi.

Yaban ördeği ve Yavruları DKMP'de Güvende
Bölgesel

Yaban ördeği ve Yavruları DKMP'de Güvende

Kars’ta atletizm pisti sulama bölümünde yavrulayan yaban ördeği Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne (DKMP) teslim edildi.

 Üniversitesi öğrencilerine, Coşkunöz Eğitim Vakfı'ndan destek
Bölgesel

Üniversitesi öğrencilerine, Coşkunöz Eğitim Vakfı'ndan destek

Coşkunöz Eğitim Vakfı, geleceğin en önemli teknolojileri arasında yer alan ve otomotivden medikale, makine takımından savunma ve havacılığa kadar pek çok sektörde kullanılan katmanlı üretim alanında nitelikli iş gücünü desteklemek için yeni bir çalışmayı hayata geçiriyor.