Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, “Avrupa Spor Haftası” kapsamında çeşitli etkinlikler düzenledi.
Avrupa genelinde ve Türkiye’de değişik etkinliklerle kutlanan "Avrupa Spor Haftası" Gazipaşa’da da kutlanmaya başlandı. Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Avukat Kemal Akça İlköğretim ve Ortaokulu’nda çeşitli etkinlikler yapıldı. Avukat Kemal Akça
İlköğretim Okulu öğrenci ve öğretmenleriyle sabah sporu yapan Gazipaşa Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ekipleri, etkinliklere ortaokul öğrencileriyle devam etti.
Avukat Kemal Akça Ortaokulu’nda Erasmus projesiyle ilçeye ziyarete gelen Polonyalı ve İtalyan öğrencilere, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Ateş ve antrenörler gözetiminde bocce, voleybol, tenis ve okçuluk sporları tanıtıldı. Yurt dışından gelen öğrenciler
de dahil edilerek çeşitli branşlarda oyunlar oynandı. İHA
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan "Damla Gönüllülük Hareketi" Projesi kapsamında, 22 farklı ilinden gelen 35 üniversite öğrencisi Manisa'yı ziyaret etti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğünün geleneksel spor turnuvaları bu yıl on üç farklı branşta “Kredi ve Yurtlar Spor Oyunları” adı altında düzenleniyor.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Yardımcısı Dr. Enes Eminoğlu, Balıkesir’i ziyaret ederek sporcu gençlerle buluştu.
Düzce Üniversitesi öğrencileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı Düzce yurtlarında boş zamanlarını değerlendirmeye devam ediyor. Ninemin Tarifleri Atölyesi'nde mısır ekmeği, karalahana sarması ve çorbası ile klasik mantı yapmayı öğrenen öğrenciler, yaptıkları lezzetleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı ve Yurt Hizmetleri Müdürü Ahmet Karaarslan ile birlikte afiyetle yediler.
Yıldırım Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Türkiye Oryantiring Federasyonu koordinesinde ‘Yıldırım Belediyesi Oryantiring İl Yarışması’ düzenledi.
Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okullar Arası Yıldızlar-Küçükler Hentbol müsabakaları tamamlandı. Kıran kırana geçen müsabakalarda Gazi Paşa Ortaokulu şampiyon oldu.
Yorumlar (0)