AXA Türkiye CEO'su Şirket Hedeflerini Açıkladı!

AXA Türkiye CEO’su Yavuz Ölken, “2024 için şirketimizde yüzde 80 üzerinde büyüme, AXA Hayat Emeklilik’te ise fon büyüklüğümüzü 10 milyar TL üzerine getirme hedefi belirledik.

AXA Türkiye CEO'su Şirket Hedeflerini Açıkladı!

AXA Türkiye CEO’su Yavuz Ölken, “2024 için şirketimizde yüzde 80 üzerinde büyüme, AXA Hayat Emeklilik’te ise fon büyüklüğümüzü 10 milyar TL üzerine getirme hedefi belirledik. Şimdi fark oluşturmanın zamanı, biz 4 bin acentemizle bunu başaracağımıza gönülden inanıyoruz” dedi.

AXA Türkiye, 2024 sürdürülebilir gelişim ve büyüme hedeflerini acenteleriyle paylaşmak üzere 8 bölgesine bağlı 9 ili kapsayan turuna “Farklıyız, Fark Yaratmakta Kararlıyız” mottosuyla başladı.

Değişen dünya ve ülke koşullarının iş yapış biçimlerinde de farklı açıları değerlendirme ihtiyacı doğurduğuna ve bu sebeple de 9 ili kapsayan “Farklıyız, Fark Yaratmakta Kararlıyız” mottosuyla yola çıktıklarını ifade eden AXA Türkiye CEO’su Yavuz Ölken, “Şirket olarak 2023 yılını teknik altyapımız, insan gücümüz, kuvvetli sermaye yapımız, çevik satın alma ve entegrasyon sürecimiz sayesinde başarılı bir grafikle tamamladık. Şirketimizde yüzde 110 büyüme oranımızla 36 milyar TL prim büyüklüğüne, AXA Hayat Emeklilik’te ise 4.8 milyon TL fon büyüklüğüne ulaştık. Sektördeki konumumuzu, finansallarımızdaki gücümüzü ve grubumuzun Türkiye’ye olan inancını arkamıza alarak 2024 yılında etki alanımızı daha da genişletme yoluna gidiyoruz. Büyüme, sadeleşme, kurumsal sorumluluk ve dayanıklılık ile teknoloji başlıkları ana odak alanlarımızı oluşturuyor. 2024 için AXA Sigorta’da yüzde 80 üzerinde büyüme, AXA Hayat Emeklilik’te ise fon büyüklüğümüzü 10 milyar TL üzerine getirme hedefi belirledik. Şimdi fark oluşturmanın zamanı, biz 4 bin acentemizle bunu başaracağımıza gönülden inanıyoruz” dedi.

AXA Global tarafından da belirlenen hedefler konusunda desteklendiklerini belirten Ölken, “Sürdürülebilir gelişim ve büyüme için önümüzde hiçbir engel yok. 2023 yılında sermaye artışımızı 1.7 milyar TL’den 5.7 milyar TL’ye çıkarırken, rezervlerimizi 1.6 milyar TL daha güçlendirdik. Günümüzde yaşanan iklim, jeopolitik, toplumsal ve ekonomik anlamda kırılganlıklar karşısında şirketimizin sürdürülebilir gelişim ve büyüme yolculuğunda finansal çevikliği büyük önem kazanacaktır. Temel felsefemiz insanlığın gelişmesi adına insanlar için değerli olanı koruma anlayışını güçlendirerek farklı olmaya ve fark oluşturmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

AXA Sigorta Efeler, Akkuş Belediyespor’u 3-2 mağlup etti
Spor

AXA Sigorta Efeler, Akkuş Belediyespor’u 3-2 mağlup etti

Develi Belediyespor, AXA Sigorta Efeler Ligi 13. haftasında Ordu ekibi Akkuş Belediyespor’u 3-2 mağlup etti.

AXA Sigorta Efeler Liginde 7. Hafta
Spor

AXA Sigorta Efeler Liginde 7. Hafta

Develi Belediyespor, AXA Sigorta Efeler Ligi 7. haftasında evinde oynadığı maçta Bigadiç Belediyespor’u set vermeden 3-0 mağlup ederek haftalar sonra galibiyetle tanıştı

Enflasyonda hedef kalıcı tek hane! Döviz kuru üzerinden...
İş Dünyası

Enflasyonda hedef kalıcı tek hane! Döviz kuru üzerinden...

Erdoğan, ihracatta rekor kırıldığını, cari açığın gerilediğini ve enflasyonun düşeceğini söyledi. DEİK'e övgüler yağdıran Erdoğan, iş dünyasının her zaman yanında olduğunu vurguladı.

Gençlergücü Kadın Futbol Takımı, 2. Lig'de Erzincan’ı temsil ediyor
Bölgesel

Gençlergücü Kadın Futbol Takımı, 2. Lig'de Erzincan’ı temsil ediyor

Gençlergücü Kadın Futbol Takımı, Kadınlar 2. Ligi'nde Erzincan'ı temsil etti. Her gün aralıksız antrenman yapan gençlerin yeni hedefi de ligin en iyisi olmak.

Bakan Bolat; ‘‘İhracat hedefimiz geçerliliğini koruyor, revize yapılmadı’’
Bölgesel

Bakan Bolat; ‘‘İhracat hedefimiz geçerliliğini koruyor, revize yapılmadı’’

Ticaret Bakanı Ömer Bolat, İsrail ile ticaretin durdurulması ile ilgili olarak, ‘‘Bu konu siyasi istismar konusu yapıldı. 2 Mayıs tarihinde İsrail’in ateşkese yanaşmadığının görülmesi üzerine İsrail ile ticareti durdurma kararı alındı.

Bilecikli Atıcılar Tek Kurşunda Başarı Hedefledi!
Yaşam

Bilecikli Atıcılar Tek Kurşunda Başarı Hedefledi!

Bilecik'in Osmaneli ilçesinde düzenlenen Tek Kurşun Tavşan Hedefi Yarışması Bilecikli avcıların başarısıyla sonlandı.