Ülke genelinde etkisini sürdüren soğuk hava ve kış şartları hayatı olumsuz etkilerken Aydın’da Aralık ayının ortasına yaklaşılmasına rağmen halen yazdan kalma günler yaşanıyor. Son yağışlar uzun süredir kuraklıkla mücadele edilen ilde özellikle çiftçileri sevindirirken il genelinde 2 gündür devam eden güneşli ve ılıman hava başta çocuklar olmak üzere herkesi sevindirdi.
Türkiye’nin en ılıman illerinden biri olan Aydın’da takvimler Aralık ayının 2. Haftasını göstermesine rağmen hava sıcaklığı 21 dereceye kadar yükseliyor. Yazdan kalma günlerin yaşandığı il genelinde pek çok kişi park ve bahçelerde güneşli havanın tadını çıkarıyor. Gün ortasında Atatürk Kent Meydanı’ndaki çocuk parkına akın eden vatandaşlar çocukları ile birlikte yazdan kalma günlerin keyfini çıkardı.
Aydın’da kış mevsimi yaşamanın bir ayrıcalık olduğunu belirten vatandaşlardan Halime İşgörür, “Başka şehirlerde kış boyu evden çıkmak ve çocukları dışarı çıkarıp oynatmak neredeyse imkansız. Ancak Aydın’da kış ortasında bile başta çocuklar olmak üzere güneşin ve sıcak havanın keyfini çıkarmak çok güzel” diye konuştu.
Zonguldak’ta yazdan kalma günü yaşayan vatandaşlar sahillere ilgi gösterdi.
Kemer Belediyesinin aralık ayı meclis toplantısı, Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Kemer’in 2024 yılında İngiltere Turizm pazarında dijital pazarlama ve tanıtım kampanyası için 30 bin avro verilmesi oy birliği ile kabul edildi.
VAN (İHA) – Van Devlet Tiyatrosu, aralık ayında bir çocuk 5 yetişkin olmak üzere 6 oyun ile seyircisinin önüne çıkacak.
Aydın'ın Efeler ilçesinde otluk alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılırken, havadan ve karadan müdahale eden ekipler bölgedeki yerleşim yerlerini tehdit eden alevleri yoğun çalışmalar sonucu kontrol altına almayı başardı.
Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Sazlı Mahallesi yakınlarında bulunan Söke Kipaş Kağıt Fabrikası’nda akşam saatlerinde başlayan ve gece kontrol altına alınan yangın rüzgarın şiddetini arttırması ile yeniden kontrolden çıktı.
Ata Mahallesi’nde otluk olanda çıkan ve rüzgarla etkisini artıran yangına Efeler Belediyesi ekipleri hızla müdahale ederek itfaiye ekiplerine destek oldu.
Yorumlar (0)