Ekici Peynir 100 kişiyi işe alacak!
Burdur

Baka Yönetim Kurulu Burdur'da Toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Aralık Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Burdur'da yapıldı.

Baka Yönetim Kurulu Burdur'da Toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Aralık Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Burdur'da yapıldı.

Burdur İl Özel İdaresi Encümen Salonunda yapılan toplantıya Dönem Başkanı Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Isparta Valisi Sayın Aydın Baruş, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Keskin, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik ve Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Çelik katıldı. BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ve BAKA Personeli hazır bulundu.

Dönem Başkanı Vali Yazıcı'nın açılış konuşmasıyla başlayan toplantı, BAKA Genel Sekreteri Güler ve uzman personelin ajansın çalışmalarına ilişkin yönetim kurulu üyelerine bilgilendirme sunumu, ardından toplantı gündemi görüşülüp karara bağlanması ile sona erdi.

BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Vali Yazıcı toplantının açılışında yaptığı konuşmada, "Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu olarak 2022 yılının son toplantısı olan aralık ayı olağan toplantımızı gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunmaktayız.

Bölgemizin yatırım imkânlarını tanıtarak yatırımcılara yön göstermek misyonunu taşıyan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı paydaşlarımızın ve bölgemizde yatırım yapmayı düşünen yatırımcıların sonuç odaklı programlarımızdan, faaliyetlerimizden ve projelerimizden yararlanması için çalışmalar yürütmeye devam etmektedir. Hâlihazırda Bölgemizdeki yirmi üç farklı ilçemizde atmış üç adet projemizle yüz yirmi milyon TL değerinde yatırımı gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

BAKA olarak 2022 Yılı içerisinde İmalat Sanayinde Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Destek Programı, Mikro ve Küçük İşletmelere Yönelik İmalat Sanayi Destek Programı ile Ekoturizmin Geliştirilmesi Destek Programı'nı başlattık. Toplamda 90 milyon TL tutarındaki faizsiz kredi desteği sunan bu üç programı üç ilimiz ve otuz bir ilçemizdeki müteşebbislerin yararlanması için ilan ettik.

2023 Yılında da bölgemizde özellikle girişimcilik olmak üzere işletmelerin üretim, tasarım ve pazarlama kapasitelerini destekleyip Bölgemiz ihracatını artıracak ve ithal ikame ürün üretme kapasitesine katkı sunacak hamleler yapacağız.

BAKA olarak bölgemiz nezdindeki bu çalışmaların yanında ekonomik, sosyal ve kültürel alanlardaki kalkınma stratejimizin hedeflerini ve önceliklerini ortaya koyan temel politikalara ait dokümanları oluşturmak da bir diğer meşguliyetimizdir. Bugün gerçekleştireceğimiz 154 Sayılı Yönetim Kurulu toplantımızda da Bölgemizin sosyo-ekonomik gelişmesine yönelik çalışmalar hakkında görüşmeye devam edeceğiz.

Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda üç ilimizde de ayrı ayrı gerçekleştirdiğimiz bölge planı hazırlık toplantıları ile başlayan süreçten itibaren Ajansımızca üzerinde çalışılan ve 2024-2028 yıllarında bölgemizde uygulanacak olan Bölge Planına dair hususları görüşeceğiz.

Hâlihazırda devam etmekte olan Ajans projeleri ve desteklerine dair gelişmeleri irdeleyeceğiz.

Yönetim Kurulu toplantımızın ve alacağımız kararların üç ilimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

BAKA Yönetim kurulu Isparta'da toplandı
Bölgesel

BAKA Yönetim kurulu Isparta'da toplandı

Burdur Valisi Ali Arslantaş, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Mayıs Ayı Olağan Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.

Burdur'da Türk Mutfağı Haftası program açılışı yapıldı
Etkinlik

Burdur'da Türk Mutfağı Haftası program açılışı yapıldı

Burdur Valiliği öncülüğünde, ilgili paydaş STK ve kamu kurumlarının katkılarıyla düzenlenecek hafta kapsamında yapılacak etkinliklerde Burdur'a özgü yöre mutfağı ve tatların daha geniş kitlelere tanıtılması amaçlanıyor. İşte detaylar...

Burdur'da coşkulu 19 Mayıs kutlaması
Etkinlik

Burdur'da coşkulu 19 Mayıs kutlaması

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 104. yıl dönümünde İlimizde düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.

Burdur'da özel öğrencilerin gösterileri beğeni ile izlendi
Bölgesel

Burdur'da özel öğrencilerin gösterileri beğeni ile izlendi

Burdur Valisi Ali Arslantaş, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından birlikte düzenlenen programa katıldı.

ÇÖDES projesi Çölyaklı bireylerin yaşam kalitesini artıracak
Bölgesel

ÇÖDES projesi Çölyaklı bireylerin yaşam kalitesini artıracak

Burdur'da kurumlar tarafından hazırlanan Burdur Çölyaklı Bireyleri Destekleme Projesi'ne (ÇÖDES) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından finansmanı (ödenek sağlanması) uygun görülmüştür.

Burdur Valisi Ali Arslantaş, oyunu kullandı
Bölgesel

Burdur Valisi Ali Arslantaş, oyunu kullandı

Burdur'da oyunu kullanan Vali Ali Arslantaş, ' Amacımız vatandaşlarımızın iradesinin sağlıklı bir şekilde yansımasıdır. dedi.