Burdur

Başkan Ali Orkun Ercengiz'den engelliler haftası mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, " Engelli olmak hayatın dışında olmayı gerektirmez." dedi.

Başkan Ali Orkun Ercengiz'den engelliler haftası mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Engelliler Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Ercengiz’in mesajı şu şekilde;

Engellilik, sadece engellilerin ve ailelerinin maruz kaldığı bir sağlık sorunu değil sosyal boyutlarıyla her birimizi yakından ilgilendiren, olumsuz etkilerini asgariye indirmek için herkesin katkı ve ortak çabasına ihtiyaç duyan toplumsal bir husustur. Engelli olmak hayatın dışında olmayı gerektirmez. Bu konuda engelli vatandaşlarımızın yaşadığı zorlukların farkında olarak, kentimizi daha çağdaş bir kent haline getirmek ve ülkemizi medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak hedefiyle çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Engelsiz kent yaratma hedefiyle engelli bireylerimizin bu kentte kendini rahat hissedebilmesi, hizmetlerimizden eşit bir şekilde yararlanabilmesi için tüm olanaklarımızı sunmaya devam ediyor; onların hayat kalitesini attırmak adına elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.

Engelli vatandaşlarımızın gereksinimleri doğrultusunda düzenlemelerin yapılması; onların sosyal yaşama katılmalarını olanaklı kılacak ve eksiklik duyumsamadan yaşayabilmelerini sağlayacaktır. Engelli yurttaşlarımızın toplumun etkin, özel ve değerli üyeleri olduklarını anımsatıyor, yaşamın onların varlıkları ve katılımlarıyla daha da güzelleştiğine yürekten inanıyorum.

Bu düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın önündeki tüm engellerin ortadan kalktığı güzel bir dünya kurabilme ümidiyle, engellilerimize ve ailelerine sağlık, mutluluk ve engelsiz bir dünya diliyor, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm engelli vatandaşlarımızı sevgiyle kucaklıyorum.” dedi

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

VALİ ŞILDAK’TAN REHABİLİTASYON MERKEZİNE ZİYARET
Bölgesel

VALİ ŞILDAK’TAN REHABİLİTASYON MERKEZİNE ZİYARET

Vali Hasan Şıldak Eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte, Burdur Engelsiz Yaşam Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezine ziyarette bulundu.

Vali Şıldak ve Protokolden Engelliler Haftası Ziyareti
Bölgesel

Vali Şıldak ve Protokolden Engelliler Haftası Ziyareti

Valiliğimizin koordinesinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Engelliler Haftası programı kapsamında İlimizdeki engelli vatandaşlarımızı temsilen Vali Hasan Şıldak ve protokol üyeleri tarafından 12 aile evlerinde ziyaret edildi.

Vali Şıldak’tan “Engelliler Haftasında Öğrencilere Anlamlı Çağrı”
Bölgesel

Vali Şıldak’tan “Engelliler Haftasında Öğrencilere Anlamlı Çağrı”

Vali Hasan Şıldak, 10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası Dolayısıyla Öğrencilere çağrıda bulundu. Hafta kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilere yönelik hazırlanan “Engelliler Haftası Etkinlik Bültenini” sosyal medya hesabından paylaşan Vali Şıldak, …

MAKÜ’DE ENGELLİ SPORUNDA FARKLILIK
Spor

MAKÜ’DE ENGELLİ SPORUNDA FARKLILIK

MAKÜ Yeniler Topluluğu tarafından 40 takım ve 400 öğrencinin katılımı ile dönem başında başlatılan ‘’Yeniler Topluluğu Futbol Turnuvası’’ final müsabakası ve Engelliler haftası dolayısıyla ampute futbol maçı düzenlendi.

Başkan Ercengiz’den Engellilere İftar Yemeği
Bölgesel

Başkan Ercengiz’den Engellilere İftar Yemeği

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Engelli bireyler ve ailelerine iftar yemeği düzenledi.

Burdur'da depremzede çocuklar için Aşevi
Yerel Yönetim

Burdur'da depremzede çocuklar için Aşevi

6 Şubatta 11 İli etkileyen deprem sonrası Burdur’da eğitim ve öğretim gören öğrenciler için hayırsever vatandaşın destekleriyle aş evi oluşturuldu.