CUMHURİYET Halk Partili İl Belediye Başkanları Burdur’da toplandı.
CHP’li belediye başkanlarının ilki Yalova’da, ikincisi Bolu’da yapılan toplantıların üçüncüsüne Burdur ev sahipliği yapıyor. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in ev sahipliğinde yapılan toplantıya Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan ile yürütülen yolsuzluk soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılan Yalova Belediye Başkanı Sefa Salman katıldı.
Kent merkezindeki bir otelde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz Nisan ayında yapılacak toplantının Covid-19 salgını nedeniyle ertelendiğini söyledi.
Ercengiz “Güller, göller ve gönüller diyarı, Pisidya’nın bir dönem başkentliğini yapmış şu anda da Salda Gölü, Sagalassos, Kibyra, Lavantasıyla yeniden Türkiye gündemine gelen Burdur bu toplantıya ev sahipliği yapıyor. Covid-19 salgını nedeniyle bir çok yerel yönetimin zorlandığı ve yerel yönetimlerin mali tablolarındaki bir takım sıkıntıların varlığının her dakika ortaya çıktığı bu süreçte bugünkü toplantımızın gündem maddelerinden bir tanesi 2019-2020 mali tablolarının analiz edilmesi. Tecrübe paylaşımı ve bilgi aktarımı yapacağız. Çıkardığımız sonucu Genel Merkezimize sunacağız” dedi.
Katılan belediye Başkanları adına konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da “biz seçim bittikten sonra parti rozetimizi çıkarırız. Hak, hukuk adalet söylemimiz var. Biz almış olduğumuz oy’a değil alamadığımız oy’a yönelik çalışma yaparız. Önümüzdeki genel seçimlerde mutlaka iktidara geleceğiz. İktidarın yerelden geçtiğine inanıyoruz. Nitekim mevcut iktidarda yerelden gelme” diye konuştu.
Toplantı daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
Türkiye Sağlık Kentler Birliği Encümen Toplantısı, Burdur Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve diğer encümen üyeleri katıldı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ulu Camide düzenlenen törenle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Muharrem ayının bereketini paylaşan Başkan Ercengiz, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Başkan Ercengiz, birim müdürleriyle toplandı. Şehir için faydalı hizmetler için istişare edildi. Detaylar için tıklayın...
Burdur Belediyesi, 8 Temmuz - 22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Açık Hava Sinema Günleri ile vatandaşlara yaz aylarında aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyor.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şehirdeki su kaçağı ve hırsızlığına tepki gösterdi. Su hırsızlarının sorumsuzluğuna dikkat çeken Ercengiz, 'Suyun adil dağıtılmaması bizi üzüyor. Su hırsızlarının yüzü kızarmıyor!' dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Yorumlar (0)