Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Halk Pazarındaki esnaflara çöp poşeti dağıtarak, esnafa hayırlı işler diledi.
Poşet dağıtımı sonrasında konuşan Başkan Ercengiz “Semt pazarlarımızda ve merkez Salı Pazarımızda haftanın 7 günü 9 pazarımızda hizmet etmeye çalışıyoruz. Bu hizmeti de genellikle Burdur Belediyesi tarafından halka hizmet prensibiyle mümkün olduğu kadar en az maliyetle pazarcı, üretici esnafımıza sunmaya çalışıyoruz. Dolayısıyla tüketiciye ulaştırılan mal ve hizmetinde karşılığında mutlaka belli bir maliyetin azalmasına sebep oluyor. Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanımızla dün yaptığımız görüşmenin neticesinde ve bu bölgede yaşayan halktan aldığımız şikayetleri de göz önünde bulundurarak geçmiş yıllarda başlattığımız ancak sürdürmekte güçlük çektiğimiz ve bıraktığımız uygulamamızı yeniden başlatıyoruz." dedi.
"Pazarcı esnafımızın ve üretici esnafımızın kendi temizliğini yaparak dağıttığımız poşetlere artıklarını ve atıklarını hazır vaziyette bırakması durumunda biz bu pazardan çok daha rahat ve kolay çıkacağımızı düşünüyoruz. Çünkü gece uzun saatlerde yapılan temizlik hem bölge halkını rahatsız etmekte hem enerji maliyetimizi artırmakta hem de 20’ye yakın personelimizin çalışarak burada ekstra bir güç harcamasına neden olmakta. Burada el birliğiyle pazarımızı temiz tutacağız ve pazarımızın temiz olarak bırakılmasını sağlayacağız. Bu konuda ben Pazarcılar ve Manavlar Odası Başkanımıza ve tüm pazarcı esnafımıza, üretici dostlarımıza şimdiden teşekkür etmek istiyorum. Elbette denetimlerini yapacağız. Yaptırımlarımız olacak. Çünkü bu işi doğru yapanla yanlış yapanı ayırmak zorundayız. Hep beraber bu konuda bir başarı sağlamak istiyorsak birlik beraberlik içerisinde bu uygulamayı hayata geçirmek zorundayız” ifadelerini kullandı.
Burdur Belediyesi kültür gezileriyle Sagalassos Antik Kenti, İnsuyu Mağarası ve Salda Gölü gibi tarihi ve doğal güzellikleri keşfedin. Başvurular için detaylı bilgi alın.
Burdur Belediyesi, Söke'de bulunan kağıt fabrikasının geri dönüşüm alanında çıkan yangının söndürme çalışmalarına destek vermek amacıyla itfaiye ekiplerini bölgeye gönderdi.
Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Sazlı Mahallesi yakınlarında bulunan Söke Kipaş Kağıt Fabrikası’nda yangın çıktı. Burdur Belediyesi İtfaiye Ekipleri, Aydın'a giderek söndürme çalışmalarına destek veriyor.
Burdur Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Menderes Mahallesi Kemal Solmaz Caddesi'nde yağmur drenaj çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Başkan Ercengiz, birim müdürleriyle toplandı. Şehir için faydalı hizmetler için istişare edildi. Detaylar için tıklayın...
Burdur Belediyesi, 8 Temmuz - 22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Açık Hava Sinema Günleri ile vatandaşlara yaz aylarında aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyor.
Yorumlar (0)