Çevreye duyarlı hizmet anlayışı ile önemli projeleri ve dev yatırımları hayata geçiren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisini incelemelerde bulundu.
İnceleme sonrasında açıklama yapan Başkan Ercengiz “Söz verdiğimiz şekliyle Burdur’umuza en modern ve ileri sistemle donattığımız atıksu arıtım tesisimiz şu anda çalışamaya başladı. Gayette memnunuz arkadaşlarıma da emeklerinde dolayı teşekkür ediyorum. Gece gündüz takip ettiler. Şuanda 7 8 bin metreküplük civarında belli bir bölgenin suyunu alarak arıtıyoruz sistemin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde de sistem tamamen devreye girip eski sistemin devre dışına çıkaracağız” dedi.
Türkiye Sağlık Kentler Birliği Encümen Toplantısı, Burdur Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve diğer encümen üyeleri katıldı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ulu Camide düzenlenen törenle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Muharrem ayının bereketini paylaşan Başkan Ercengiz, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Başkan Ercengiz, birim müdürleriyle toplandı. Şehir için faydalı hizmetler için istişare edildi. Detaylar için tıklayın...
Burdur Belediyesi, 8 Temmuz - 22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Açık Hava Sinema Günleri ile vatandaşlara yaz aylarında aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyor.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şehirdeki su kaçağı ve hırsızlığına tepki gösterdi. Su hırsızlarının sorumsuzluğuna dikkat çeken Ercengiz, 'Suyun adil dağıtılmaması bizi üzüyor. Su hırsızlarının yüzü kızarmıyor!' dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Yorumlar (0)