Başkan ve Meclis üyelerinden Şehitlik Ziyareti
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Meclis üyeleri şehitlik ziyaretinde bulundu
Ramazan Bayramı öncesinde Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve meclis üyeleri, vatan için canlarını feda etmiş kahraman şehitlerimizi ziyaret etmek amacıyla bir araya geldi. İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından karanfiller şehit mezarlarına bırakıldı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz yaptığı açıklamada, "Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımızla ilk grup toplantımız öncesi aziz şehitlerimizin ebedi istirahatgahı olan Kent Şehitliğimize giderek saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı’mızın söyleyerek şehitlerimizin kabirlerine karanfil bıraktık. Başta Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan uğruna canlarını feda etmiş Atalarımızın ruhları şad mekânları cennet olsun" şeklinde konuştu.
Türkiye Sağlık Kentler Birliği Encümen Toplantısı, Burdur Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ve diğer encümen üyeleri katıldı.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ulu Camide düzenlenen törenle vatandaşlara aşure ikramında bulundu. Muharrem ayının bereketini paylaşan Başkan Ercengiz, birlik ve beraberlik mesajı verdi.
Başkan Ercengiz, birim müdürleriyle toplandı. Şehir için faydalı hizmetler için istişare edildi. Detaylar için tıklayın...
Burdur Belediyesi, 8 Temmuz - 22 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek Açık Hava Sinema Günleri ile vatandaşlara yaz aylarında aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme fırsatı sunuyor.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, şehirdeki su kaçağı ve hırsızlığına tepki gösterdi. Su hırsızlarının sorumsuzluğuna dikkat çeken Ercengiz, 'Suyun adil dağıtılmaması bizi üzüyor. Su hırsızlarının yüzü kızarmıyor!' dedi.
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Kayseri'de yaşanan menfur olay hakkında yaptığı açıklamada mülteci ve sığınmacı sorununa dikkat çekti. Ercengiz, çözüm için acil adımlar atılması gerektiğini vurguladı.
Yorumlar (0)