Örtü altı tarımın yaygınlaştığı Gölhisar'da hasat sonrası sorun haline gelen atıklar için Gölhisar Belediye Başkanı ve Belediye Başkan Adayı İbrahim Sertbaş'tan örnek bir proje geldi. Hem doğanın korunmasına yönelik hem de geri dönüşümle atıkların katma değere döneceği proje ülkeye örnek olacak.
Sertbaş, yeni dönemde Gölhisar'a kazandıracağı projeyle ilgili müjdeyi paylaşarak şunları söyledi:
"Örtü altı tarımın her geçen gün ilerlediği ilçemizde, tüm çiftçilerimize ve üreticilerimize tarımsal üretimde katkı sağlayacak, geri dönüşüm tesisi üreticilerimizin olmazsa olmazı. Hasat sonrası büyük bir sorun olan tarımsal bitki atıkları bu tesis sayesinde geri dönüşüm ile kazandırılacak.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Çorum'da Hitit Üniversitesi tarafından son teknoloji ile kurulan atölyede öğrenciler yenilikçi iş fikirleri ve projelerini hayata geçirebiliyor.
Giresun İl Özel İdaresi tarafından hayata geçirilen proje kapsamında yaz tatilini yaylada geçiren çocuklar açık hava sinemasıyla buluşuyor.
Erzincan Valiliğinin başlattığı 'Köyümde Üç Gün' projesi kapsamında daha önce hiç köyde yaşamayan lise öğrencileri, köye dair merak ettikleri konuları uygulamalı eğitimler ve kamp programıyla deneyimliyorlar.
Kastamonu Üniversitesi tarafından hazırlanan “Güçlü Anne Güçlü Özel Birey” projesi sayesinde özel bireyler ile anneleri, kurslarda yaptıkları etkinliklerle hem öğreniyor hem de hoşça vakit geçiriyor.
Burdur Valisi Dr. Türker Öksüz başkanlığında İl Koordinasyon Kurulu 2. dönem toplantısı gerçekleşti. Toplantıda 2024 yılı yatırımları ele alındı.
Yorumlar (0)