Akdeniz Belediye Başkanı Hoşyar Sarıyıldız, Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu’nun "Dünya Romanlar Günü" kapsamında düzenlediği etkinliğe katıldı.
Akdeniz Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Daylam'ın da yer aldığı etkinlikte vatandaşlara hitap eden Sarıyıldız, "Roman kardeşlerimizin sorunlarının çözümü için görev ve sorumluluk almaya hazırız. Yaşadığınız her türlü ekonomik, sosyal ve siyasal sorunun aşılması noktasında her zaman yanınızdayız. Belediyemizin imkanlarından her türlü faydalanmanızı sağlayacağız. Belediyemizin kapısı sizlere her daim açık olacak" dedi.
Toplumun bütün kesimlerinin, yönetimlerin imkanlarından eşit oranda faydalanması gerektiğine inandıklarının dile getiren Sarıyıldız, "Gençlerin, kadınların, işçilerin, emekçiler için her türlü dezavantajlı koşulların ortadan kalkması için emek sarf edecek olan ve Romanların Mersin’de en çok yaşadığı Akdeniz ilçesinde barışa, kardeşliğe ve eşitliğe imkan sunacak olan Akdeniz Belediyesinin bu dönemki yöneticileri olarak, bu güzel etkinliğe katkı sunan arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Mersin’de, özellikle niteliksel anlamda toplumun bütün kesimlerini yansıtan bir zenginlik ortamı bulunduğunu vurgulayan Sarıyıldız, Akdeniz ilçesinde de aynı zenginliğin bulunduğunu kaydetti.
Romanların belediyenin imkanlarından her türlü faydalanmalarını sağlayacaklarını dile getiren Sarıyıldız, "Akdeniz’in sorunlarını birlikte çözeceğiz. Bu konuda sizlerden de destek bekliyorum. Akdeniz’de; barış ve kardeşlik içerisinde sorunlarımızı çözdüğümüz, problemleri bir araya gelerek dayanışarak hallettiğimiz bir dönem olsun. Akdeniz’i ve Mersin’i; Romanların, Türklerin, Arapların kardeşçe yaşadığı bir kent haline getirelim" ifadelerini kullandı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Dairesi Bünyesinde dar gelirli vatandaşlara mayıs ayı Halk Kart tutarlarının hesaplara yatırıldığını açıkladı.
Mersin'in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Abdurrahman Yıldız, hem ilçe merkezinde hem kırsal mahallelerde yol yapım ve onarım çalışmalarının devam ettiğini belirtti, muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek çalışmaları yerinde inceledi.
Mersin Büyükşehir Belediyesince, haşere ve larva ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği bildirildi.
Mersin'de, Toros Üniversitesince düzenlenen “Uluslararası Çatışma Kurbanı Masum Çocuklar Günü” etkinliği kapsamında, ölüme karşı yaşam, şiddete karşı barış mesajları verildi.
Mersin Üniversitesi'nde (MEÜ) eğitim gören Afrikalı öğrenciler, Filistin halkına destek için 'dapke' dansı yaptı.
Mersin Uluslararası Limanı (MIP), 250 milyon lira bütçeli, Türkiye’de bir ilk olan çevre dostu MIP-5 römorkörünü törenle hizmete soktu.
Yorumlar (0)