Burdur / Bucak

"Başkan Ünal'dan Oğuzhanspor Tarihine Geçen Müthiş Konuşma

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak Belediyesi Oğuzhan Spor kongresinde kürsüde açıklamalarda bulundu. İşte haberin detayları..

"Başkan Ünal'dan Oğuzhanspor Tarihine Geçen Müthiş Konuşma

Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Sayın Divan Başkanım, Değerli Genel Kurul Üyeleri ve kıymetli Oğuzhaspor Sevdalıları

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Bucak Belediyesi Oğuzhaspor’umuzun Olağanüstü Genel Kuruluna hepiniz hoş geldiniz.

Ben sözlerimi fazla uzatmayacağım. Spora ve sporcuya destek veren bir belediye başkanıyım bunu her fırsatta söylüyorum. Bucak’ımızı her alanda spor kenti yapmak için çalışıyoruz. Birçok etkinliği ve tesisi Bucak’ımıza kazandırdık.  Şimdi de Oğuzhanspor’umuzun önemli bir eksikliği olan Fifa standartlarında bir antrenman sahasını da bu kulübe kazandırıyoruz. 4. Soyunma odası yapıyoruz. Saha aydınlatma çalışması gerçekleştiriyoruz. Altyapıya ise yatırımlarımız sürüyor.

Bucak Belediyesi olarak İlçe genelinde faaliyet gösteren tüm kulüplerimize ayrım gözetmeksizin maddi ve manevi destekte bulunuyoruz. Futboldan, tenise, güreşten, oryantiringe kadar pek çok farklı branşta ilçemizin sporla tanınır hale gelmesi için büyük çaba sarf ediyoruz.

Burası genel kurul, er meydanı. Genel kurulda herşey konuşulur. Delegeyle paylaşılır.

Kıymetli dostlar;

Kıymetli hemşerilerim;

Göreve geldiğimiz günden bugüne Bucak Belediyesi Oğuzhanspor’umuza en fazla destek veren belediye başkanıyım. Birileri sürekli algı yaratmaya çalışıyor. Oğuzhanspor’u belediye başkanı kambur olarak görüyor diye. Ancak unuttukları bir şey var. 2021 yılında yapılan olağanüstü genel kurulda bırakın bir Allahın kulunu kulübe sahip çıkmayı, başkan ve yönetim kuruluna talipli çıkmadı. Talipli. O masa başında yazanlar o gün sesini çıkarmadı.  Biz Oğuzhansporumuz yere düşmesin, sahipsiz kalmasın diyerek elimizi taşın altına koyarak bu kulüpe yönetim kurulundaki arkadaşlarımla sahip çıktık.Sahip…. Oğuzhasporu kambur olarak gören biri bu kulübe en zor zamanında sahip çıkıp başkan olur mu? Olmaz. Biz bu kulübe sahip çıktık. Sahip çıkmaya çalıştık. Hata varsa, eksiklik varsa bizim. Ancak kimse Emrullah Ünal Oğuzhanspor’a sahip çıkmadı, destek olmadı, oğuzhanspor için elini taşın altına koymadı, diyemez. Diyen varsa buyursun buradan konuşsun. 

Kıymetli hemşerilerim, geçen yılki kongrede Oğuzhanspor’umuz herkesin tüm Bucağımızın takımı, tüm şehrimiz bu takımı sahiplenmeli ve destek vermeli. Küslükler sona ermeli. Bir olmalıyız.” demiştim. Ancak ne yazık ki  Oğuzhansporumuza destek verilmedi. Ne maddi ne de manevi desteği arkamızda görmedik. Geçen yılki kongremize 40 kişi katılmıştı. Bu yıl şimdi yaptığımız kongreye katılım ortada 20 kişi ile kongre yapıyoruz. Hani destek, hani Oğuzhanspor sevdalıları, hani klavyeden yazan arkadaşlar, hani masa başında konuşanlar. Nerdesiniz. Bunu da konuşsanıza, yazsanıza.

Oğuzhanspor’umuzun iyi yönetilmediğini düşünüyorsanız çıkar aday olursunuz, daha iyisini yapmaya talip olursunuz. Oğuzhansporu düşünen kimseler bu görevlere kayıtsız şartsız ve koşulsuz talip olurlar. Sen Oğuzhansporluysan, Oğuzhansporun iyi olmadığını, bir şeylerin düzelmesi gerektiğini düşünüyorsan kim aday kim değil bunlara bakmazsın, aday olursun.

Gönül isterki bu salonda onlarca başkan adayı olsun. Oğuzhansporumuza talip olsun. Ancak yok. Ne kadar çok sağlıklı eleştiri olursa, yetki verdikleriniz o kadar sağlıklı çalışır. Aynı zamanda maalesef günümüzün hastalığı, vebası haline gelen sosyal medya trollerini de yok etmiş olursunuz. Aksi halde siz sustukça oradan üç kişi, üç bin kişi gibi ses çıkartmaya devam edecek. Bu benim sizden istirhamım sevgili arkadaşlarım.

Değerli arkadaşlar, sözlerime son vermeden önce bir-iki noktayı daha sizlerle paylaşmak istiyorum. Sizlerin de hak vereceği üzere Bucak Belediyesi olarak alt ve üst yapı gibi çalışmalarımız ve projelşerimiz için harcayacağımız paraların hepsini Oğuzhanspor’umuza vermemiz mümkün değil. Bizimde bir üst sınırımız var, bunu aşamayız. Meclisimizde bunu aşmamamız için bize yetki vermiş durumda. Birçok kulüple konuşuyoruz. Belediyelerin kendi bütçelerinden ne kadarını spor külüplerine harcadıklarını da biliyoruz. İnanın Bucak Belediyesi fazlasıyla spor kulüplerine destek veriyor. Bu paralarda tüm Bucaklı hemşerilerimizin hakkı var. Bu hakkı en adil şekilde dağıtmak ise bizim görevimiz.  

Kıymetli hemşerilerim;

Yeni göreve gelecek olan yönetimimiz ile birlikte Oğuzhanspor’umuza destek olmak ve kaynak oluşturmak için vargücümüzle çalışacağız. Ancak bu sizlerin desteği olmadan olmaz. Bucak’taki tüm dinamikleri hayata geçireceğiz. Bir olacağız, birlikte olacağız.
Son olarak ben bugüne kadar kulübümüzde görev alan tüm başkanlarımıza ve yönetimlerine teşekkür ediyorum. Kulüp adına çalışmalarda bulunmuş, taş üstüne taş koymuş herkese şükranlarımıza sunuyorum. Bakanlarımıza, Sportoto Genel Müdürlüğümüze, Milletvekillerimize ve işadamlarımıza kulübümüze verdikleri destekten ötürü teşekkür ediyorum. Vefat edenlere de Allah'tan rahmet diliyorum. Yeni başkanımızın ve yönetimimizin Bucak Belediyesi Oğuzhansporumuza hayırlı olmasını diliyor; tüm Bucaklı hemşerilerime başarının sadece belediyenin desteği ile değil şehrin tüm dinamiklerinin desteğiyle gelebileceğini birkez daha vurgulamak istiyorum. Olağanüstü genel kurulumuzun hayırlı olmasını diliyorum.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur Ağlasun Belediyesi'nden birlik ve beraberlik iftarı
Bölgesel

Burdur Ağlasun Belediyesi'nden birlik ve beraberlik iftarı

Ağlasun Belediye'since düzenlenen iftar programı Ramazan Ayının maneviyatında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Bucak Belediyesinde devir teslim töreni yapıldı! Rozeti Emrullah Ünal taktı
Bölgesel

Bucak Belediyesinde devir teslim töreni yapıldı! Rozeti Emrullah Ünal taktı

Burdur'un Bucak ilçesinde belediye başkanı seçilen Hülya Gümüş, bugün düzenlenen devir teslim töreniyle görevi teslim aldı.

Emrullah Ünal'dan veda mesajı!
Bölgesel

Emrullah Ünal'dan veda mesajı!

Sosyal medya hesabından veda mesajı paylaşan Bucak Belediyesi eski Başkanı Emrullah Ünal, “Seçimi kazanan kardeşimizi ve ekibini tebrik ediyorum." dedi.

Başkan Ünal'dan Ata Sporuna Destek!
Bölgesel

Başkan Ünal'dan Ata Sporuna Destek!

Burdur Bucak Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Emrullah Ünal ata sporumuz olan yağlı güreşe desteklerini sürdürüyor.

Bucak'ta Muhteşem Miting! Emrullah Ünal'a Coşkulu Destek!
Bölgesel

Bucak'ta Muhteşem Miting! Emrullah Ünal'a Coşkulu Destek!

AK Parti Belediye Başkan Adayı Emrullah Ünal miting yaptığı sırada oluşan kalabalık ile gururlandı, Bucak halkına teşekkür etti.

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'dan Teşekkür!
Bölgesel

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal'dan Teşekkür!

Başkan Ünal Ramazan Ayı için Bucak Belediyesine destek olup merhum Abdullah Öner için iftar veren Öner ailesine teşekkür etti.