Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin Yeni Yıl Çarşısında Karadeniz ürünlerinin satıldığı stantta kuymak yapımına eşlik etti.
El birliğiyle yapılan kuymak Trabzonlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ithaf edilirken Uysal, “Daha adil bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz” dedi.
Muratpaşa Belediyesi’nin yılbaşı klasiği Yeni Yıl Çarşısı, Muratpaşa Atatürk Kent Meydanı’nda açıldı. Kent Meydanı, yeni yıl için süslendi. 250’nin üzerinde LED ışığın bulunduğu 14 metrelik yılbaşı ağaçlarının, kırmızı kurdeleleriyle ışıl ışıl dev hediye paketlerinin yer aldığı meydan büyük beğeni topladı.
Başkan Uysal’da açılış öncesinde çeşitli hediyeliklerin, el emeği göz nuru ürünlerin ve yılbaşı sofralarına eşlik edecek birbirinden lezzetli yiyeceklerin yer aldığı stantları ziyaret etti. Uysal, çarşıda Karadeniz ürünlerinin satıldığı stantta kuymak yapımına eşlik etti. El birliğiyle yapılan kuymak Trabzonlu İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ithaf edilirken Uysal, “Daha adil bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz” dedi. Hazırlanan kuymak mısır ekmeği eşliğinde meydanı dolduranlara ikram edildi.
Başkan Uysal, açılışta yaptığı konuşmada, 2023’ün herkesin geleceğe güvenle baktığı bir yıl olmasını diledi. “Türkiye'mizin geleceği, şehrimizin geleceği, insanlığın geleceği daha aydınlık olsun” diyen Başkan Uysal, başta Ukrayna olmak üzere savaşların bittiği, Suriye'de hayatın normale döndüğü ve insanların göçmen olmak zorunda bırakılmadığı bir yıl dileğinde de bulundu.
Türkiye’de de sosyo ekonomik şartların düzelmesini temennisini dile getiren Başkan Uysal, “Ülkemizdeki ağır enflasyon şartlarının yerini huzura, geleceğe ve çocuklarının gözüne daha güvenle bakılabilen, eve ekmek götürebilen ve ekmeği paylaşabilen, tencerenin kaynadığı bir yıl olmasını diliyorum” diye konuştu.
Başkan Uysal, 2023’ün aynı zamanda herkesin mahkemelerin bağımsızlığı ve tarafsızlığından emin olduğu bir yıl olmasını diledi. Gelmekte olan yılın Türkiye’de kişi başına düşen milli gelirin yükselmesi yolunda adımların atıldığı bir döneme kapı aralaması dileğinde bulunan Başkan Uysal, şunları söyledi:
“2023’te dünyanın sayılı, müreffeh, demokratik, gelişmiş, pozitif, saygın ülkelerinden biri olmaya doğru güçlü adımlar atmayı temenni ediyorum. Ben Türkiye'mizin 2023’te Muratpaşa’mız gibi olmasını temenni ediyorum. Muratpaşa’mızda birbirini sayan seven, birbirini olduğu gibi kabul eden, komşusu açken tok yatmayan, Mevlana'nın ‘Kim olursan ol gel’, Hacı Bektaş Veli'nin ‘Bir olalım iri olalım, diri olalım’, Yunus Emre'nin ‘Sevelim, sayalım. Dünya kimseye kalmaz’ ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ‘Yurtta barış dünyada barış’ felsefesini yaşatan Muratpaşa’mız gibi olmasını temenni ediyorum. Muratpaşa gibi çok kültürlü, kültürlerin kente büyük zenginlik sağladığı, barış içinde bir dünya temenni ediyorum.”
Başkan Uysal’ın konuşmasının ardından Antalya’nın kardeş şehri Rostov on Don’dan akordeon sanatçısı ve besteci Aleksandr Poeluev, Türk halk müziği sanatçısı İlke Türkdoğan’la sahne aldı. İkili, sinemanın kült yapımlarından Ucuz Roman filminin unutulmaz müziği Misirlou’yu bağlama ve akordeonla seslendirdi.
Antalya'da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi'nde düzenlenen Muharrem orucu iftarında, “Güzel bir gelecek kurabilmek adına birlikteliğimizden son derece memnunum” dedi.
Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin Temizlik İşleri Müdürlüğü araç filosuna 4 tır ve 2 çöp kamyonu daha eklenmesi için 89 milyon TL'lik yatırım yapılacağını açıkladı.
Antalya’da belediyenin sokak hayvanları geçici bakımevi ve rehabilitasyon merkezinin yeni bölümünü inceleyen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Makul bir denge içinde hem korkan vatandaşlarımızın gözetilmesi gerekiyor hem de canlıların sağlığının, yaşam alanlarının sağlıklı hale getirilmesi gerekiyor” dedi.
Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, mavi bayrak töreninde çevre çalışmalarının gelişim gösteren bir bilinç sahası olduğunu belirterek “Dolayısıyla burada yapacağınız işler çok puan toplamaktan ziyade memlekete puan kazandırma işleridir.
Mahkeme ihaleyi iptal etti . Başkan Ümit Uysal "30 yıl aradan sonra ilk kez Bambus'ta kamu idaresi olarak bulunuyor olmaktan, yerel yönetim olarak bulunuyor olmaktan, burayı koordine ediyor olmaktan mutluyuz, hayırlı olsun.”
Antalya’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, insansı robot Sophia’nın küçük kız kardeşi Desdemona’yla buluştu.
Yorumlar (0)