İl Jandarma Komutanlığı tarafından Jandarma Genel Komutanlığı Kadın ve Çocuk Kısım Amirliklerinin Kurumsal Kapasitesinin Artırılması projesi kapsamında eğitim verildi.
Yeşilova ve Gölhisar İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan 61 (kadın ve çocuk) işçiye Aile İçi ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele, KADES Uygulamasının tanıtımı, Çocuk Suçlarıyla Mücadele ve 6284 Sayılı Kanun Kapsamında Koruyucu ve Önleyici Tedbir Kararları konularında yerinde yüz yüze bilgilendirme faaliyeti icra edildi.
Eğitimin sonunda çocuklara; boyama kitabı, kadınlara konu hakkında bilgilendirici broşür dBuğıtıldı.
Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı, Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği tarafından, Süleymanpaşa İlçe Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde düzenlenen "Lavanta Şenliği" etkinliği sırasında önemli bir farkındalık çalışması gerçekleştirdi.
Kastamonu'da jandarma ekiplerince üniversite öğrencilerine ve akademisyenlere yönelik uyuşturucu mücadele çerçevesinde eğitim verildi.
Aydın'ın Nazilli ilçesinde kadınları ziyaret eden jandarma ekipleri, Kadın Destek Uygulaması'nı (KADES) tanıtarak, kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturdu.
Erzurum Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Büro Amirliğince 2024 yılı içerinde; KADES uygulamasının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor.
Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde jandarma ekipleri tarafından vatandaşlara çeşitli konularda bilgilendirmede bulundu.
Bursa’da eski nişanlısıyla yolda karşılaşan kadın, telefonunda kurulu KADES uygulamasını kullanarak yardım istedi. Uzaklaştırması olduğu halde rahatsız eden eski nişanlı, polisin geleceğini anlayınca bölgeden kaçarak uzaklaştı. Yaklaşık 3 dakikada olay yerine gelen yunus timleri, eski nişanlıyı kısa sürede yakaladı.
Yorumlar (0)