Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatlarıyla Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Alacakapı Mahallesi’nde stabilize yol çalışması yapıldı.
İlçedeki her mahalle için bakım, onarım, yenileme çalışmalarını aralıksız sürdüren Battalgazi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatlarıyla Alacakapı Mahallesi’nde stabilize yol çalışması gerçekleştirdi. Yapılan doğalgaz çalışması sonrasında bozulan yollar ekiplerin çalışması sonucunda stebilize dökülerek çamurdan kurtarıldı. Kış aylarında mahalle sakinlerinin herhangi bir olumsuzluk yaşamaması adına yapılan alt yapı çalışmaları sonrasında bahar aylarında asfalt serimi gerçekleştirilecek.
4 kilometrelik yol ağı kısa süre içerisinde tamamlanarak mahallelinin hizmetine sunulacak. Vatandaşların talebini ilettiklerinde Battalgazi Belediyesi tarafından hemen çalışmaların başlatıldığını belirten Alacakapı Mahallesi Muhtarı Nafiz Sayın, “Battalgazi Belediyesi tarafından yollarımızda stabilize yol çalışması yapıldı. Mahallemizde 4 kilometre kanalizasyon ve doğalgaz çalışması yapılmıştı. Battalgazi Belediyesi de doğalgaz hatlarının abone kutularını beklemeden vatandaşların mağduriyetini gidermek için yola mucur seriyor. Doğalgaz aboneliği yapıldıktan sonra bir çalışma daha yapılacak ve en kısa zamanda asfalt dökülecek. Geceli gündüzlü çalışan Battalgazi Belediye Başkanımız Osman Güder’e bu çalışmalarından dolayı mahallem adına teşekkür ediyorum. Belediyemiz ve ekipleri güzellikle içten bir şekilde çalışıyorlar. Bu çok büyük bir başarı. Depremin olmasıyla beraber işlerin çoğaldığı ve vatandaşın talebinin arttığı bir dönemdeyiz. Bu dönemde de belediyemiz yol çalışmalarını aksatmadan yapıyor” ifadelerini kullandı. İHA
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Onikişubat’ın en işlek arterlerinden Av. Mehmet Ali Kısakürek Caddesi’nde deforme olan kısımları sıcak asfaltla yeniledi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akyazı’nın en işlek caddesi olan can damarı niteliğindeki Ada Caddesi’ni 18 bin 500 ton sıcak asfalt ve üst yapı çalışmalarıyla yeni bir yüze kavuşturarak hizmete açtı.
Melikgazi Belediyesi şehrin trafiğini rahatlatacak yeni yol çalışmalarını sürdürüyor. Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, Köşk Mahallesi Aşık Veysel Bulvarı’nı, Talas Bulvarı’na bağlayan 3 kilometrelik alternatif yolu yerinde inceledi.
Alanya Belediyesi, alt yapı ve hazırlık aşamalarını tamamladığı Mahmutseydi Çevre Yolu’nda sathi asfalt kaplama çalışması başlattı.
Bayburt’un Kaleardı Mahallesi yol güzergahında devam eden yol ıslah çalışmalarına ilişkin değerlendirme toplantısı valilik toplantı salonunda gerçekleşti. Bayburt Valisi Mustafa Eldivan, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Samsun'un İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, “Yol medeniyettir şiarıyla hareket ediyor, hemşerilerimizin talep ve önerilerini dinliyor ve hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz” dedi.
Yorumlar (0)