Antalya / Alanya

Belediye gelenek haline getirdi Büyük beğeni topluyor

Belediye tarafından gelenek haline getirilen Ramazan Meydanı etkinlikleri unutulmaz anlara sahne oluyor. Etkinlikler çocuklar ve vatandaşlar tarafından beğeni topluyor.

Belediye gelenek haline getirdi Büyük beğeni topluyor

Alanya Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Ramazan Meydanı etkinliklerinde ünlü şair İbrahim Sadri sahne aldı.

Alanya Belediyesi’nin Ramazan ayının ruhunu yaşatmak için açtığı ve geleneksel hale gelen Ramazan Meydanı etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Mübarek Ramazan ayı boyunca iftardan sonra kurulan meydanda; birbirinden renkli şovlar, ünlü sanatçılar ve kurulan renkli stantlar ile Ramazan akşamları unutulmaz bir hal alıyor. Çocuklara özel hazırlanan Hacivat Karagöz Kukla Gösterisi eğlenceli dakikalar yaşayan vatandaşlar, sevilen isim İbrahim Sadri’nin ‘Şiirlerle Kalbe Dokunan Ramazan’ adlı gösterisini seyretme fırsatı buldu.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, İbrahim Sadri’nin performansını seyrederek vatandaşlarla birlikte ayakta alkışladı. Şiirleri ile izleyenleri mest eden İbrahim Sadri, “11 Ayın Sultan Mübarek Ramazan Ayı’nda çok sevdiğim Alanya’da olmaktan, bu Ramazan Etkinlikleri münasebetiyle kıymetli Alanyalı dostlarla bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek isterim. Hareketli, yaşayan, canlı, misafirperver ve her zaman olduğu gibi bizi şaşırtmayan dostluğu ile Alanya’ya, Alanyalılara ve Alanya Belediyesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum. Bu vesileyle bu mübarek ayın hepimizin hayatına, ailesine, sofrasına, bu güzel memleketimize iyilikler, bereket ve rahmet getirmesini ümit ediyorum. En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle” dedi.

Gösteriyi vatandaşlarla birlikte seyreden Yücel, şiir şöleninin ardından sahneye çıkarak Şair İbrahim Sadri’ye hediye takdim etti. İpek kozasından yapılmış tablo hediye eden Başkan Yücel, “Ramazan Meydanımızda sahne alan İbrahim Sadri'nin “Şiirlerle Kalbe Dokunan Ramazan” adlı muhteşem performansını dinledik. Bizlere unutulmaz bir akşam yaşatan değerli sanatçımıza şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.
Öte yandan, Ramazan ayının sonuna kadar her akşam açık olacak meydanda; Çember ve Balon Gösterisi, Jonglör Gösterisi, Palyoça ve Bubble Şov, Sihirbaz Gösterisi, Ateşbaz Gösterisi, Karagöz Hacivat Kukla Gösterisi, Orta Oyunu gibi hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden pek çok gösteri yapılacak. Meydan; Lal Tasavvuf ve Semazen Grubu, Alanya İlçe Müftülüğü Tasavvuf Müziği Ekibi, Nağmekar Tasavvuf Müziği Ekibi gibi ekipleri ayrıca ünlü sanatçılar Uğur Arslan, Yılmaz İster ve Murat Belet’i ağırlayacak.

Belediye gelenek haline getirdi Büyük beğeni topluyorBelediye gelenek haline getirdi Büyük beğeni topluyorBelediye gelenek haline getirdi Büyük beğeni topluyor

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Başkan Yücel’den festival teşekkürü
Yerel Yönetim

Başkan Yücel’den festival teşekkürü

Haziran Ayı Belediye Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Yücel, büyük bir coşku ve katılımla gerçekleşen 21. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’ne katılan ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

12. Alanya Çevre Festivali’ne Başkan Yücel'den davet
Etkinlik

12. Alanya Çevre Festivali’ne Başkan Yücel'den davet

Müzik şöleni, gösteriler ve birbirinden renkli etkinliklerin olacağı festivale tüm Alanya halkını davet eden Başkan Yücel; “Sürdürülebilir Çevre İçin Elele vereceğimiz festivalimize tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Alanya Belediyesinden kaçak yapıyla mücadele
Yerel Yönetim

Alanya Belediyesinden kaçak yapıyla mücadele

Alanya Belediyesi, kentin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine kaçak yapılarla mücadelesini sürdürüyor. Kaçak yapılar, belediye ekiplerince bir bir yıkılıyor.

Alanya'da proje hızla yükseliyor
Yerel Yönetim

Alanya'da proje hızla yükseliyor

Alanya Belediyesi tarafından Oba Mahallesi’nde yapımı devam eden Gastronomi ve Aşevi projesi hızla yükseliyor. Başkan Adem Murat Yücel, çalışmaları yerinde inceledi.

Alanya'nın tescilli lezzeti, Ankara sofralarında
Bölgesel

Alanya'nın tescilli lezzeti, Ankara sofralarında

Alanya’nın tescilli lezzeti Gülüklü Çorba, ‘21-27 Mayıs Türk Mutfağı Haftası’ kutlamaları kapsamında Ankara Beştepe Millet Bahçesi’nde düzenlenen yemekte kurulan sofraların vazgeçilmez lezzeti oldu.

Alanya'da köpekler için oyun ve eğitim parkını hizmete açıldı
Yerel Yönetim

Alanya'da köpekler için oyun ve eğitim parkını hizmete açıldı

Köpeklerin doğasına uygun ahşap malzemelerden oluşturulan park, daha yeşil bir kent oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Alanya Belediyesi’nin yapımını tamamladığı "temalı’’ parklar grubunda yer aldı.