Burdur / Bucak

Bölgenin en büyük kamyon ve tır garajı Bucak'a yapılıyor

Bucak Belediyesi, kamyon ve tırların şehir merkezinde düzensiz parklanmasının önüne geçmek ve kent trafiğini rahatlamak amacı ile Kamyon ve Tır Garajı yapıyor.

Bölgenin en büyük kamyon ve tır garajı Bucak'a yapılıyor

Bucak Belediyesi, kamyon ve tırların şehir merkezinde düzensiz parklanmasının önüne geçmek ve kent trafiğini rahatlamak amacı ile Kamyon ve Tır Garajı yapıyor. Organize sanayi bölgesinde 30 bin metrekare alanda 270 kamyon ve TIR kapasiteli, 50 araçlık otopark ve idari bina-sosyal tesis, teknik servis hacimleri ve rekreasyon alanlarına sahip Kamyon Garajı ve TIR Parkını kullanıma hazır hale getirilecek. Kullanılmaya başlanmasıyla birlikte artık kamyon ve TIR’lar şehir merkezine ve mahalle aralarına park yapmayarak bu parkı kullanacaklar. Oldukça geniş, güvenli ve modern bir şekilde oluşturulacak alan sayesinde nakliyeci esnafı, hem park sorunu yaşamayacak hem de araçlarının park sırasında yaşadıkları bazı olumsuz durumlarla karşılaşmayacaklar.

Bucak’ta trafiği rahatlatmak ve vatandaşların daha konforlu seyahati için yeni ulaşım hizmetlerini hayata geçiren Bucak Belediyesi, kentin uzun süredir ihtiyacı olan kamyon ve tır garajı projesini hayata geçiriyor. Proje ile şehir merkezinde düzensiz parklanmaya neden olan, gerek kötü görüntüsü gerekse sıkışıklığa meydan vermesi nedeni ile kent trafiğini olumsuz yönde etkileyen tır ve kamyonlar düzenli bir park alanına sahip olacak.
Sokaklarda kamyon ve tır parklanmaları olmayacak
Başkan Emrullah Ünal, “İnşallah bundan sonra sokaklarda kamyon ve tırlar park etmeyecek” diye konuştu. Daha önce yol kenarlarında konaklamak zorunda kalan kamyon ve tır şoförlerinin de rahat edemediğini ifade eden Başkan Emrullah Ünal, “Burada şoför kardeşlerimizin oturma yerleri, yemek yeme alanları gibi her türlü ihtiyaçlarına yanıt verecek sosyal alanları da tamamlayacağız. Hem kamyon ve tır şoförlerimiz rahat edecek hem de sokak ve caddelerimizde kamyon ve tır parklanmaları olmayacak. Bucak’ımıza Şoför esnafımıza, nakliyeci esnafımıza ve işadamlarımıza hayırlı olsun” dedi.

“Türkiye’ye Örnek Olacak Bir Proje” “Bucak’ta Nakliyeciliğin Gelişmesi Adına Çalışacağız”

Başkan Ünal “Türkiye’ye örnek olacak bir proje, sektöre de çok ciddi anlamda katkı sağlayacağına inanıyoruz. Aynı zamanda Bucak’taki sosyal yaşama da çok ciddi anlamda katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Bucak’ımızın böyle bir ihtiyacı vardı. Ülkemize, Bucak’ımıza yakışır, konforlu bir yaşam alanını şehrimize kazandırdığından kazandıracağız. Bucak’ta nakliyeciliğin gelişmesi adına çalışacağız” diye konuştu.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Hasan Yalçın Meçikoğlu ve OSB Yönetimine Teşekkür Ediyoruz

Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada “Organize sanayi bölgemizde Kamyon ve Tır garajı projemizi hayata geçiriyoruz. Organize Sanayi Bölgesi Yönetimimiz ile yer tahsisi konusunda protokolümüzü imzaladık. Desteklerinden dolayı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Hasan Yalçın Meçikoğlu ve yönetimine, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyetimize, Organize sanayi bölgesi yönetimine, Bucak Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Binnur Çığrı’ya çok teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun. " ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur Milli Eğitim AKUB ekibi deprem bölgesine gitti
Bölgesel

Burdur Milli Eğitim AKUB ekibi deprem bölgesine gitti

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı öğretmen ve personelden oluşan 12 kişilik ekip deprem bölgesi Gaziantep'e gitti.

Tefenni'de kar küreme aracı devrildi
3. Sayfa

Tefenni'de kar küreme aracı devrildi

Burdur'un Tefenni ilçesinde yaşanan kar yağışı sonrasında çalışma yapan kar küreme aracının devrildi.

Burdur İtfaiye, deprem bölgesinde 5 yaşındaki Kumsal'ı enkaz altından kurtardı
Bölgesel

Burdur İtfaiye, deprem bölgesinde 5 yaşındaki Kumsal'ı enkaz altından kurtardı

Burdur Belediyesi İtfaiye ekipleri, Kahramanmaraş'ta deprem bölgesinde 5 yaşındaki Kumsal'ı enkaz altından kurtardı.

Başkan Ercengiz'den yardım toplama merkezine ziyaret
Bölgesel

Başkan Ercengiz'den yardım toplama merkezine ziyaret

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Depremzedeler için başlatılan yardım kampanyası toplama merkezini ziyaret etti.

MAKÜ'lü öğrenci Merve'den acı haber
Bölgesel

MAKÜ'lü öğrenci Merve'den acı haber

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencisi Merve Aslan, Hatay'da enkaz altında kalarak hayatını kaybetti.

Deprem anında ve sonrasında neler yapılmalı?
Yaşam

Deprem anında ve sonrasında neler yapılmalı?

Depremin etkisi 10 il ile birlikte komşu ülkelerde de hissedildi. Peki deprem anında ve sonrasında neler yapılmalı? Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) sayfasındaki bilgileri sizler için derledik.