Burdur

Burdur’da “Matematik Seferberliği“ devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde hayata geçirilen "Matematik Seferberliği" çerçevesinde Burdur’da çalışmalar sürüyor.

Burdur’da “Matematik Seferberliği“ devam ediyor

Milli Eğitim Bakanlığı, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde hayata geçirilen "Matematik Seferberliği" çerçevesinde Burdur’da çalışmalar devam ediyor.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde "Matematik Seferberliği" çerçevesinde her ay çeşitli faaliyetler gerçekleştiriliyor. Bu çerçevede ilk olarak öğrencilere matematiği sevdirmek ve kalıcı öğrenmeler sağlamak amacıyla, okul koridorlarına ve sınıflara matematik köşeleri ile matematik sokakları oluşturuldu. Oluşturulan matematik köşeleri ve koridorlarda öğrenciler çeşitli etkinlikler yaparak hem eğleniyor hem de kalıcı öğrenmelerin önü açılmış oluyor.

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, okul öncesi eğitimde matematiğin önemine dikkat çekmek amacıyla Anadolu Üniversitesinden Prof. Dr. Serap Erdoğan’ın anlatımları ile okul öncesi öğretmenlere yönelik "Okul Öncesi Eğitimde Oyun ile Matematik Semineri" gerçekleştirildi. Yeğitek Genel Müdürlüğü koordinesi ile matematik seferberliği çerçevesinde Türkiye genelinde 319 öğretmene Ayşe Şimşek Batar ve Yasemin Altındal Doğaner tarafından ulusal webinar eğitimleri düzenlendi.

Matematik Seferberliği çalışmaları çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan "Matematik Dijital Eğitim Platformu" ile öğretmen ve öğrencilere yönelik animasyon, video, etkileşimli içeriklerle matematiği keşfetme süreçleri; konu özetleri ve konu anlatım videolar ile sınıf içi öğrenme süreçleri de desteklenmeye devam ediyor.

"Öğrencilerimize küçük yaştan itibaren matematik dersini sevdirmeyi hedefliyoruz"

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Nesrin Kakırman, "Eğitim öğretim çalışmalarına büyük bir heyecan katan Matematik Seferberliği, okullarımızın özverili çalışmaları ile hız kesmeden devam ediyor. Bu seferberlik çerçevesinde öğrencilerimize küçük yaştan itibaren matematik dersini sevdirip, hayatlarının her alanında kullanmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Bu amaçla her ay okul kademelerine göre yapılacak olan etkinliklerin planlamalarını yaptık. 2023 Mayıs ayı içerisinde de yapılan tüm bu çalışmaların sergilenebileceği Matematik Seferberliği şenliğini yapmayı planlıyoruz" dedi.

Burdur’da “Matematik Seferberliği“ devam ediyor

İHA İHA
İhlas Haber Ajansı
Bu haber İHA tarafından hazırlanmış olup habere Habernnc.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İHA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İHA kurumudur.

Yorumlar

Bu içerik ile henüz yorum yazılmamış

Yorum Yaz

İlgili Haberler

Burdur'da Aile Okulu Projesinde 320 muhtara eğitim
Bölgesel

Burdur'da Aile Okulu Projesinde 320 muhtara eğitim

Burdur ‘da muhtarlara Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülen "Aile Okulu Projesi" kapsamında eğitimler verildi

Milli Eğitim Bakanlığı 24 farklı branştan atama yapacak!
Eleman İlanı

Milli Eğitim Bakanlığı 24 farklı branştan atama yapacak!

24 farklı branştan atama yapacak olan Mili Eğitim Bakanlığı, 2 Ocak 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yeni bir iş ilanı yayınladı.

Burdur'a 3 Yeni Okul Yapılacak
Yerel Yönetim

Burdur'a 3 Yeni Okul Yapılacak

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI 2020 YILI BURDUR EK YATIRIM PROGRAMI BELLİ OLDU.

Kreşler ve anaokulları açık olacak mı? MEB Açıkladı
Bölgesel

Kreşler ve anaokulları açık olacak mı? MEB Açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığından yüz yüze eğitim hakkında son dakika açıklaması geldi. MEB kreş ve anaokulları ile ilgili "Resmi ve özel tüm anaokulu, ana sınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 gün yüz yüze eğitim yapılmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir." dedi. MEB, "Okul öncesi eğitim kurumlarında, 5 gün ve günde 6 etkinlik saati yüz yüze eğitim yapılacak ve bir etkinlik saati 30 dakika olarak planlanacak." ifadelerini kullandı.

MEB: 31 Aralık'a kadar uzaktan eğitimle devam edilecek
Bölgesel

MEB: 31 Aralık'a kadar uzaktan eğitimle devam edilecek

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan 2020- 2021 eğitim dönemiyle ilgili bir son dakika açıklaması geldi. MEB açıklamasında "Resmi, özel, örgün ve yaygın tüm eğitim öğretim faaliyetleri, 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzaktan eğitim yoluyla devam edecektir." denildi.

Burdur'da Okul ve Kurumların %100'ü Temiz
Bölgesel

Burdur'da Okul ve Kurumların %100'ü Temiz

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Standartları Enstitüsü’yle imzalanan protokol gereği konulan hedef doğrultusunda, Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Okul/Kurum müdürlerinin gayretleri, İşyeri Sağlığı ve Güvenliği Birimi yetkili tetkik uzman ekibinin yoğun çalışmaları ile Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı il genelindeki tüm okul/kurumlar eğitim standartlarında yer alan kriterlere uygun hale getirilerek “Okulum Temiz” Belgesini almaya hak kazandı.