Bucak Belediyesi, dünya genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle yeni su kaynakları bulmak için hızla çalışmalarına başladı.
İlçenin suyunun %95'ini yeraltı derin kuyularından elde etmesine rağmen, azalan yağışlar sebebiyle kaynakların tükenme riski ortaya çıkıyor.
Bu nedenle, suyun kıymetini bilerek ve doğru kullanarak, ilçenin ve ülkenin su kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde yönetilmeli.
Her bireyin hayati bir görevi var: Su tasarrufu sağlamak ve israfı önlemek. Bilinçli su kullanımı, gelecek nesillere sağlıklı bir çevre bırakabilmek için önemlidir.
Bucak Belediye Başkanı Hülya Gümüş sosyal medya paylaşımlarında , “Su”suz bir hayat düşünebilir miyiz?Dünya’da yaşanan kuraklık sebebiyle, Bucak Belediyesi olarak yeni su kaynakları bulmak için çalışmalara hızla başladık.İlçemizin suyunun %95’ini yeraltı derin kuyularından elde etmesine rağmen, azalan yağışlar sebebiyle kaynakların tükenme riski vardır. Bu nedenle, suyun kıymetini bilerek ve doğru kullanarak, ilçemizin ve ülkemizin su kaynaklarını sürdürülebilir bir şekilde yönetmeliyiz.Her birimizin hayati bir görevi var: Su tasarrufu sağlamak ve israfı önlemek.'' ifadelerini kullanarak su tasarrufunun önemini bir kez daha vurguladı.
Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, herkesin bireysel olarak suyu ihtiyaç olduğu nispette ve ihtiyaç olduğu kadar kullanmasının, israf etmemesinin önemli olduğunu belirterek, "Düşünün ki 85 milyon nüfusa sahip bir ülkeyiz, herkes bir damla suyu boşa akıtsa 85 milyon damla eder.
DSİ 18. Bölge Müdürü Osman Erkan, Tefenni Beyköy'de sondaj çalışmaları hakkında incelemelerde bulundu. DSİ'nin Burdur'daki su kaynaklarını geliştirmek için çalışmaları devam ediyor.
Burdur Valisi Türker Öksüz, İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu ve Havza Yönetim Heyeti toplantılarında suyun önemi ve korunması konusunda önemli mesajlar verdi.
Aydın İl Su Yönetimi Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nda masaya yatırıldı işte detaylar..
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Onikişubat’ın en işlek arterlerinden Av. Mehmet Ali Kısakürek Caddesi’nde deforme olan kısımları sıcak asfaltla yeniledi.
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Akyazı’nın en işlek caddesi olan can damarı niteliğindeki Ada Caddesi’ni 18 bin 500 ton sıcak asfalt ve üst yapı çalışmalarıyla yeni bir yüze kavuşturarak hizmete açtı.
Yorumlar (0)