Bucak'ta ilk ve tek olan Özel Bucak İlgi Sağlık Kabini, hizmete açıldı.
Evde bakım hizmetlerinden, hastanede refakatçi hizmetine kadar birçok sağlık hizmetini de bünyesinde barından Özel Bucak İlgi Sağlık Kabini, yoğun bir katılımla yapılan açılış sonrasında resmen hizmet vermeye başladı.
Bucak Süleyman Demirel Bulvarı üzeri Lukoil karşısında yapılan açılışa Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, işletme sahibi Süleyman Bozkurt ve davetliler katıldı.
Açılışta açıklamada bulunan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, " Inşallah değerli misafirler, kıymetli konuklar bugün mübarek günde bugün bir iş yerinin daha açılışında beraberiz. Bucak'ın alışık olmadığı ilçemize ilk defa kazandırılan bir sektör olan işletmemizin açılışı için buraya toplandık. Genelde il merkezlerinde ve büyük ilçelerde faaliyet gösteren ama ilçemizde de böyle bir iş yerinin açılıyor olması, yerel yöneticiler olarak bizlere elbette memnun ediyor. Ilçemizin ne kadar gelişmiş, ne kadar büyümekte olduğunu bir göstergesi olduğunu söyleyebiliriz. Ben Süleyman ve Burcu kardeşimizlerimizi bu cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Iş yerlerinin hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rabbim inşallah hayırlı güzel kazançlar sağlar." ifadelerini kullandı.
Özel Bucak İlgi Sağlık Kabini'ni Bucak'a kazandıran Bucaklı Hemşehrimiz Süleyman Bozkurt, " 2017 yılında sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümü mezunuyum. Mezun olduktan sonra Antalya'da yaşlı bakımı hakkında bir takım eğitim alarak, yaşlı bakımı üzerinde çalıştım. Eşimin de sağlıkçı olmasını münasebetiyle Bucak'a yerleşmemizin ardından sağlık kabini hizmetinin Bucak'ta ihtiyaç olduğunu düşünerek hizmete açmaya karar verdik. 14 Nisan Perşembe günü yani bugün Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı onaylı işyerimizi hizmete açmış bulunmaktayız. Sağlık Kabini işyerimizde acil yardım, enjeksiyon (iğne), şeker takibi, tansiyon takibi,serum takma - çıkarma, yara bakım pansuman, küçük cerrahi müdahaleler, glutatyon - Ozon Tedavisi, idrar sondası takma - çıkarma, hastanede refakat hizmetleri, gebelik tesi,kulak delme, dikiş atma - alma hizmetlerinin yanı sıra evde bakım hizmetleri de sunuyoruz.
Öncelikle yatak yaralarında bakımın çok önemli olduğunu söylememiz gerekiyor. Pansuman yapımı, ne kullanılması gerektiği konusunda hususlar önem arz etmektedir. Yine diyabetik ayak tedavisi de oldukça önemli bir bakım hizmeti. Diyabetik ayak rahatsızlığının aksatılması halinde ampüte olarak ayağın kesilmesi gerekiyor, bizim yaptığımız tedavilerle bu süreci önlemek için gerekli tedbirleri alıyoruz. Büyük yaralanmalarda bir hekim incelemesi gerektiği için biz bir şey yapamıyoruz. Bucak'ta eksik olan bir hizmeti Bucaklı Hemşehrilerimize sunuyoruz. Sağlık konusunda ihtiyaçları olan bakımı sağlayacağız. " şeklinde konuştu.
BUCAK İLGİ SAĞLIK KABİNİ
TEL: Süleyman Bozkurt: 0553 935 7 112
ADRES: Konak Mah. Süleyman Demirel Bulvarı No:66-2 LUKOİL KARŞISI BUCAK / BURDUR
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz ile Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Opr. Dr. Ahmet Murat Koyuncu Sinanpaşa Devlet Hastanesini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.
Halim Özçevik BİYOGRAFİ KİMDİR Halim Özçevik kimdir? Yeni Sağlık Bakan Yardımcısı Dr Halim Özçevik nereli kaç yaşında?
Acıbadem Kayseri Hastanesi Uzman Diyetisyeni Burcu Akbeyaz, dengeli beslenmek için besinlerde bulunan vitaminler hakkında bilgi vererek, “Dengeli beslenmek hem sağlığımızı korumak hem de hastalıktan korunmanın yollarından biri” dedi.
Erzurum’un kuzeyinde ve 3000 rakımları bulan Dumlu Baba Yaylası’nda küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan vatandaşlara sağlık desteği verildi.
"Temizlik Avcıları" sunucusu Kadir Ezildi, hastanede ameliyat oldu. Operasyon sonrası nişanlısını sayıklayan Kadir Ezildi neden hastanede? Kadir Ezildi'nin sağlık durumu nasıl? Detaylar haberimizde...
Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, Atkaracalar İlçe Devlet Hastanesinde incelemelerde bulunarak 6 aylık hizmet sunumunu değerlendirdi.
Yorumlar (0)