Burdur / Bucak

Bucak OSB MTAL'in katkılarıyla Bucak'ta unutulmaz Cumhuriyet Bayramı

Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cumhuriyet'in 100. yılını müzikal tiyatro, fener alayı, halk oyunları ve resmi geçit töreni ile coşkuyla kutladı.

Bucak OSB MTAL'in katkılarıyla Bucak'ta unutulmaz Cumhuriyet Bayramı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte büyük Türk ulusunun kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümü heyecanını ve gururunu yaşamaktayız.

Cumhuriyet'in 100'üncü yılı kutlamaları kapsamında milli bilinci uyandırmak gayesiyle tarihimizde büyük bedeller ödenerek kazanılan cumhuriyetimizin şanına yakışır bir şekilde Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetiminde öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu etkinliklerle coşkulu bir kutlama gerçekleştirildi.

Kutlamalar 28 Ekim Cumartesi günü çelenk sunma töreniyle başladı. Aynı günün akşamında saat 18.00’ de Bucak Kültür Merkezi’nde Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Cumhuriyete Giden Yol” adlı müzikal tiyatro büyük beğeni ve ilgiyle izlendi , izleyenlere kurtuluş mücadelesinin tarihi sürecini adeta yeniden yaşattı.

Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bando takımı, meşale grubu, gemi, kağnı ve top arabasının da katılımıyla düzenlenen muhteşem fener alayında yediden yetmişe 100. yılın şanına yakışır bir şekilde tüm Bucak Halkı Cumhuriyetimize ,vatanımıza olan sevgisini gösterdi. Fener alayının sonunda sinevizyon gösterimi ve Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Mustafa Topaloğlu’nun müzik dinletisiyle coşkulu ve duygulu anlar yaşandı

29 Ekim Pazar günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan törende okulumuzun düzenlediği günün anlam ve önemine uygun halk oyunları ve şiirlerle cumhuriyetimizin 100. yaşı coşkuyla kutlandı. Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yer aldığı bando eşliğindeki resmi geçit töreniyle kutlamalar sona erdi.

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Bucak'ta OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 100. Yıl tiyatrosu
Etkinlik

Bucak'ta OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden 100. Yıl tiyatrosu

Bucak'ta OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında Kurtuluş Savaşı temalı bir tiyatro gösterisi sergiledi.

Bucak OSB MTAL, kardeş okulu ağırladı
Bölgesel

Bucak OSB MTAL, kardeş okulu ağırladı

Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kardeş Okul Projesi kapsamı Özel Antalya Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji'ni ağırladı. İşte detaylar...

Başkan Meçikoğlu, Bucak OSB MTAL öğrencileriyle buluştu
Bölgesel

Başkan Meçikoğlu, Bucak OSB MTAL öğrencileriyle buluştu

Bucak Organize Sanayi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kariyer Günleri kapsamında, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Bucak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, okul öğrencileri ile buluştu.

Bucak OSB MTAL'e Yaklaşık 1 Milyon TL'lik 2 Makine
İş Dünyası

Bucak OSB MTAL'e Yaklaşık 1 Milyon TL'lik 2 Makine

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansının 2019 yılı mesleki eğitimin geliştirilmesi mali destek kapsamındaki yenilikçi ar-ge odaklı endüstriyel ürün tasarım atölyesi kurulması projesi Bucak Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine cns torna ve dik işleme makinalarının alınması amacıyla Bucak Organize Sanayi Müdürlüğünde BAKA yetkililerinin gözleminde Bölge Müdürü Binnur Çığrı ve BOSB EML Müdürü Ayşe Ünal ve öğretmenlerden oluşan komisyon nezdinde 3 firmanın katılımıyla ihale yapıldı.

Bucak'ta Cumhuriyet coşkusu
Etkinlik

Bucak'ta Cumhuriyet coşkusu

Burdur'un Bucak ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Cumhuriyet'in 100. yılı etkinlikleri kapsamında coşkuyla kutlandı. Öğrencilerin hazırladığı gösteriler, vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.

Bucak'ta Cumhuriyet'in 100'üncü yılı için her yer süsleniyor
Bölgesel

Bucak'ta Cumhuriyet'in 100'üncü yılı için her yer süsleniyor

Bucak Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı için şehri çıkartmalar ile süslüyor. Vatandaşlar da bu farkındalık çalışmasına katılıyor.