Burdur

Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!

Necati Topay Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, "Ben Her Yerde Varım" Projesi kapsamında okul bahçesinde ve İncirhan mesire alanında çevre temizliği ve peyzaj çalışması gerçekleştirdi.

Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!

NECATİ TOPAY MESLEKÎ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ “BİZ HER YERDE VARIZ!” DİYOR.

Millî Eğitim Bakanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okul ve kurumlarda uygulanmak üzere hayata geçirilen "Ben Her Yerde Varım" Projesi, ilçemiz Necati TOPAY Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinde türlü etkinliklerle aktif bir şekilde hayata geçiriliyor.

Bu kapsamda okul Sağlık, Temizlik, Beslenme ve Yeşilay Kulübü danışman öğretmeni Hülya DAĞLI ÇETİN ve Tarih öğretmeni Ayşegül ÖĞDEM rehberliğinde kulüp öğrencileri, 10-17 Mayıs tarihleri arasında önce okul bahçesinde çevre temizliği ve peyzaj çalışmalarını, sonra ilçemizin güzide mesire alanı İncirhan havalisinde çevre temizliği etkinliğini imece ruhuyla gerçekleştirdiler.

Okul bahçesinin daha önceden dikilmiş çiçek ve ağaçlarının bakımını gerçekleştiren öğrenciler, bahçenin belli kısımlarını türlü çiçek fidanları ile rengarenk bezeyerek zenginleştirdiler. Okul öğrencileri, bundan sonra da çiçeklerin bakım ve korumalarını özenle, memnuniyetle yapacaklarını ifade ettiler.

Okul dışı proje alanı olarak, İncirhan ve çevresini projeye dahil ettiklerini belirten öğrenciler, İncirhan ve çevresinin Bucak’ın gözde ve sıklıkla ziyaret edilen mesire yerlerinin başında geldiğini belirterek, bu bölgede her zaman piknik etkinliklerinin yapıldığını, doğanın ve tarihin cömert bir şekilde kendini gösterdiği bu alanın geçmişten kendilerine emanet kaldığını, gelecek nesillere de koruyarak ulaştırılması gerektiğini, bu tarihi, kültürel ve doğal dokunun önemine dikkat çekmek için bu etkinliği planladıklarını belirttiler.

Kulüp danışman öğretmeni Hülya DAĞLI ÇETİN, “Öğrencilerimizin okulumuzda gördükleri dersler ile meslek alanında donanımlı hale gelmelerini sağlarken, aynı zamanda içinde bulundukları toplumun aktif parçası olma becerisini kazanmalarını da amaçlıyoruz. Hep birlikte imece ruhuyla işbirliği içerisinde önce hayatlarının büyük bölümünü geçirdikleri ve hayata hazırlandıkları okulumuzun bahçesinde çevre temizliği gerçekleştirdik. Okul bahçemizin mevcut bitki örtüsünün ve çiçeklerinin bakımını yaptıktan sonra, rengarenk çiçek fidanlarının dikimi ile bahçemizin albenisini daha da arttırmaya gayret ettik. Bunun yanı sıra, ilçemizin gözde mesire yerlerinden İncirhan piknik alanı ve çevresinde “Doğayı sev, Çevreyi Temiz Tut!” parolasıyla öğretmen ve öğrencilerimiz hep birlikte çevre temizliği yaparak, projemizi başarıyla hayata geçirdiler.” dedi.

Okul müdürü Mehmet YILMAZ, “Söz konusu proje ile öğrencilerin mesleklerini icra ederken aynı zamanda içinde bulundukları toplumun aktif parçası olma becerisi kazanmaları; millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerini geliştirmeleri; düzenlediğimiz bu etkinlik yoluyla öğrencilerimizin toplumda ihtiyaç duyulan konularda çözüm üretme kabiliyetlerini ortaya koymaları hedefleniyor. Aynı zamanda toplumda mesleki ve teknik eğitimin öneminin daha çok fark edilmesi, tanıtılması ve saygınlığının artırılması amaçlanıyor.

Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz ile hep birlikte İncirhan ve çevresinde yaptığımız etkinlik ile doğanın kıymetine, çevrenin korunmasına dikkat çekerek farkındalık yaratmak istedik. Bu kapsamda okulumuz öğretmenleri ve öğrencilerinin yapmış olduğu çalışmanın İncirhan ve çevresinde piknik yapan vatandaşlarımız tarafından da kabul görmesi, hatta bu çalışmaya küçük – büyük vatandaşlarımızın da katılarak bize destek verdiklerini göstermeleri bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bu itibarla projenin yürütülmesinde danışman öğretmen olarak görev yapan Fizik öğretmenimiz Hülya DAĞLI ÇETİN ve bu konuda yardımcı olan Tarih öğretmenimiz Ayşegül ÖĞDEM ile projeye katılan öğrencilerimize ve yine bu çalışmada bizlere destek veren kıymetli vatandaşlarımıza çok teşekkür ederim.” dedi.

Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!Bucak'ta Çevreye Duyarlılık Örneği! Necati Topay Öğrencileri İncirhan'ı Temizledi!

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 3
  BEĞENDİM
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (1)

Mehmet YILMAZ

1 ay önce / 18.05.2024

Değerli öğretmen arkadaşlarıma ve sevgili öğrencilerimize emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim

  |   Beğenmedim 0   |   Cevapla

İlgili Haberler

Önümüzdeki yıl devreye girmesi bekleniyordu! Yeni sistem başlıyor! Tane başına bu kadar alacaksınız
İş Dünyası

Önümüzdeki yıl devreye girmesi bekleniyordu! Yeni sistem başlıyor! Tane başına bu kadar alacaksınız

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, sıfır atık hedefi doğrultusunda 1 Ocak 2025'te Depozito İade Sistemi'ni başlatıyor. Cam, plastik ve metal ambalajlar 25 kuruş karşılığında toplanacak.

Salda Gölü'nde Bisiklet Turu ile Çevre Haftası Kutlandı!
Bölgesel

Salda Gölü'nde Bisiklet Turu ile Çevre Haftası Kutlandı!

Burdur'da Çevre Haftası etkinlikleri çerçevesinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü personelleri ve öğrenciler Salda Gölü kenarındaki bisiklet yolunda bisiklet sürdüler.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ÇEVREFEST'e katıldı
Yaşam

Antalya Büyükşehir Belediyesi ÇEVREFEST'e katıldı

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çevre konularındaki projelerini, Ankara’da düzenlenen ÇEVREFEST etkinliklerinde paylaşıyor.

Çevreye Katkı Sağlayanlar Ödüllendirildi! Bucak Belediyesi'ne Çevre Hizmet Ödülü!
Bölgesel

Çevreye Katkı Sağlayanlar Ödüllendirildi! Bucak Belediyesi'ne Çevre Hizmet Ödülü!

Akdeniz Üniversitesi'nde düzenlenen Çevre Hizmet Ödülleri töreninde Bilim Onur Ödülü TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'a verildi. Bucak Belediyesi, 'Mermer atıkları bertaraf ve geri kazanım tesisi projesi' ile Türkiye Ölçeği 'Kamu' kategorisinde ödül aldı.

Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Çevre Hizmet Ödülleri 2023’ ödülleri sahiplerini buldu
Bölgesel

Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen ‘Çevre Hizmet Ödülleri 2023’ ödülleri sahiplerini buldu

Akdeniz Üniversitesi tarafından bu yıl 26.’sı düzenlenen ‘Çevre Hizmet Ödülleri 2023’ ödül töreni TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Çevreci Komşu Kart, ağaçları da korur
Bölgesel

Çevreci Komşu Kart, ağaçları da korur

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin geri dönüşüm projesi Çevreci Komşu Kart’la ilçe sakinleri mayıs ayında bin 162 ağacı kesilmekten kurtardı.