Bucak İlçe Müftüsü İbrahim Keser, yarıyıl tatilinde gençlerin dini ve milli değerlerle buluşmalarını sağlamak amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen kampa başladıklarını açıkladı. kız kuran kursu öğrencilerinin bugün kampa giriş yaptığını belirten Keser, kampın üç gün süreceğini ifade etti.
Bucak İlçe Müftüsü İbrahim Keser, yarıyıl tatilinde gençlerin dini ve milli değerlerle buluşmaları için düzenlenen kamplar hakkında açıklamalarda bulundu. Keser'in yaptığı açıklama şu şekilde:
"Malum oldu Üzere yarıyıl tatiline girmiş bulunmaktalar. Yarıyıldaki tatilde bulunan gençlerimiz, Diyanet İşleri Başkanlığımızın hazırlamış olduğu program ile yatılı kız ve erkek kurslarını kampa alıyoruz. Erkek kuran kursumuzdaki gençlerimiz bugün itibariyle kapmı bitiriyorlara. Bugün itibariyle de kızlarımız kampa girdiler. Bizlere emanet edilen bu gençlerimizde, 3 gün süre zarfında yapılan müfredat çerçevesinde temel dini bilgiler başta olmak üzere milli ve manevi değerlerimizi aktaracağız. Namaz surelerini, 5 vakit namazı birlikte kılmayı, namaz adabını, abdest adabını, yemek adabını, tuvalet adabını ve benzeri değerleri gençlerimize aktaracağız. Günün sonunda kamp bittikten sonra gençlik hatıralarında şöyle bir iz kalsın, diye arzu ediyoruz. " Biz 3 gün süreyle yatılı kız kuran kursunda, erkek kuran kursunda kaldık. Orada şunları şunları öğrendik, iyi ki gitmişiz, iyi ki öğrenmişiz, güzel bir vakit geçirmişiz." düşünceleriyle İlerleyen yıllarda da bugünleri hatırlamalarını arzu ediyoruz ve daha sonra öğrendikleriyle burada teyit ettikleri hayatlarına yön vermelerini diliyoruz. Burada bize çocuklarını gönderen aileleri de teşekkürü bir borç biliyoruz. İyi ki varlar, var olsunlar, sağ olsunlar. Teşekkür ediyoruz."
Afyonkarahisar İl Müftü Yardımcısı Ayşegül Müftüoğlu Kurt, Yaz Kur'an Kursları ziyareti kapsamında, Engelsiz Kur’an kursunda eğitim gören öğrenciler ve velileri ile buluştu, sohbet etti.
Denizli Büyükşehir Belediyesinin 7'den 70'e herkese spor yaptırmak için düzenlediği yaz dönemi spor kurs kayıtları 29 Temmuz’da başlıyor. Yeni dönem kayıtlarında ilk kez futbol, step aerobik ve çocuk yogası kursları ile Denizlililer buluşacak.
Burdur Uğur Kurs, YKS 2024'te öğrencileri Mustafa Şaban TEKŞEN, İclal OZANSOY ve Gamze BEDER'in başarılarıyla gurur yaşattı. Türkiye genelinde dereceler elde eden öğrencilerimizle tanışın!
Aydın’ın Karacasu ilçesinde Kaymakam Mehmet Gündoğdu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) Müdürü Mustafa Geçmez ve İlçe Müftüsü Yunus Erdoğan ile birlikte Cabi Mahallesi'ndeki Yaz Kur’an Kursunu ziyaret etti.
24 Temmuz Basın Bayramı'nda gerçekleşen Burdur Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kongresi'nde Kürşat Tuncel yeniden başkan seçildi. İşte kongre detayları ve yeni yönetim listesi. BGC'de Kürşat Tuncel, güven tazeledi
Sincan Belediyesinin meslek kursuna yazılan 71 yaşındaki Huriye Danış, bin bir emek vererek iğne oyası öğrendi.
Yorumlar (0)