Orman Muhafaza Memurları ve Emeklileri Derneğinin 'Bir Kan, Bir Can, Bir Fidan sloganıyla başlattığı kan bağışı çalışması neticesiyle, Isparta Orman Bölge Müdürlüğü Baş Temsilcisi, Bucak iş yeri temsilcisinin de aralarında bulunduğu, Bucak Belediyesinin önünde Kızılay Kan bağışı aracında Muhammed Enes Şimşek adında bir çocuğa Kan bağışında bulundular.
Dernek Bölge baş temsilcisi Hakan Oruç Cavlak; 'Katılım sağlayan tüm üyelerimize teşekkür ediyor, kışın buzun üstünde yazın közün üzerinde çalışan Orman Muhafaza memurlarının kanıda, canı da cennet vatanımıza feda olsun. Ayrıca Kan bağışında bulunulan Muhammed Enes Şimşek'e kardeşimize ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletir, Yeşil Vatan için gecesini gündüze katan Tüm Orman Muhafaza memurlarimizada selamlarımızı iletiyoruz. Nasıl bir fidan bir toprakla kavuşunca hayat buluyor, İnşallah bizimde bugün gerçekleştirdiğimiz Kan bağışı, Bir hayat bulur.' şeklinde açıklamada bulundu.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, üniversite tercihi yapacak öğrencilere kapsamlı rehberlik hizmeti sunuyor. Detaylı bilgi için Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesi'ndeki tanıtım standını ziyaret edin.
Minik eller semaya kalktı, minik sesler ezanla birleşti. Diyanet Gençlik Merkezi'nin minik öğrencileri, ilk kez cemaatle Cuma namazı kıldı.
Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında motor sürücüsü yaralandı. Yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.
Yorumlar (0)