Bucaklı Genç Judo Sporcusu Türkiye İkincisi Oldu!
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Ordu ilinde düzenlenen Gençler Judo Türkiye Şampiyonası'nda Bucak Mehmet CADIL Anadolu Lisesi öğrencisi Bedia Su Bolat'ın, gösterdiği üstün performansla Türkiye genelinde ikinci olarak büyük bir başarı elde ettiğini açıkladı.
Başkan Ünal, yaptığı açıklamada, "Ordu'da düzenlenen Gençler Judo Türkiye Şampiyonası'nda Bucak'ı gururlandıran bir başarıya imza atıldı. Bucak Mehmet CADIL Anadolu Lisesi öğrencimiz Bedia Su Bolat, sergilediği üstün performansla Türkiye genelinde ikinci olarak bizleri gururlandırdı. Sporcumuz Bedia Su Polat'ı yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu başarı, ilçemizi spor alanında da zirveye taşıdığımızın bir göstergesidir. Genç yeteneklerimize destek vermeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.
2023 Spor Toto Veteranlar Türkiye Judo Şampiyonası tamamlandı. Bucak'ta görev yapan öğretim görevlisi, şampiyonada 1. olarak göğsümüzü kabarttı. İşte detaylar...
Burdur'da düzenlenen genç kızlar A kategorisinde 52 kiloda Bucaklı Ceylin Başarır il birincisi oldu. Başarır, Uşak'taki grup müsabakalarında ilimizi temsil edecek.
Bucak Şehit Muhittin Talha Çalışkan İmam Hatip Lisesi 9. sınıf öğrencisi Judo turnuvasında Burdur İl Birincisi oldu.
Bucak Küçük Sanayi Sitesi, yoğun yağış sonrası sular altında kaldı. Başkan Kemal Kasap, drenaj sorunları ve alınacak önlemler hakkında açıklamalarda bulundu.
Burdur Dereboğazı ve Tek Çeşmeleri, yapılan ıslah çalışmaları ve temiz su numuneleri sonucunda yeniden kullanıma açıldı. Detaylar için tıklayın.
MAKÜ öğrencileri, TÜBİTAK destekli araştırma projeleriyle Türkiye çapında önemli başarılara imza attı. Lisans ve ön lisans programlarında kazandıkları derecelerle üniversitelerini gururlandırdılar.
Yorumlar (0)