Burdur Belediyesi tarafından bir haftalık yarıyıl tatiline girecek öğrenciler için 29 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında etkinliklerle dolu sömetir hediyesi hazırlandı.
Burdur Belediyesi tarafından 29 Ocak-2 Şubat 2024 tarihleri arasında Burdur Belediyesi Konferans ve Sergi Salonunda, yarı yıl tatiline giren öğrenciler için sömestir hediyesi hazırlandı. Sömestir Hediyesi etkinlikleri kapsamında Masal Çadırı, Palyaçolar, Yüz Boyama, Akrobatlar, Yarışmalar, Masal Kahramanları, Gösteriler ve Şişme Oyun Gruplarının yer alacağı dolu dolu bir eğlence programı düzenlenecek.
Etkinlikler kapsamında ise Pazartesi-Salı Resim Atölyesi, Çarşamba-Perşembe Satranç-Akıl Oyunları, Cuma Seramik Atölyesi, 31 Ocak 2024 Çarşamba günü ise MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda “Rafadan Tayfa Hayrimator” isimli sinema gösterimi yapılacak.
Tüm çocukları bir hafta boyunca dolu dolu geçecek etkinliklere davet eden Başkan Ercengiz, “Çocuklarımız bizim için her şeyden önemlidir. Onlar geleceğimizin teminatı, hepsi tertemiz özenle üstüne titrediğimiz fidanlarımız, eğitim kenti Burdur’da biz de çocuklarımın bir nebze olsun eğlenmesi, öğretici etkinliklerde yer alması ve kişisel gelişimlerinin sağlanması amacıyla sömestir hediyesi hazırladık. Tüm çocuklarımızı eğitici ve eğlenceli etkinliklere katılmak üzere bekliyoruz” dedi.
Burdur Belediyesi, 29 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında düzenlediği Sömestr Hediyesi etkinlikleri ile çocuklara unutulmaz bir tatil dönemi sunuyor. Masal Çadırı, Palyaçolar, Yüz Boyama, Akrobatlar, Yarışmalar, Masal Kahramanları, Gösteriler ve Şişme Oyun Grupları gibi birçok aktiviteyle dolu bir program, çocukları bekliyor.
Öğrencilerin merakla beklediği 15 tatilin bitiş tarihi ve okullarda 2. dönem başlangıcı hakkında detaylı bilgiler. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023-2024 takvimine göre yarıyıl tatili ne zaman sona erecek? İkinci ara tatil tarihleri de burada!
Kızılkaya Belediye Başkanı İlkay Güngör, ara tatilde karnelerini alan öğrencilere yönelik özel bir etkinlik düzenliyor! İllüzyon Show, Sosis Balon Show, İki Şaşkın Kafadar ve daha fazlası Kültür Merkezi'nde. 31 Ocak 2024, 13:00-16:00 arası gösteriler, 16:00'da tiyatro. 3 yaş ve üzeri tüm misafirler davetlidir. Karnenizi alın, bu özel etkinliği kaçırmayın!
İki haftalık sömestr tatilinin bitmesine birkaç gün kala uzmanlar, bazı çocuklarda ortaya çıkabilecek okul reddine ilişkin uyarılarda bulunuyor.
Uzmanlar, Sömestir tatilinin çocuklar için dinlenme, tekrar enerji toplama, eğlenme, aileleriyle birlikte olma ve ders stresinden uzaklaştırma amacıyla değerlendirilmesi gerektiğini kaydediyor.
Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz, ilçede öğrenim gören 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencilerini, karne hediyesi olarak Günübirlik Deniz Kampı projesiyle ödüllendiriyor.
Yorumlar (0)