Burdur

Burdur'da alacak verecek ortalığı karıştırmıştı! Karar çıkmadı

Burdur'da alacak verecek ortalığı karıştırmıştı! Burdur’da 19 Kasım 2022 tarihinde iş yerinde yaşanan olay sonrasında olaya karışan Osman Çelikbaş’ın yargılandığı davanın dün görülen duruşmasında karar çıkmadı.

Burdur'da alacak verecek ortalığı karıştırmıştı! Karar çıkmadı

Burdur’da 19 Kasım 2022 tarihinde iş yerinde silahla 1 kişiyi öldürüp 1 kişiyi yaralayan Osman Çelikbaş’ın yargılandığı davanın dün görülen duruşmasında karar çıkmadı.

Burdur’da 19 Kasım 2022 tarihinde Konak Mahallesi İstasyon Caddesi'nde Osman Çelikbaş’a (36) ait iş yerine gelen Ş.A. (49) ile Şeyhmus Bakış (33) çıkan tartışmada iş yeri sahibi Osman Çelikbaş tarafından silahla vurularak yaralanmıştı. Çevredekilerin 112 Acil Çağrı Merkezine ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan Şeymuş Bakış ile Ş.A. Burdur Devlet Hastanesine kaldırılmıştı. Yaralılardan Şeyhmus Bakış hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederken, yaralı Ş.A. ise tedavisinin ardından taburcu edildi. Gözaltına alınan Osman Çelikbaş tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kasten yaralama suçundan yargılanan Osman Çelikbaş’ın yargılandığı davanın bugün Burdur Adliyesi 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmasında Sanık Osman Çelikbaş, sanık avukatları ve yakınları, maktul Şeyhmus Bakış ve olayda yaralanan müşteki Ş.A.’nın avukatları ve yakınları mahkeme salonunda hazır bulundu.

Duruşmada savcı tarafından verilen mütalaa okundu. Okunan mütalaada sanık Osman Çelikbaş hakkında müştekilere karşı Kasten yaralamak ve nitelikli kasten yaralama suçlarından ayrı ayrı cezalandırılmasını talep edildi.

Müşteki avukatları ise mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunmak için süre talep etti.

Duruşmada hazır bulunan Sanık Osman Çelikbaş ise mütalaa hakkında, "Lehime olan her şeye katılıyorum ancak aleyhime olan hiçbir maddeye katılmıyorum" beyanında bulundu.

Sanık avukatları ise sanık Osman Çelikbaş’ın olay anında işlediği suçu meşru müdafaa olarak gerçekleştirdiğini ve kendini savunduğunu belirterek tahrik indirimi talebinde bulundu. Ayrıca müvekkillerinin şartlı tahliye edilmesini veya denetimli olarak serbest bırakılmasını talep ettiler.

Mahkeme heyeti ise tarafların mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunmaları için mahkemeyi ileri bir tarihe erteleyerek sanık Osman Çelikbaş’ın tutukluluk halinin devam etmesine karar verdi.

Burdur'da alacak verecek ortalığı karıştırmıştı! Karar çıkmadıBurdur'da alacak verecek ortalığı karıştırmıştı! Karar çıkmadıBurdur'da alacak verecek ortalığı karıştırmıştı! Karar çıkmadıBurdur'da alacak verecek ortalığı karıştırmıştı! Karar çıkmadıBurdur'da alacak verecek ortalığı karıştırmıştı! Karar çıkmadıBurdur'da alacak verecek ortalığı karıştırmıştı! Karar çıkmadı

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da Alacak-Verecek Kavgası Cinayetle Sonuçlandı: Bakın Ne Kadar Ceza Aldı
Bölgesel

Burdur'da Alacak-Verecek Kavgası Cinayetle Sonuçlandı: Bakın Ne Kadar Ceza Aldı

Burdur'da alacak-verecek meselesi yüzünden çıkan tartışmada Şeyhmus Bakış hayatını kaybetti. Sanık Osman Çelikbaş 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Maktul ailesi karara tepkili.

Antalya'da kanlı gece! Alacak verecek meselesi kan akıttı
Bölgesel

Antalya'da kanlı gece! Alacak verecek meselesi kan akıttı

Antalya Kepez'de yaşanan olayda alacak verecek meselesi yüzünden çıkan tartışma sonucunda bir kişi, kuzenini boş arazide silahla öldürdü. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı. Detaylar ve fotoğraflar haberimizde...

Antalya son dakika! Alacak verecek meselesinde ortalık karıştı!
3. Sayfa

Antalya son dakika! Alacak verecek meselesinde ortalık karıştı!

Antalya'da 2 grup arasındaki alacak verecek meselesi büyüdü. Kavgaya dönüşen meselede sopalar ve bıçaklar konuştu. Taraflar birbirine acımasızca saldırırken, 1'i ağır 3 kişi yaralandı.

Alacak verecek meselesi kanlı bitti: 1 yaralı
3. Sayfa

Alacak verecek meselesi kanlı bitti: 1 yaralı

Çatalca’da iki şahıs arasında çıkan alacak verecek meselesi yüzünden silahlı kavgada bir kişi yaralandı. Yaşanan o anlar saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.

Alacak verecek davasında 2 arkadaşını da yaraladı
3. Sayfa

Alacak verecek davasında 2 arkadaşını da yaraladı

Ankara’da bir kişi, alacak verecek sebebiyle kavga ettiği iki arkadaşını silahla yaraladı. Korku dolu o anlar kameraya yansırken, yaralılardan birinin hayati tehlikesinin olduğu öğrenildi.

Alacak verecek davası kanlı bitti
3. Sayfa

Alacak verecek davası kanlı bitti

Çorum’da alacak verecek meselesi yüzünden çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü, 1 kişi ağır yaralandı.