Burdur

Burdur'da cinsel istismar iddiaları asılsız çıktı

Burdur’da 4 öğretmen ve bir öğrencinin adının geçtiği cinsel istismar olayı ile ilgili haberler ve iddialar asılsız çıktı. İşte detaylar...

Burdur'da cinsel istismar iddiaları asılsız çıktı

Burdur’da 4 öğretmen ve bir öğrencinin adının geçtiği cinsel istismar olayı ile ilgili haberler ve iddialar asılsız çıktı. Burdur’da dedikodu olarak ortaya çıkan ve Gazeteciler Hasan Güraksu ve Osman Erbil’in durumu haber yapması ile iddialar bir anda büyüyerek ulusal medyada da geniş yer bulmuştu.

DEDİKODU BİR ANDA BÜYÜDÜ

Vatan Partisinden Burdur Milletvekili Adayı olan Osman Erbil’in durum "çocuğa menfaat karşılığı cinsel istismar" olarak Cimer’e bildirmesi ve gazeteci Hasan Güraksu’nun programında gündeme getirilmesi ile yaşananlar bir anda önüne geçilmez bir hale gelmişti.

Haberlerde, istismarda bulunduğu ileri sürülen öğretmenin, öğrenciyi mesajlarla taciz ettiği açıklanmış, telefon kayıtlarının soruşturma dosyasına eklendiğine de yer verilmişti.

ADLİ SÜREÇ TAMAMLANDI

Cimer’e konunun ulaşması ile birlikte istismar iddiası ile ilgili idari ve adli soruşturma başlatılmış, ancak yapılan soruşturma neticesinde öğretmenler hakkında kovuşturmaya yer olmadığı kararı alınmıştı. Öyle ki tacize uğradığı iddia edilen genç kızın şikayetler ve haberlerden önce ifadesinin olduğu böyle bir durumun kesinlikle yaşanmadığı ve iddiaların asılsız olduğunu söylediği bilgisine de ulaşıldı.

TARAFLAR MAHKEMEDE HAKKINI ARAYACAK

Yaşanan olaylarda mağdur olan öğretmen ve öğrenci şimdi adalet önünde hakkını arayacak. Taraf avukatı Abdullah Şahin ise süreç ile ilgili verdiği bilgide önemli bir detayı da hatırlattı. Şahin, kovuşturmaya yer olmadığı kararı alındığı tarihten 5 gün sonra bu durumun haber yapıldığını da hatırlattı.

Şahin yaptığı açıklamada, “Basın, objektif sınırlar içinde kalmak suretiyle yayın yapmalıdır. Ne var ki basın özgürlüğü sınırsız olmayıp, yayınlarında Anayasa'nın Temel Hak ve Özgürlükler bölümü ile Türk Medeni Kanunu'nun 24 ve 25. maddesinde yer alan ve yine özel yasalarla güvence altına alınmış bulunan kişilik haklarına saldırıda bulunulmaması da yasal ve hukuki bir zorunluluktur. Yaşanan bu üzücü olayda insanların lekelenmeme hakları da göz önüne alınmadan haber yapılmıştır. Yayınlanan haberler neticesinde öğrenci ve öğretmenlerin toplum nezdinde bırakıldıkları durumun ne yazık ki telafisi yoktur. Öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği icra eden öğretmenlerimiz büyük bir itibar kaybına uğrarken, üniversiteye hazırlanan bir genç kızımızın da geleceğine büyük bir leke sürülmeye kalkılmıştır” diyerek haberi yapan Hasan Güraksu ve ortada istismar yokken olayı CİMER'e taşıyan Osman Erbil hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi.

bomba15

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 3
  KIZDIM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  BEĞENDİM

Yorumlar (1)

Burdurlu

3 ay önce / 11.06.2023

Allah aşkına bu yapılacak bir hata mı? Böyle habercilik olmaz. Bunlara en ağır ceza verilmeli.

  |   Beğenmedim 0   |   Cevapla

İlgili Haberler

Antalya'dan acı haber Burdur'a geldi Genç adam hayatını kaybetti
3. Sayfa

Antalya'dan acı haber Burdur'a geldi Genç adam hayatını kaybetti

Antalya Sarısu plajında serinlemek isterken boğularak hayatını kaybeden Emircan Bilici, doğum günü kutlaması için Antalya'ya gittiği öğrenildi. Detaylar haberimizde...

Burdur'da Otomobildeki Saldırı Trafiği Felç Etti
3. Sayfa

Burdur'da Otomobildeki Saldırı Trafiği Felç Etti

Burdur'da halk pazarında yaşanan olayda, boşanma aşamasındaki bir kocanın otomobildeki şoföre saldırması sonucu meydana gelen kazada 3 otomobil birbirine çarptı. Detaylar haberimizde.

Çocuk kavgası ailelere sıçradı 2 yaralı
Bölgesel

Çocuk kavgası ailelere sıçradı 2 yaralı

Burdur'un Bucak ilçesinde tartışmanın büyümesi sonucu çıkan kavgada 2 kişi yaralandı.

Burdur, Bucak ve Ağlasun'da 3 operasyon
3. Sayfa

Burdur, Bucak ve Ağlasun'da 3 operasyon

Burdur'daki operasyonlarda (10) gram eroin, (369) kök Skunk ve (200) kullanımlık bonzai ele geçirildi. Beş kişi gözaltına alındı.

Operasyonda çok sayıda malzeme yakalandı
3. Sayfa

Operasyonda çok sayıda malzeme yakalandı

Burdur'da kaçak alkol satışı yaptığı belirlenen bir şahsın evine düzenlenen operasyonda çok sayıda malzeme ele geçirildi.

Burdur'da şikayet sonrası 1 şahsa adli işlem
3. Sayfa

Burdur'da şikayet sonrası 1 şahsa adli işlem

Burdur’da sahte araç satışı dolandırıcılığı yapan 1 kişi hakkında işlem başlatıldı. Detaylar haberimizde...