Ekici Peynir 100 kişiyi işe alacak!
Burdur

Burdur'da depremzedeler için sosyal market

Burdur Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından Burdur'da depremzedeler için sosyal market açıldı.

Burdur'da depremzedeler için sosyal market

Burdur Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından depremzedeler için sosyal market açıldı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bodrum katında bulunan, kıyafet ve ayakkabı reyonlarının bulunduğu sosyal marketin açılışında konuşan Burdur Vali Vekili Ahmet Mailoğlu, “Bugün çok mutlu bir günümüzdeyiz. Depremle yıkılmış bir memleketin çocukları olarak yaşadığımız bu kadar büyük bir hüznün içinde küçücük bir mutluluğumuz var. Bu mutluluğumuzun sebebi LC Waikiki firması. Bu firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Vahap Küçük beyle de görüştüm. Bu firma sağ olsun ilimizdeki depremzedeler ile ihtiyaç sahibi Burdurluların da yararlanabileceği 50-60 bin parça ürün verdiler. İhtiyaç olduğu müddetçe takviye edeceklerini belirttiler. Diğer firmalara da örnek olmasını arzu ettiğimiz için de basınla paylaşmaya karar verdik. Kimsenin onuru ile oynamadan her gelen depremzedelerimize ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza 3’er parça ürün vereceğiz. Bu dağıtımı Sosyal Yardımlaşma Vakfımız organize edecek” dedi.

Kahramanmaraş’tan geldiğini söyleyen depremzede Abdülbaki Kaya (58) “Evimiz gitti, malımız mülkümüz gitti. Fakat birlik beraberlik günü olduğu için rabbim bu vatana bir daha böyle şeyler göstermesin. Allah devletimize milletimize zeval vermesin. Birlik beraberlik içinde olduğumuz müddetçe kimse bizi yıkamaz. Herkeze böyle bir mağaza için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Gaziantep’ten gelen Zehra Payam (34) isimli depremzede ise şunları söyledi; “Çok kötü bir gece yaşadık. Her şeyimizi kaybettik. Elimizde bişey yoktu. Ne giyim, ne yiyecek bir şeyimiz yoktu. Önce Antalya’ya geldik, sonra Burdur’a geldik. Buraya yerleştik. Bu mağazadan ihtiyaçlarımızı alıyoruz. Herkesten Allah razı olsun

Burdur'da depremzedeler için sosyal marketBurdur'da depremzedeler için sosyal marketBurdur'da depremzedeler için sosyal marketBurdur'da depremzedeler için sosyal market

 

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur'da emniyet uyuşturucuya geçit vermiyor
3. Sayfa

Burdur'da emniyet uyuşturucuya geçit vermiyor

Burdur'da güvenlik güçleri tarafından uyuşturucu operasyonları kapsamında 7 olayla ilgili 11 şahsa işlem yapıldı. İşte ele geçirilenler...

Burdur'da Türk Mutfağı Haftası program açılışı yapıldı
Etkinlik

Burdur'da Türk Mutfağı Haftası program açılışı yapıldı

Burdur Valiliği öncülüğünde, ilgili paydaş STK ve kamu kurumlarının katkılarıyla düzenlenecek hafta kapsamında yapılacak etkinliklerde Burdur'a özgü yöre mutfağı ve tatların daha geniş kitlelere tanıtılması amaçlanıyor. İşte detaylar...

Burdur'da coşkulu 19 Mayıs kutlaması
Etkinlik

Burdur'da coşkulu 19 Mayıs kutlaması

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 104. yıl dönümünde İlimizde düzenlenen törenlerle coşkuyla kutlandı.

Burdur'da girişler bir günlüğüne ücretsiz olacak
Etkinlik

Burdur'da girişler bir günlüğüne ücretsiz olacak

Burdur Valiliği tarafından 'Avrupa Müzeler Gecesi' etkinliği kapsamında, yarın Burdur Müze Müdürlüğüne bağlı birimlerin ücretsiz ziyaret edilebileceği söylendi.

Burdur merkezli 5 ilde eş zamanlı operasyon 4 tutuklu
3. Sayfa

Burdur merkezli 5 ilde eş zamanlı operasyon 4 tutuklu

Burdur'da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, suçlarla mücadele kapsamında düzenlenen siber operasyonunda 4 kişi tutuklandı.

Burdur'da özel öğrencilerin gösterileri beğeni ile izlendi
Bölgesel

Burdur'da özel öğrencilerin gösterileri beğeni ile izlendi

Burdur Valisi Ali Arslantaş, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsamında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından birlikte düzenlenen programa katıldı.