Burdur

Burdur İHH, bu Ramazan'da yardım için koşturacak

Burdur İHH, Ramazan Ayında; Burdur'da, deprem bölgesinde ve Patani’deki İHH yetimhanesinde yardım çalışması yapmayı hedefliyor.

Burdur İHH, bu Ramazan'da yardım için koşturacak

Burdur İHH, Ramazan Ayında; Burdur'da, deprem bölgesinde ve Patani’deki İHH yetimhanesinde yardım çalışması yapmayı hedefliyor.

Yapılan açıklamada şu bilgiler verildi; 1992 yılından günümüze dünyanın farklı coğrafyalarında Ramazan çalışmaları yürüten İnsani Yardım Vakfı (İHH), bu yıl da “Ramazan Hayata Bereket” sloganıyla ve bütün imkanlarıyla deprem bölgesinde faaliyetlerde bulunacak. Burdur İHH olarak 7 yıldır ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında Ramazan çalışmalarını vakfımız ile birlikte yürütmekteyiz. Burdur İHH: bağışçıların zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını; öncelikle ilimizdeki ihtiyaç sahiplerine ve savaş, işgal ve doğal afet bölgelerinde sıkıntıya düşen mazlum insanlara ulaştırmayı hedefliyor. “Ramazan Hayata Bereket” sloganı ile çalışmalarını gerçekleştirecek olan İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri, deprem bölgesinde ihtiyaç sahiplerinin, yetim ailelerinin kapılarını çalacak, Ramazan yardımları götürecek.

“YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER”

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ilimizde ve dünyada yetimler ile ailelerine destek olacak, yetimlere bayramlık giysiler hediye edecek, kumanya dağıtılacak, iftar sofraları kurulacak ve yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacak. İHH Yetim Sponsorluk Sistemi ile 133.000 yetime düzenli destek sağlamaya devam etmekte, Ramazan ayında da herbirisini ziyaret ederek destek sağlamaktadır.

“GIDA KOLİSİ ve HİJYEN PAKETİ 10 İLÇEMİZDE VE KÖYLERİMİZDE DAĞITILACAK”

Bu Ramazanda da ilimizde, derneğimize başvurusu bulunan 530 afetzedemiz ve 2.450 ihtiyaç sahibinin, hayırseverlerimizin fitre ve zekat bağışlarından faydalanması planlanıyoruz. 400TL olarak belirlenen kumanya paketlerinin yanı sıra 250TL olarak belirlenen hijyen paketlerini ilimizdeki ihtiyaç sahibi depremzedelere ve yoksullara ulaştırılmasını amaçlıyoruz. İlimizde geçen sene olduğu gibi dağıtımlarda öncelenen gıda kolisi ve hijyen paketlerimizi ilçe ve köylere dağıtımı devam ediyor. Ayrıca, Burdur İHH olarak kumanya çalışmamız sadece ramazan ayında değil yılda 3 dönem şeklinde yapılmaktadır.

“İFTARİYELİKLER İKRAM EDİLECEK”

Bağışçılar, ilimizde, Deprem bölgesinde ve Patani’deki yetimhanede kurulacak olan iftar sofralarına 70 TL katkıda bulunarak bir kişinin iftarlığını karşılayabilecek.

Burdur İHH, bu Ramazan ayında da çocukları mutlu edecek çalışmalar planlamaktadır. Bu kapsamda, ilimizdeki 100 yetim ve ihtiyaç sahibi çocuğa bayramlık kıyafetler hediye edilecek. Hayırseverler, 500 TL’ye bir çocuğu baştan aşağıya giydirerek bayramlık ihtiyacını karşılayabilecek.

“SU GİBİ AZİZ OL!”

Burdur İHH, Suya ulaşmanın çok zor olduğu ve insanların yerleşim yerlerinde kolaylıkla temiz suya ulaşmaları için yapılan çalışmalarda Burdurlu bağışçılarımız vesilesi ile 2022 yılında 16 su kuyusu açıldı. Bu çalışmalara bu yılda devam ederek 20 su kuyusu açtırmayı hedefliyoruz.

“İYİLİK HERZAMAN HERYERDE”

Hayırseverlere çağrıda bulunarak kampanyaya ilişkin detayları paylaşan İHH şu bilgileri aktardı:

Hayırseverler, ilimizde ve dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi Müslümanlar için zekâtlarını, fitrelerini, sadakalarını ve kumanyalarını bağışlayarak Burdur İHH’nın Ramazan boyunca gerçekleştireceği kampanyalara destek olabilirler. FITRE, IFTAR, KUMANYA, HİJYEN PAKETİ ya da BAYRAMLIK çalışmalarına bağış yapmak isteyen hayırseverler, 0538 571 72 55 – 0248 234 55 22 numaralı telefonlardan bilgi alabilecek, Burdur İHH’nın banka hesaplarına veya Köprübaşındaki Burdur İHH binamıza başvurarak yardımda bulunabilecektir. "

Burdur yenigün

Bu içerik size ne hissettirdi?

 • 0
  BEĞENMEDİM
 • 0
  GÜLDÜM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  BEĞENDİM
 • 0
  ŞAŞIRDIM
 • 0
  ÜZÜLDÜM
 • 0
  KIZDIM
 • 0
  SEVDİM

Yorumlar (0)

Bu içerik ile ilgili henüz yorum yazılmamış

İlgili Haberler

Burdur Karamanlı'da depremzede çocuklar için etkinlik
Bölgesel

Burdur Karamanlı'da depremzede çocuklar için etkinlik

Burdur'un Karamanlı ilçesinde depremzede çocuklar için yerel yönetimin de destek verdiği 'Kardeşlik Buluşması' etkinliği düzenlendi.

Burdur İHH'den halka, Şehit üyelerinin hayrına çorba ikramı
Bölgesel

Burdur İHH'den halka, Şehit üyelerinin hayrına çorba ikramı

İnsânî Yardım Vakfı (İHH) Şube Başkanlığı, Burdur’un Cumhuriyet Meydanı’nda halka, şehit gençlerin hayrına çorba ikramında bulundu.

Bucak'taki kazada yeni detaylar...
3. Sayfa

Bucak'taki kazada yeni detaylar...

Burdur'un Bucak ilçesinde 2 kişinin yaralandığı trafik kazasında yaralananların isimleri belli oldu.

Bucak'ta kaza 2 yaralı; Otomobil refüje çıktı
3. Sayfa

Bucak'ta kaza 2 yaralı; Otomobil refüje çıktı

Burdur'un Bucak ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.

Bucak'ta üzen olay! Çoban ölü bulundu
Bölgesel

Bucak'ta üzen olay! Çoban ölü bulundu

Burdur'un Bucak ilçesinde akşam saatlerinde 56 yaşındaki çoban ölü bulundu. İşte detaylar...

Karacaören'de yeni okul yakında hizmete açılacak
Yerel Yönetim

Karacaören'de yeni okul yakında hizmete açılacak

Burdur Valisi Türker Öksüz, Bucak ilçesi Karacaören Barajı Bölgesinde incelemelerde bulundu. Vali Öksüz, kısa süre içerisinde hizmete alınacak Karacaören Atatürk İlk-Ortaokulu'nda incelemeler yaptı.